Valencia speelt gelijk mede dankzij doelman Cillessen
VALENCIA (ANP) - In de Spaanse competitie is Valencia ontsnapt aan de derde nederlaag op rij. De ploeg van coach José Bordalás dwong op eigen veld tegen Athletic Club ver in de extra tijd nog een gelijkspel af: 1-1. Daarna stelde doelman Jasper Cillessen, die bij Valencia zijn rentree maakte, met een prima reflex op de doellijn het zwaar bevochten punt veilig.
De oud-Ajacied kwam dit seizoen bij Valencia nog niet in actie. Eerst miste hij met Oranje het EK na een positieve coronatest. In de aanloop naar het nieuwe seizoen liep Cillessen een spierblessure op. Met Giorgi Mamardashvili onder de lat begon Valencia sterk aan de competitie. De Georgiër maakte woensdag echter geen beste indruk in het verloren uitduel met Sevilla (3-1). Daardoor kreeg Cillessen weer een kans tegen Athletic.
De oud-Ajacied moest in de 69e minuut een treffer van Iñigo Martinez toestaan. De Spaanse verdediger kopte fraai raak in de verre hoek. Valencia moest in de 82e met tien man verder door een rode kaart voor Maximiliano Gómez. Dankzij een late treffer van invaller Marcos André en de knappe redding van Cillessen hield Valencia aan het duel toch nog 1 punt over.
Bij Athletic speelde aanvaller Iñaki Williams zijn 202e opeenvolgende competitiewedstrijd. Het laatste duel dat hij in La Liga miste, was in april 2016. Williams evenaarde het record van Jon Andoni Larrañaga, die tussen 1987 en 1992 voor Real Sociedad eveneens 202 wedstrijden op rij speelde in de hoogste Spaanse competitie.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
1 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao voetbalt in het Amerikaanse Houston het eerste duel ooit op een WK, met Duitsland als tegenstander. De wedstrijd tussen de ploeg van bondscoach Dick Advocaat en de viervoudig wereldkampioen begint op 14 juni om 19.00 uur Nederlandse tijd in het NRG Stadium. Curaçao speelt op 20 juni in Kansas City tegen Ecuador en sluit de groepsfase van het WK op 25 juni af met een wedstrijd tegen Ivoorkust in Philadelphia.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal begint op 14 juni het WK met een wedstrijd tegen Japan in Dallas. Dat werd bekend tijdens een show van de FIFA met oud-voetballers van 42 landen die zich al hebben geplaatst voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geleden