Val Israël niet meer aan, zegt Veldkamp in gesprek met Iran
DEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Caspar Veldkamp heeft zijn Iraanse evenknie in een telefoongesprek dringend verzocht om Israël niet meer aan te vallen, meldt hij op X. De bewindsman zegt de "ongekende" raketaanval van Iran sterk te veroordelen. Ook benadrukt hij dat Nederland het van "het grootste belang" vindt dat de situatie in het Midden-Oosten de-escaleert.
Een woordvoerder van minister-president Dick Schoof verwijst voor zijn reactie naar Veldkamp. Ook Kamerleden hebben bezorgd gereageerd op de aanval.
Nederland is een van de Europese landen die nog in contact staan met Iran. Zo fungeert Nederland ook als een tussenpersoon tussen Iran en Israël.
Dinsdagavond vuurde Iran raketten af op onder meer Jeruzalem en Tel Aviv en was in heel Israël het luchtalarm te horen. Dat was volgens de Iraanse elite-eenheid Revolutionaire Garde een vergelding op de luchtaanval waarbij Israël vrijdag Hezbollah-leider Hassan Nasrallah doodde. Rond 20.00 uur Nederlandse tijd meldde het Israëlische leger dat de aanval was afgelopen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) zegt niet op de hoogte te zijn van een "schaduwdeal" binnen de coalitie naast de overeenkomst met PRO over extra geld voor ontwikkelingshulp. Volgens ingewijden zou D66 het wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijking terrorisme gaan steunen in ruil voor steun van de VVD voor het akkoord met PRO.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal niet aandringen op een alternatief voor de snellere stijging van de AOW-leeftijd, een maatregel die onder druk van oppositie en vakbonden is geschrapt. Dat heeft minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) duidelijk gemaakt in een Kamerdebat over de ruzie tussen kabinet en bonden over de sociale zekerheid.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Esther Ouwehand had niet meer de energie die nodig is om de Partij voor de Dieren te leiden, zei ze kort nadat ze die rol had overgedragen aan Christine Teunissen. Donderdag maakte Ouwehand bekend dat ze stopt als partijleider.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oppositie wil opheldering over een "schaduwdeal" tussen de coalitiepartijen die zou zijn gesloten bij het akkoord over de begroting ontwikkelingssamenwerking met PRO. In ruil voor 380 miljoen euro extra voor minister Sjoerd Sjoerdsma zou diens partij D66 de wet gaan steunen die verheerlijking van terrorisme strafbaar stelt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil pas praten over aanpassing van de financiële afspraken uit het coalitieakkoord als er een inhoudelijke deal is met de sociale partners en de oppositie over de sociale zekerheid. Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd in een Kamerdebat over de botsing tussen kabinet en vakbonden over de voorgenomen bezuinigingen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD is gebotst met zowel linkse als rechtse partijen over de bezuinigingen van het kabinet op de sociale zekerheid. VVD-Kamerlid Ingrid Michon-Derkzen betoogde dat de maatregelen op bijvoorbeeld de uitkering voor arbeidsongeschiktheid (WIA) eraan bijdragen dat meer mensen aan het werk gaan, maar dat stuitte op verzet bij verschillende partijen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is bereid te praten over bezuinigingen op andere terreinen dan de sociale zekerheid, als alternatief voor de ingrepen die het minderheidskabinet onder druk van de vakbonden van tafel heeft gehaald. Dat heeft Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis, na veel aandringen vanuit de oppositie, gezegd tijdens een Kamerdebat.
8 uur geleden