Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Valencia: trainer van Atalanta heeft mensen in gevaar gebracht

Valencia: trainer van Atalanta heeft mensen in gevaar gebracht

VALENCIA (ANP) - Valencia heeft geen goed woord over voor Gian Piero Gasperini, de succesvolle trainer van de Italiaanse voetbalclub Atalanta die besmet was met het coronavirus toen zijn ploeg in de Champions League op 10 maart tegen de Spaanse club speelde.

"Met zo'n actie kan hij wel heel veel mensen uit Valencia in gevaar hebben gebracht", reageerde de club, waar Jasper Cillesen als doelman actief is, in een verklaring. "Die wedstrijd moest in ons stadion al zonder fans worden gespeeld, vanwege het coronavirus. En dan hoor je nu dit."

Atalanta won in het lege Mestalla-stadion met 4-3. Enkele weken daarvoor zaten er nog ruim 40.000 mensen op de tribunes in Milaan bij het eerste duel. De ploeg van Gasperini versloeg Valencia in het goedgevulde San Siro met 4-1. Gezondheidsexperts betitelden die wedstrijd later als "een biologische bom". Vooral het noorden van Italië, waar Bergamo in ligt, werd in de weken erna zwaar getroffen door het coronavirus.

Niet lekker

De 62-jarige Gasperini onthulde zondag in een interview met de Gazzetta dello Sport dat hij ziek op de bank zat bij de return op 10 maart in Spanje. "De dag voor de wedstrijd voelde ik me niet lekker en de avond na de wedstrijd was het nog erger", zegt de Italiaan, die toen geen koorts had en dus niet dacht aan Covid-19. Uit een recente test bleek dat de trainer antistoffen in zijn lichaam heeft en dus ook besmet is geweest. "Als je nu naar foto's van toen kijkt, zie je dat er ik niet goed uit zie op de bank. Op de dag van de wedstrijd dacht ik: ik kan nu niet afhaken, ik heb nog zoveel te doen."

"Op ons trainingscomplex hoorden we om de 2 minuten een ambulance voorbij komen, want er ligt een ziekenhuis in de buurt. Het leek wel een oorlogsgebied", vertelt Gasperini. De trainer begon pas later te beseffen dat hij zelf ook het virus onder de leden had. "Een dag na de wedstrijd tegen Valencia kregen we eten en een goede fles Dom Pérignon uit 2008, van een chefkok met een Michelin-ster die fan is van Atalanta. Ik nam een slok en zei: het smaakt naar water. Het eten smaakte naar brood. Ik was mijn smaak volledig kwijt."

Meer uit Voetbal

Fortuna niet in eventuele play-offs door ontbreken UEFA-licentie

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard doet niet mee aan de play-offs voor Europees voetbal. Daar zouden de Limburgers wel recht op hebben als ze de huidige negende plek vasthouden, maar de club beschikt niet over een UEFA-licentie om ook daadwerkelijk Europees te gaan spelen. Daarom slaat Fortuna de play-offs hoe dan ook over.

2 minuten geleden
Feyenoorder Read vrijgesproken na rode kaart tegen PSV

ZEIST (ANP) - Feyenoord-verdediger Givairo Read hoeft geen schorsing uit te zitten na zijn rode kaart in de verloren topper tegen PSV (2-3). De tuchtcommissie betaald voetbal is "op grond van de tv-beelden onvoldoende overtuigd dat er sprake is geweest van een door Read gemaakte overtreding", meldt de voetbalbond. "Daarom komt de tuchtcommissie niet toe aan de beoordeling of er sprake is van het ontnemen van een duidelijke scoringskans."

20 minuten geleden
Atalanta zeker van plek 3 en Champions League na zege op AS Roma

BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft met een zege op AS Roma de derde plaats in de Serie A zekergesteld. De ploeg uit Bergamo met Marten de Roon won de thuiswedstrijd met 2-1.

12 uur geleden
FC Den Bosch begint promotiestrijd met zege op Cambuur

DEN BOSCH (ANP) - FC Den Bosch is de play-offs om promotie naar de Eredivisie begonnen met een zege op SC Cambuur. In Stadion De Vliert won de ploeg van coach Ulrich Landvreugd in de eerste ronde met 1-0. Beide ploegen spelen vrijdag de return in Leeuwarden.

13 uur geleden
Vinícius Júnior en Vázquez uitgeschakeld bij Real Madrid

MADRID (ANP) - Real Madrid moet op zijn minst de komende twee wedstrijden Vinícius Júnior en Lucas Vázquez missen. Beide spelers raakten zondag geblesseerd in de met 4-3 verloren 'Clásico' tegen FC Barcelona. De club lichtte op zijn website toe dat aanvaller Vinícius een verstuikte enkel heeft en dat verdediger Vázquez een spierblessure in zijn linkerbovenbeen heeft.

15 uur geleden
NAC Breda neemt afscheid van middenvelder Janosek

BREDA (ANP) - NAC Breda gaat volgend seizoen niet verder met de Tsjechische voetballer Dominik Janosek. De 26-jarige middenvelder verlaat de club na dit seizoen, aldus NAC.

17 uur geleden
Ancelotti nieuwe bondscoach Braziliaanse voetballers

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Carlo Ancelotti is de nieuwe bondscoach van de Braziliaanse voetballers. De huidige trainer van Real Madrid ondertekent een contract tot en met het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Xabi Alonso volgt Ancelotti naar alle waarschijnlijkheid op bij Real.

18 uur geleden