Valencia verliest duel in Cádiz na racistisch incident
CADIZ (ANP) - Valencia heeft de roerige uitwedstrijd tegen Cádiz met 2-1 verloren. Het duel werd zondagavond na een half uur enige tijd stilgelegd. De spelers van Valencia stapten gezamenlijk het veld af vanwege een racistisch incident. Kort nadat het duel was hervat, bevestigde de bezoekende club dat er sprake was van een "racistische belediging" naar een van de spelers.
De Franse verdediger Mouctar Diakhaby ging in de eerste helft boos verhaal halen bij Juan Cala, nadat de speler van de thuisclub iets naar hem had geroepen. Diakhaby stelde de scheidsrechter en zijn ploeggenoten op de hoogte van de beledigingen waarna hij van het veld liep, gevolgd door alle spelers en stafleden van Valencia.
De stand bij de onderbreking was 1-1. Na enig oponthoud hervatte de arbiter het besloten duel. Diakhaby keerde niet terug, Cala wel. Volgens Valencia besloten de spelers en stafleden terug te keren naar het veld op verzoek van Diakhaby. "We zijn één met jou", liet de clubleiding via Twitter weten. "Nee tegen racisme."
Cala, de maker van 1-0, werd in de rust gewisseld. Zijn vervanger Marcus Mauro maakte vlak voor tijd het winnende doelpunt. Bij Valencia ontbrak doelman Jasper Cillessen, die anderhalve week geleden bij Oranje geblesseerd is geraakt.
Meer uit Voetbal
BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
39 minuten geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
40 minuten geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
1 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.
4 uur geleden