Vakvereniging vindt ontslag Fortuna-trainer Ultee 'wel heel snel'
ZEIST (ANP) - Fortuna Sittard heeft trainer Sjors Ultee wel heel snel ontslagen, vindt directeur Mario Captein van de vakvereniging Coaches Betaald Voetbal (CBV). "Of dit het snelste ontslag ooit is, zou ik moeten opzoeken in de archieven. Maar dit is in ieder geval het snelste van wat ik me kan heugen. Als iedere Nederlandse ploeg die onderaan staat dit zou doen, moeten er nu nog vier of vijf trainers uit."
Ook assistent-trainer Rob Alflen moet vertrekken bij Fortuna na de teleurstellende seizoenstart. De ambitieuze club uit Limburg staat na drie nederlagen samen met Go Ahead Eagles en Vitesse onderaan in de Eredivisie. "Het is teleurstellend dat Ultee en Alflen niet de tijd krijgen om dat te herstellen. Zeker omdat het zo vroeg in het seizoen is", zegt Captein.
Volgens hem is Fortuna een moeilijke club voor een trainer. "We zien dat de club is overgenomen door Turkse eigenaren en dat er veel beweging is qua spelers en onrust." Zo stuntte Fortuna deze zomer door de Turkse topspits Burak Yilmaz vast te leggen. De 37-jarige Yilmaz ondertekende een langjarig contract in Limburg bij de club die in handen is van zijn landgenoot Isitan Gün. Captein kan niet zeggen of die ontwikkelingen hebben gezorgd voor het ontslag.
Vertrouwen
Ondanks het ontslag heeft de CBV-directeur vertrouwen in de trainer Ultee. "Ik weet wel zeker dat hij nog kans maakt op andere clubs. Ultee staat er goed op in Nederland." De vakvereniging heeft geprobeerd de 35-jarige Utrechter aan de lijn te krijgen, maar hij nam kort na zijn ontslag de telefoon nog niet op.
Ultee is niet de trainer met het snelste ontslag ooit in de Eredivisie, meldt databureau Gracenote. Frans Thijssen vertrok in 1999 al na twee speelronden bij De Graafschap. Deze eeuw deelt Ultee het record met Alex Pastoor, die in het seizoen 2013-2014 bij NEC ook weg moest na de eerste drie duels.
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP/AFP) - Bij Zwitserland overheerste woede en onbegrip over de rode kaart voor Breel Embolo na de uitschakeling in de kwartfinales van het WK voetbal door Argentinië. "Een catastrofale beslissing", brieste middenvelder Fabian Rieder na afloop van het duel in Kansas City, dat in 3-1 voor de titelhouder uit Zuid-Amerika eindigde.
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De Argentijnse voetballers zijn nog twee overwinningen verwijderd van een nieuwe wereldtitel. De regerend kampioen rekende in Kansas City na verlenging af met Zwitserland: 3-1. Julián Álvarez zette Argentinië in de 112e minuut op 2-1 door de bal fraai in de rechterbovenhoek te krullen. Daarna scoorde ook invaller Lautaro Martínez nog.
6 uur geledenDAKAR (ANP/RTR) - Senegal heeft voetbalbondscoach Pape Bouna Thiaw ontslagen. Dat besluit is genomen na de vroegtijdige uitschakeling op het WK, meldt de Senegalese voetbalbond.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - De spelers en begeleiding van het Noorse voetbalelftal hebben zich tijdens de kwartfinale op het WK tegen Engeland beklaagd bij scheidsrechter Clément Turpin. Bij de gelijkmaker van Engeland zou de bal tegen een kabel van een camera in de lucht zijn aangekomen en daardoor van richting zijn veranderd.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Engeland heeft voor de vierde keer de halve finale op het wereldkampioenschap voetbal bereikt. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel rekende onder warme omstandigheden in Miami na verlenging af met Noorwegen, dat op de mondiale titelstrijd nog niet eerder in de kwartfinale stond. Het werd 2-1.
11 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/DPA) - De voormalige Argentijnse voetballer Antonio Rattín is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn oude werkgever Boca Juniors.
14 uur geledenBOSTON (ANP/AFP) - William Saliba en Dayot Upamecano hebben zaterdag tijdens de training van de Franse voetballers wat rust gekregen in aanloop naar de halve finale op het wereldkampioenschap tegen Spanje. Saliba heeft last van terugkerende rugpijn en Upamecano herstelt van een voetblessure. De gezondheid van het Franse centrale verdedigingsduo baart de technische staf geen zorgen.
14 uur geleden