Valencia hoopt op uitstel competitieduel na zware flatbrand
VALENCIA (ANP) - Valencia speelt zaterdag niet in en tegen Granada in de Spaanse competitie. De Spaanse voetbalbond heeft de wedstrijd op verzoek van Valencia uitgesteld, zo meldt de club. De reden is de verwoestende flatbrand van donderdag in Valencia.
De club diende eerder een verzoek tot uitstel in. Valencia vindt het naar slachtoffers en nabestaanden niet gepast om te voetballen. De bond gaat daar nu dus in mee. Wanneer het duel wordt ingehaald, is nog onduidelijk.
Valencia staat vrijdag uitgebreid stil bij de slachtoffers van de brand. Alle teams binnen de club houden voorafgaand aan de trainingen een minuut stilte. Daarnaast hangt de vlag halfstok.
Ook het duel van Levante, de andere club uit Valencia die uitkomt op het tweede niveau, wordt verplaatst. Levante zou het aanvankelijk zaterdag thuis opnemen tegen FC Andorra, maar ook die wedstrijd gaat niet door.
Minuut stilte
Vrijdag zullen de spelers en coaches van alle teams van Valencia een minuut stilte houden voor de training ter nagedachtenis aan de slachtoffers. Ook hangt de club de vlag halfstok. Of La Liga meegaat in het verzoek om het duel met Granada te verzetten is niet bekend.
Niet alleen Valencia staat stil bij de flatbrand. Ook andere Spaanse clubs, waaronder Real Madrid en Girona, zeggen mee te leven met de slachtoffers.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.
2 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
5 uur geleden