Valse arts in Griekenland behandelde tientallen mensen
ATHENE (ANP) - De Griekse politie heeft een 47-jarige man aangehouden die zich ten onrechte uitgaf voor arts en zich verrijkt had aan zeker 45 mensen met ernstige en langdurige aandoeningen. Drie patiënten, van wie twee tieners, overleden.
De man gaf zich onder andere uit als neuroloog en neurochirurg en gaf zijn patiënten onbekende middelen. In veel van die middeltjes zat cannabis verwerkt, aldus diverse internationale media. De drie patiënten die overleden waren 14, 16 en 76 jaar oud.
De man is gearresteerd op verdenking van onder andere doodslag, oplichting en drugshandel.
Meer uit Buitenland
MARIOEPOL (ANP/AFP) - De autoriteiten in het bezette Oekraïense Marioepol hebben een theater heropend dat in 2022 na een verwoestend bombardement symbool werd van de Russische omsingeling van de stad. Marioepol werd aan het begin van de Russische inval na een belegering van drie maanden ingenomen.
9 minuten geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Een vicevoorzitter van het Russische hogerhuis en autoriteit op het gebied van buitenlandse politiek, Konstantin Kosatsjev, vindt de gesprekken afgelopen weekend over de beëindiging van de oorlog in Oekraïne hoopgevend. De Amerikaanse president Donald Trump sprak met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin en vervolgens met de president van Oekraïne, Volodymyr Zelensky.
40 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt "externe krachten" Taiwan niet te steunen, kort nadat Beijing militaire oefeningen was begonnen rondom dat eiland. Elke poging om de hereniging van Taiwan met het vasteland van China te stoppen zal mislukken, aldus een woordvoerder.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Het Israëlische hooggerechtshof heeft een door de regering aangekondigd verbod van een publieke omroep van de strijdkrachten, Galei Zahal, voorlopig opgeschort. Van de ultrarechtse minister van Defensie Israel Katz moet de zender uiterlijk 1 maart stoppen.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese strijdkrachten zijn maandag begonnen met militaire oefeningen rond Taiwan. Die zijn bedoeld als waarschuwing voor "separatisten die streven naar Taiwanese onafhankelijkheid", aldus de Chinese kolonel Shi Yi.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zal in januari Europese leiders en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontvangen in Washington. Daar zullen zij verder spreken over veiligheidsgaranties voor Oekraïne. Dat heeft Zelensky bekendgemaakt op Telegram.
5 uur geledenNIZANDA (ANP/RTR) - Bij een treinongeluk in het zuiden van Mexico zijn zondag zeker dertien mensen omgekomen. De trein met 250 mensen aan boord ontspoorde in de zuidelijke staat Oaxaca.
7 uur geleden