Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakken wegstrepen wordt makkelijker voor studerende werkenden

Vakken wegstrepen wordt makkelijker voor studerende werkenden

DEN HAAG (ANP) - Werkenden die een opleiding willen volgen, moeten als het aan onderwijsministers Robbert Dijkgraaf en Dennis Wiersma ligt vakken weg kunnen strepen die zij vanwege hun ervaring al beheersen. Dat moet het aantrekkelijker maken om een carrièrewissel te maken om aan de slag te gaan in tekortsectoren als het onderwijs, de techniek of de zorg. Om dit te regelen hebben ze een aantal wijzigingen aangebracht in een wetsvoorstel over leeruitkomsten.

Voor het behalen van een diploma wordt het bepalend of studenten de stof beheersen en niet of zij het hele studieprogramma hebben doorlopen. Als een student op het werk bepaalde kennis op kan doen, moet het mogelijk worden om colleges waar hetzelfde wordt geleerd over te slaan. Dat is ook mogelijk als zij kunnen aantonen dat zij vanwege eerder opgedane werkervaring een deel van de materie al beheersen. De ministers zijn tevreden met experimenten met zulke "flexibele leerroutes" en willen deze manier van leren daarom opnemen in de wet.

De ministers doen ook een aantal andere voorstellen om voltijdopleidingen flexibeler te maken voor werkenden. De plannen zijn gericht op een aantal studies die een grote praktijkcomponent hebben, zoals lerarenopleidingen. Studenten van deeltijd- en duale opleidingen hebben nu al meer vrijheid om hun studierooster zelf te bepalen.

Wiersma hoopt hierdoor meer werkenden kiezen voor een lerarenopleiding. "Voor zij-instromers is het meestal financieel gezien niet mogelijk om lang zonder werk en inkomen te zitten", zegt de minister. "Met dit wetsvoorstel verkorten we voor hen de opleidingsduur, waardoor ze sneller voor de klas kunnen."

Meer uit Politiek

Groep Markuszower begint nieuwe partij, Verdonk sluit zich aan

DEN HAAG (ANP) - De leden van de Groep Markuszower beginnen een nieuwe partij die ze De Nederlandse Alliantie (DNA) noemen. Rita Verdonk sluit erbij aan, heeft de groep afgesplitste PVV-Kamerleden bekendgemaakt.

10 uur geleden
Experts zeer kritisch over bezuiniging van kabinet op bijstand

DEN HAAG (ANP) - Experts hebben zich tijdens een rondetafelgesprek in de Tweede Kamer zeer kritisch uitgelaten over een plan van het kabinet om te bezuinigen op de bijstand door mensen die daar recht op hebben nog niet actief te benaderen. Het kabinet heeft minder geld voor deze zogenoemde proactieve dienstverlening vanwege een financiële tegenvaller bij de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA. Coalitiepartijen D66 en CDA maakten vorige week tijdens een debat kenbaar van de bezuiniging af te willen.

11 uur geleden
Meerderheid asielwetten in geding, D66 tegen novelle en wetten

DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamerfractie van D66 gaat dinsdag tegen de novelle en de twee asielwetten stemmen, zei senator Paul van Meenen maandag tegen het ANP. Daardoor wordt het lastig voor asielminister Bart van den Brink (CDA) om een meerderheid te vinden.

11 uur geleden
Herbert over energiepakket: niemand denkt dat het nu klaar is

DEN HAAG (ANP) - Hoewel er een pakket aan energiemaatregelen ligt, denkt niemand dat het nu klaar is. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken en Klimaat, CDA) na de aankondiging van dat pakket. Zij geeft aan dat er elke week contact is met heel veel sectoren over hoe zij geraakt worden en welke mogelijkheden er zijn. Die gesprekken worden voortgezet.

16 uur geleden
GL-PvdA vindt energiepakket onvoldoende, kondigt plannen aan

DEN HAAG (ANP) - Het pakket aan maatregelen om de energieprijzen te compenseren is 'onvoldoende', vindt Jesse Klaver, fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA. "Zo help je gewone mensen de crisis niet door." Hij kondigt op Bluesky aan dat zijn partij met voorstellen komt "om reizen met trein, bus en auto betaalbaarder te maken."

16 uur geleden
Kabinet trekt ruim 950 miljoen euro uit voor energiemaatregelen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 627 miljoen euro uit om de gestegen energieprijzen voor burgers, ondernemers, vissers en boeren te verzachten. Ook wordt 340 miljoen euro verminderd aan belastingen. Het wordt voor een groot deel betaald door andere belastingen, zoals de accijnzen op alcohol, te verhogen.

18 uur geleden
Boekholt wil minder strenge huurwet, hogere huren mogelijk

DEN HAAG (ANP) - Verhuurders moeten meer kunnen vragen voor dure huurhuizen, nieuwbouw en huizen zonder tuin of balkon. Dat wil woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan regelen in een versoepeling van de huurwet. Op die manier hoopt ze dat er meer huizen beschikbaar zijn voor het middensegment.

19 uur geleden