Valencia hoopt op uitstel competitieduel na zware flatbrand
VALENCIA (ANP) - Valencia speelt zaterdag niet in en tegen Granada in de Spaanse competitie. De Spaanse voetbalbond heeft de wedstrijd op verzoek van Valencia uitgesteld, zo meldt de club. De reden is de verwoestende flatbrand van donderdag in Valencia.
De club diende eerder een verzoek tot uitstel in. Valencia vindt het naar slachtoffers en nabestaanden niet gepast om te voetballen. De bond gaat daar nu dus in mee. Wanneer het duel wordt ingehaald, is nog onduidelijk.
Valencia staat vrijdag uitgebreid stil bij de slachtoffers van de brand. Alle teams binnen de club houden voorafgaand aan de trainingen een minuut stilte. Daarnaast hangt de vlag halfstok.
Ook het duel van Levante, de andere club uit Valencia die uitkomt op het tweede niveau, wordt verplaatst. Levante zou het aanvankelijk zaterdag thuis opnemen tegen FC Andorra, maar ook die wedstrijd gaat niet door.
Minuut stilte
Vrijdag zullen de spelers en coaches van alle teams van Valencia een minuut stilte houden voor de training ter nagedachtenis aan de slachtoffers. Ook hangt de club de vlag halfstok. Of La Liga meegaat in het verzoek om het duel met Granada te verzetten is niet bekend.
Niet alleen Valencia staat stil bij de flatbrand. Ook andere Spaanse clubs, waaronder Real Madrid en Girona, zeggen mee te leven met de slachtoffers.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
34 minuten geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.
5 uur geleden