Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Valentijnsstaking bij bezorgdiensten dreigt koppels in VK te raken

Valentijnsstaking bij bezorgdiensten dreigt koppels in VK te raken

LONDEN (ANP) - Koppels die in het Verenigd Koninkrijk hopen te genieten van een bestelde maaltijd, dreigen deze Valentijnsdag pech te hebben. Onder koeriers gaat een oproep rond om tussen 17.00 en 22.00 uur (Britse tijd) te staken door geen opdrachten aan te nemen via onlineplatforms als Uber Eats, Deliveroo of Just Eat. Ze willen meer betaald krijgen voor hun ritten tussen restaurants en klanten.

Het is de bedoeling om de bezorgbedrijven juist op een van de drukste momenten van het jaar te raken, als veel mensen zichzelf en hun geliefde verwennen met een bezorgmaaltijd. De oproep om te staken komt van een Instagram-account voor maaltijdbezorgers Delivery Jobs UK, dat ook via WhatsApp-groepen ontevreden medewerkers probeert te organiseren. Volgens omroep BBC wordt gerekend op 3000 bezorgers die meedoen aan de staking.

In Nederland lijkt de actie vooralsnog geen navolging te krijgen, zegt Frank van Bennekom van FNV Young & United. Als bestuurder van de vakbond voor jonge werknemers ziet hij wel dat nieuws over de Britse actie enthousiast wordt gedeeld in appgroepen. Hij wijst erop dat je als vakbond in Nederland formeel moet zijn "uitonderhandeld" over een kwestie voordat je een staking mag afkondigen. Daarvan is nu geen sprake.

Volgens het account Delivery Job UK rijden bezorgers in het Verenigd Koninkrijk soms ritten door weer en wind voor "belachelijke" vergoedingen van 2,80 tot 3,10 pond (3,28 tot 3,63 euro). Een van de beklaagde bedrijven, Deliveroo, verweert zich tegenover de BBC door te wijzen op het grote aantal 'riders' dat voor de app blijft rijden.

Meer uit Financieel

Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

4 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

4 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

5 uur geleden
Werkgeversorganisatie eens met EU-reactie op Trump over Groenland

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.

5 uur geleden
Democraten én Republikeinen kritisch op Groenland-heffingen Trump

WASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.

5 uur geleden
Handelsakkoord VS en EU op losse schroeven om kwestie-Groenland

BRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.

5 uur geleden
Britse premier Starmer noemt heffingen Trump helemaal verkeerd

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer veroordeelt het Amerikaanse dreigement om zijn land en andere Europese landen een heffing op te leggen en noemt het "helemaal verkeerd". President Donald Trump wil met een importheffing van 10 procent bereiken dat ze akkoord gaan met de Amerikaanse inlijving van Groenland.

6 uur geleden