Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Valentijnsprotest met kaarsen in Moskou voor Navalni

Valentijnsprotest met kaarsen in Moskou voor Navalni

MOSKOU (ANP/RTR) - Aanhangers van de gevangen Russische oppositieleider Aleksej Navalni protesteren zondag in Moskou en andere Russische steden door kaarsen te branden. De protestacties vinden plaats op binnenplaatsen van woongebouwen omdat Navalni's bondgenoten voorlopig geen straatprotesten willen nadat duizenden betogers in de afgelopen weken werden opgepakt.

De Russen die alsnog hun solidariteit met de gedetineerde Kremlincriticus willen tonen zijn gewaarschuwd dat ook zij gearresteerd kunnen worden. Om dat te voorkomen, hebben groepen rond Navalni betogers opgeroepen om een kwartier lang een kaarsje voor hun huis te zetten aan het begin van de avond. Ook is hen gevraagd om met hun telefoonlampje te schijnen of waxinelichtjes in de vorm van hartjes neer te zetten.

"President Poetin is angst, Navalni is liefde", schreef Leonid Volkov, een bondgenoot van Navalni, op Twitter in aanloop naar het Valentijnsprotest. "Daarom zullen wij winnen."

Een andere activist heeft opgeroepen om een menselijke keten te vormen in een voetgangersgebied in Moskou, een steunbetuiging aan Navalni's echtgenote Yoelia, die haar man voor jaren achter de tralies dreigt te zien verdwijnen. Meer dan een honderdtal vrouwen, de meesten in de twintig en de dertig, kwamen opdagen in de bijtende kou bij de winkelstraat Arbat, waar zij met een meer dan 100 meter lang wit lint een keten vormden. Er vonden geen arrestaties plaats. Een soortgelijke actie werd gehouden in Sint-Petersburg, de tweede stad van het land.

Navalni plaatste in het kader van Valentijnsdag een bericht op Instagram voor zijn echtgenote: "Ik houd van jou. En alle grappen die ik in de rechtbank maak, maak ik om jou op de eerste rij aan het lachen te maken."

Meer uit Buitenland

Aanpak drugsgeweld centraal bij presidentsverkiezingen Colombia

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.

1 uur geleden
Libanon meldt doden en gewonden door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.

4 uur geleden
Meer arrestaties en gewonden bij voetbalrellen in Parijs

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.

5 uur geleden
Frankrijk wil spoedvergadering VN-Veiligheidsraad om Libanon

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.

5 uur geleden
Maltese Arbeidspartij wint voor vierde keer op rij verkiezingen

VALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.

6 uur geleden
Burgemeester Parijse centrumwijk wil verbod feestjes bekerwinst

PARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.

8 uur geleden
Israël kondigt uitbreiding grondoperaties in Libanon aan

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.

11 uur geleden