Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Valentijnsprotest met kaarsen in Moskou voor Navalni

Valentijnsprotest met kaarsen in Moskou voor Navalni

MOSKOU (ANP/RTR) - Aanhangers van de gevangen Russische oppositieleider Aleksej Navalni protesteren zondag in Moskou en andere Russische steden door kaarsen te branden. De protestacties vinden plaats op binnenplaatsen van woongebouwen omdat Navalni's bondgenoten voorlopig geen straatprotesten willen nadat duizenden betogers in de afgelopen weken werden opgepakt.

De Russen die alsnog hun solidariteit met de gedetineerde Kremlincriticus willen tonen zijn gewaarschuwd dat ook zij gearresteerd kunnen worden. Om dat te voorkomen, hebben groepen rond Navalni betogers opgeroepen om een kwartier lang een kaarsje voor hun huis te zetten aan het begin van de avond. Ook is hen gevraagd om met hun telefoonlampje te schijnen of waxinelichtjes in de vorm van hartjes neer te zetten.

"President Poetin is angst, Navalni is liefde", schreef Leonid Volkov, een bondgenoot van Navalni, op Twitter in aanloop naar het Valentijnsprotest. "Daarom zullen wij winnen."

Een andere activist heeft opgeroepen om een menselijke keten te vormen in een voetgangersgebied in Moskou, een steunbetuiging aan Navalni's echtgenote Yoelia, die haar man voor jaren achter de tralies dreigt te zien verdwijnen. Meer dan een honderdtal vrouwen, de meesten in de twintig en de dertig, kwamen opdagen in de bijtende kou bij de winkelstraat Arbat, waar zij met een meer dan 100 meter lang wit lint een keten vormden. Er vonden geen arrestaties plaats. Een soortgelijke actie werd gehouden in Sint-Petersburg, de tweede stad van het land.

Navalni plaatste in het kader van Valentijnsdag een bericht op Instagram voor zijn echtgenote: "Ik houd van jou. En alle grappen die ik in de rechtbank maak, maak ik om jou op de eerste rij aan het lachen te maken."

Meer uit Buitenland

Stroom voor honderdduizenden in regio Zaporizja weer hersteld

ZAPORIZJA (ANP/DPA) - De stroomstoring die honderdduizenden huishoudens en bedrijven in de Oekraïense regio Zaporizja raakte, is verholpen. Dat meldt de directeur van het lokale energiebedrijf in een bericht op Telegram. Volgens hem ging het om circa 380.000 gezinnen en ondernemingen die kampten met stroomuitval.

1 uur geleden
Opnieuw duizenden de straat op in Minneapolis om ICE

MINNEAPOLIS (ANP) - Opnieuw zijn in Minneapolis duizenden de straat opgegaan uit onvrede met ICE en uit solidariteit met de 37-jarige Renee Good die daar woensdag door die immigratiedienst werd doodgeschoten. Volgens de lokale politie verliep het protest veelal vreedzaam. Ook in steden als Austin, Seattle, New York en Los Angeles werd de voorbije dagen gedemonstreerd vanwege de dood van de vrouw, onder de noemer "ICE, out for Good". In Minneapolis werden dit weekend enkele tientallen demonstranten gearresteerd, aldus de politie.

2 uur geleden
Iran waarschuwt VS: aanval zal leiden tot tegenaanval

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft de VS gewaarschuwd dat een aanval op het land zal leiden tot represailles. Volgens de voorzitter van het Iraanse parlement zal zo'n actie resulteren in vergeldingsaanvallen tegen Israël en Amerikaanse bases in de regio. De voorzitter sprak van die locaties als "legitieme doelen".

5 uur geleden
Opnieuw nacht van felle protesten in Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - Inwoners van Teheran en andere Iraanse steden zijn in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw de straat opgegaan om te protesteren tegen het regime, ondanks harde repressie.

7 uur geleden
NYT: Trump beraadt zich op aanval tegen Iran om aanpak betogers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich de afgelopen dagen laten briefen over opties voor een nieuwe militaire aanval tegen Iran. Hij overweegt zijn dreigement waar te maken om het land aan te vallen om het harde optreden tegen demonstranten. Dat meldt The New York Times op basis van meerdere Amerikaanse functionarissen.

9 uur geleden
Zoon: Maduro zegt het 'goed te maken' in Amerikaanse cel

CARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.

11 uur geleden
VS voeren opnieuw aanvallen uit tegen IS in Syrië

TAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.

12 uur geleden