Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakmedia: Skoda wil banen schrappen ondanks groeiplannen

Vakmedia: Skoda wil banen schrappen ondanks groeiplannen

MÜNCHEN (ANP) - Skoda is van plan banen te schrappen, hoewel het automerk zijn aanbod van elektrische automodellen wil uitbreiden en mikt op hogere verkopen. Topman Klaus Zellmer heeft zich hierover uitgelaten tegen het Duitse autoblad Automobilwoche, melden vakmedia in de autowereld.

Het succes van Skoda is gebaseerd op zijn uitgebreide modellenreeks en relatief lage vaste kosten, aldus Zellmer. De autofabrikant zou van plan zijn 20 procent van het personeelsbestand in te krimpen. Bij Skoda werken wereldwijd 41.000 mensen, waardoor het om een inkrimping met meer dan 8000 arbeidsplaatsen gaat. De banen zullen verdwijnen door natuurlijk verloop.

Het ontwikkelen van nieuwe elektrische varianten kost veel geld, maar Skoda zou wel overwegen om een volledig elektrische variant van de Octavia te lanceren. Het automerk, dat deel uitmaakt van de Volkswagengroep, wil dit jaar meer dan 1 miljoen voertuigen verkopen. Dat zou een toename van 8 procent betekenen ten opzichte van een jaar eerder. Daarvoor kijkt Skoda naar uitbreiding in India en Vietnam, om zijn afhankelijkheid van de Europese markt te verminderen.

Meer uit Financieel

Dieselprijs aan Franse pomp naar record van gemiddeld 2,41 euro

PARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.

20 minuten geleden
FT: Chinese eigenaar wil oudste bank van Luxemburg verkopen

LUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.

1 uur geleden
Minister Bessent en Chinese vicepremier He praten in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.

3 uur geleden
Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

20 uur geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

22 uur geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

23 uur geleden
Recordprijs diesel op 2,824 euro, stelt voordeelplatform

AMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.

1 dag geleden