Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vaker drones ingezet om drugs in gevangenissen te krijgen

Vaker drones ingezet om drugs in gevangenissen te krijgen

DEN HAAG (ANP) - Bij gevangenissen worden steeds vaker drones gebruikt waarmee buitenstaanders illegale spullen over de muren willen krijgen voor de gevangenen. Het gaat veelal om drugs, maar ook om mobiele telefoons. Een aantal gevangenissen heeft daarom netten gespannen over de luchtplaatsen of heeft plannen daartoe. Een woordvoerster van het ministerie van Justitie bevestigt berichtgeving hierover van de Telegraaf.

Cijfers zijn er niet, maar deze praktijken zijn volgens justitie vooral toegenomen sinds het begin van de coronacrisis dit voorjaar. Bezoekers mocht vanwege de coronamaatregelen een tijdje niet meer komen en nu moeten zij achter plexiglas plaatsnemen. Als er geen fysiek contact is, lukt het niet om smokkelwaar te geven en zoekt men naar andere mogelijkheden, aldus de woordvoerster.

In de buurt van de gevangeniscomplexen worden ook regelmatig mensen aangehouden met een drone. De inzet van drones nam de afgelopen jaren al iets toe, omdat deze apparaten toegankelijker zijn geworden. Bewakers houden de luchtplaatsen nu scherper in de gaten.

De extra beveiligde inrichting EBI in Vught had al netten over de luchtplaats en onder meer Alphen aan den Rijn heeft er inmiddels ook een. Het aanbrengen daarvan is nogal een klus, omdat het gaat om flinke stellages met daartussen netten, aldus justitie.

Meer uit Binnenland

Vliegtuig met opvarenden Hondius landt op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.

4 uur geleden
Spanje: eind zondag zijn ruim 90 opvarenden Hondius geëvacueerd

TENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.

4 uur geleden
Franse evacué Hondius vertoont symptomen hantavirus

PARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".

6 uur geleden
Kabinet bedankt Spanje voor hulp bij repatriëring

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.

7 uur geleden
Nederland stuurt tweede vliegtuig naar Tenerife voor ophalen crew

DEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

7 uur geleden
Nederlandse repatriëringsvlucht stijgt op vanaf Tenerife

GRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.

8 uur geleden
Spaanse evacués cruiseschip aangekomen in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.

8 uur geleden