Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Valentijnsstaking bij bezorgdiensten dreigt koppels in VK te raken

Valentijnsstaking bij bezorgdiensten dreigt koppels in VK te raken

LONDEN (ANP) - Koppels die in het Verenigd Koninkrijk hopen te genieten van een bestelde maaltijd, dreigen deze Valentijnsdag pech te hebben. Onder koeriers gaat een oproep rond om tussen 17.00 en 22.00 uur (Britse tijd) te staken door geen opdrachten aan te nemen via onlineplatforms als Uber Eats, Deliveroo of Just Eat. Ze willen meer betaald krijgen voor hun ritten tussen restaurants en klanten.

Het is de bedoeling om de bezorgbedrijven juist op een van de drukste momenten van het jaar te raken, als veel mensen zichzelf en hun geliefde verwennen met een bezorgmaaltijd. De oproep om te staken komt van een Instagram-account voor maaltijdbezorgers Delivery Jobs UK, dat ook via WhatsApp-groepen ontevreden medewerkers probeert te organiseren. Volgens omroep BBC wordt gerekend op 3000 bezorgers die meedoen aan de staking.

In Nederland lijkt de actie vooralsnog geen navolging te krijgen, zegt Frank van Bennekom van FNV Young & United. Als bestuurder van de vakbond voor jonge werknemers ziet hij wel dat nieuws over de Britse actie enthousiast wordt gedeeld in appgroepen. Hij wijst erop dat je als vakbond in Nederland formeel moet zijn "uitonderhandeld" over een kwestie voordat je een staking mag afkondigen. Daarvan is nu geen sprake.

Volgens het account Delivery Job UK rijden bezorgers in het Verenigd Koninkrijk soms ritten door weer en wind voor "belachelijke" vergoedingen van 2,80 tot 3,10 pond (3,28 tot 3,63 euro). Een van de beklaagde bedrijven, Deliveroo, verweert zich tegenover de BBC door te wijzen op het grote aantal 'riders' dat voor de app blijft rijden.

Meer uit Financieel

Sportmerk Puma fors hoger op Duitse beurs door overnamespeculatie

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Puma werd donderdag 13 procent meer waard op de beurs in Frankfurt. Volgens persbureau Bloomberg behoort het Chinese sportkledingbedrijf Anta Sports Products tot de bedrijven die een mogelijke overname van het Duitse sportmerk onderzoeken. Anta is eigenaar van kledingmerken als Fila en Jack Wolfskin. Ook het Chinese kledingbedrijf Li Ning en het Japanse sportmerk Asics zouden mogelijk interesse hebben om Puma te kopen.

17 minuten geleden
Betaalprobleem Chinees vastgoedconcern nieuwe klap voor sector

SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De vastgoedsector in China heeft opnieuw een klap te verduren gekregen, nu bekend is dat vastgoedontwikkelaar Vanke bepaalde schulden pas later wil aflossen. Die melding zorgde voor een schrikreactie op de financiƫle markten.

18 minuten geleden
Organisator dopingspelen naar de beurs in New York

NEW YORK (ANP) - De organisator van Enhanced Games krijgt een beursnotering in New York. Enhanced Games is een omstreden sportevenement waarin doping en andere verboden hulpmiddelen zijn toegestaan. De beursintroductie vindt plaats via een fusie van het bedrijf met het lege beursfonds A Paradise.

1 uur geleden
Japans bierconcern Asahi niet in gesprek met hackers

TOKIO (ANP/BLOOMBERG/AFP/RTR) - Bierconcern Asahi is niet in gesprek met de cybercriminelen achter een grote aanval die veel activiteiten van het bedrijf in Japan stillegde. Dat zei topman Atsushi Katsuki op een persconferentie.

1 uur geleden
Vertrouwen Nederlandse producenten verslechtert in november

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse fabrikanten is in november verslechterd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Producenten zijn volgens het CBS negatiever over de voorraden gereed product. Ook zijn ze minder positief over de verwachte bedrijvigheid in de komende drie maanden. Producenten zijn echter minder negatief over hun orderportefeuille.

2 uur geleden
Nederlandse export naar China krimpt, mede door chipmachines

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse export naar China krimpt. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gingen er in de eerste helft van dit jaar 15 procent minder goederen de kant van het Aziatische land op. Deze exportkrimp is vooral te wijten aan een lagere uitvoer van gespecialiseerde machines en onderdelen, waaronder chipmachines.

3 uur geleden
ABN AMRO verhoogt groeiverwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.

9 uur geleden