Vallende bouwkraan mist 3-jarig kind rakelings
HEEL (ANP) - Een hoge bouwkraan is maandagmiddag in Heel (Limburg) door nog onbekende oorzaak omgevallen. Een deel van het gevaarte viel in een tuin waar net een 3-jarig kind aan het spelen was. De kraan viel op een halve meter naast het spelende kind op de grond, zei een woordvoerder van de brandweer. Het kindje kwam met de schrik vrij.
De kraan raakte in zijn val een nieuwbouwwoning, enkele steigers en een schuur, aldus de brandweer. Niemand raakte gewond. "Maar bij het kindje en de ouders zat de schrik er goed in", zei de woordvoerder van de brandweer.
Het ongeval gebeurde rond 12.30 uur op de Burgemeester Bongaartslaan in het Limburgse dorp. De vallende kraan vernielde ook een stroomvoorziening, waardoor de stroom in omliggende woningen is uitgevallen. Enexis is ter plaatse om het probleem op te lossen.
De ouders die beiden thuis waren tijdens het ongeval, hebben zich over het hevig geschrokken kindje ontfermd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
3 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
4 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
6 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
9 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
13 uur geleden