Valencia verliest duel in Cádiz na racistisch incident
CADIZ (ANP) - Valencia heeft de roerige uitwedstrijd tegen Cádiz met 2-1 verloren. Het duel werd zondagavond na een half uur enige tijd stilgelegd. De spelers van Valencia stapten gezamenlijk het veld af vanwege een racistisch incident. Kort nadat het duel was hervat, bevestigde de bezoekende club dat er sprake was van een "racistische belediging" naar een van de spelers.
De Franse verdediger Mouctar Diakhaby ging in de eerste helft boos verhaal halen bij Juan Cala, nadat de speler van de thuisclub iets naar hem had geroepen. Diakhaby stelde de scheidsrechter en zijn ploeggenoten op de hoogte van de beledigingen waarna hij van het veld liep, gevolgd door alle spelers en stafleden van Valencia.
De stand bij de onderbreking was 1-1. Na enig oponthoud hervatte de arbiter het besloten duel. Diakhaby keerde niet terug, Cala wel. Volgens Valencia besloten de spelers en stafleden terug te keren naar het veld op verzoek van Diakhaby. "We zijn één met jou", liet de clubleiding via Twitter weten. "Nee tegen racisme."
Cala, de maker van 1-0, werd in de rust gewisseld. Zijn vervanger Marcus Mauro maakte vlak voor tijd het winnende doelpunt. Bij Valencia ontbrak doelman Jasper Cillessen, die anderhalve week geleden bij Oranje geblesseerd is geraakt.
Meer uit Voetbal
SAINT-DENIS (ANP) - Mark van Bommel heeft als bondscoach van het Belgische nationale voetbalelftal opnieuw verloren van Frankrijk. In de Nations League gingen de Rode Duivels maandagavond een week na de 1-0-thuisnederlaag met 4-1 onderuit in de uitwedstrijd tegen het Franse elftal van bondscoach Zinédine Zidane.
8 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil de "hardst mogelijke maatregelen" tegen de supporter die afgelopen zaterdag tijdens de uitwedstrijd tegen Vitesse in het Gelredome vuurwerk heeft afgestoken op een toilet. Door de rondvliegende stukken raakten vijf mensen gewond: drie supporters en twee stewards. Een verdachte is door de politie aangehouden en wordt nog vastgehouden, meldt NAC in een verklaring op de website van de club.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Jorrel Hato is als enige Nederlander genomineerd voor de Golden Boy-award, de prijs voor de meest talentvolle voetballer in het Europese clubvoetbal. Dat heeft de Italiaanse sportkrant Tuttosport, de organisator van de prijs, maandag bekendgemaakt. Eerder wonnen Rafael van der Vaart (2003) en Matthijs de Ligt (2018) de prijs voor voetballers jonger dan 21.
12 uur geledenLISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.
18 uur geledenPORT OF SPAIN (ANP) - Dick Advocaat heeft zich met Curaçao gekwalificeerd voor de kwartfinales van de CONCACAF Nations League. Het is de eerste keer dat de ploeg daarin slaagt. De spelers van Advocaat hadden aan een 1-1-gelijkspel bij Trinidad en Tobago genoeg voor de groepswinst.
22 uur geledenN i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi
1 dag geledenPORTO (ANP) - Titelverdediger Portugal heeft zich zondagavond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League, die in maart plaatsvinden. De Portugezen wonnen thuis met 2-1 van Noorwegen, dezelfde uitslag als een week eerder in Oslo. Na vier wedstrijden heeft Portugal 12 punten en kan het niet lager dan als tweede eindigen in groep 4 van de A-divisie.
1 dag geleden