Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Val kost Wild en Pieters medaille op olympische koppelkoers

Val kost Wild en Pieters medaille op olympische koppelkoers

IZU (ANP) - Kirsten Wild en Amy Pieters zijn er niet in geslaagd een medaille te veroveren op het onderdeel koppelkoers bij het baanwielrennen op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioenen begonnen sterk, maar na een val van Wild verloren ze langzaam terrein en eindigden ze als vierde. Het goud was voor het Britse koppel Laura Kenny en Katie Archibald. Voor Kenny, voorheen Trott, was het haar vijfde olympisch goud na winst op het omnium en de ploegachtervolging in 2012 en 2016.

Denemarken pakte zilver, de Russinnen het brons. Beide landen hadden in de slotfase samen met de Britse ploeg een ronde voorsprong genomen op de rest. Dat kostte Wild en Pieters een medaille.

Met nog zeventig ronden te gaan, ging Wild onderuit nadat ze bij een wissel door een Australische renster werd aangereden. Gehavend aan haar linkerkant zette ze de wedstrijd voort. Nederland was elke sprint ervoor als tweede geëindigd en wist tot dat moment alleen de ongenaakbare Engelse sprintsters voor zich.

Superkans

"Het is ontzettend balen. Dit was een superkans, we waren nog nooit zo goed voorbereid", zei de 38-jarige Wild, die zondag nog uitkomt op het omnium. "Maar dit is ook baanwielrennen. Je moet opstaan en weer doorgaan. Het betekende wel dat Amy een extra sprint moet doen en daar uiteraard van moest bijkomen. En ik had ook even nodig om te herstellen."

Voor Pieters zitten de Spelen er al weer op. Ze is vooral wegrenster, maar werd met Wild op de baan al twee keer wereldkampioen. "We zaten op schema, maar na zo'n val zit je 'op een gaatje'. Het niveau is zo hoog."

Wild denkt dat het met de opgelopen verwondingen wel meevalt. "Het is meer dat je schrikt dat je daar opeens ligt."

Meer uit Sport

Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

13 uur geleden
Kopecky sprint naar ritzege en leiderstrui in Vuelta Femenina

ANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.

13 uur geleden
Meldpunt geopend na onrust over subsidieregeling amateurvoetbal

AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.

15 uur geleden
Vingegaard krijgt Kelderman en Lemmen mee als helpers in Giro

NESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.

15 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp simpel naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.

16 uur geleden
Geschokte reacties na vernieling monument wielerlegende Merckx

SINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.

16 uur geleden
Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

1 dag geleden