Vakcentrale VCP is verrast door 'abrupt einde' coronasteun
DEN HAAG (ANP) - De Vakcentrale voor Professionals (VCP) is naar eigen zeggen verrast door het kabinetsbesluit om de steunmaatregelen voor bedrijven in het vierde kwartaal stop te zetten. "Het zou jammer zijn als bedrijven die dankzij de steun op de been konden blijven, nu alsnog in de problemen komen en mensen moeten ontslaan", laat VCP-voorzitter Nic van Holstein weten. Hij spreekt van een "abrupt einde" van de coronasteun.
Het kabinet past het coronasteunpakket voor bedrijven iets aan, en is op dit moment niet van plan het na september nog eens te verlengen. Dat heeft te maken met de sterk verbeterde economische vooruitzichten, is dinsdagmiddag bekendgemaakt. VCP erkent dat corona op zijn retour is. Maar de onzekerheden zijn nog niet voorbij, benadrukt de organisatie achter onder meer politievakbond ACP en vakbond De Unie.
"Het kabinet perkt nu generiek de steun in, maar het zou logischer zijn als het kabinet de voorwaarden specifiek had aangepast", vindt Van Holstein. "We moeten voorkomen dat we het kind met het badwater weggooien, juist nu de economie bezig is zich te herstellen. Het zou daarom verstandig zijn als het kabinet een plan B achter de hand houdt, voor het geval het weer misgaat."
De afrekening van de eerste periode NOW-steun loopt ook nog, dus we moeten ons niet laten meeslepen door sentiment en incidenten, betoogt de VCP-voorzitter verder. "Natuurlijk voelt het niet goed wanneer bedrijven die steun ontvangen hebben tegelijkertijd winsten maken. De oproep van het kabinet om steun terug te betalen wanneer het achteraf gezien niet nodig is, is daarom goed te begrijpen. Tegelijkertijd moet niet vergeten worden dat het doel van de NOW was om ontslagen te voorkomen en lonen door te betalen. Het geld is als het goed is bij de werknemers terechtgekomen."
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Een dag nadat websites van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall uit de lucht werden gehaald, is er nog altijd veel onduidelijk over de storing bij de bedrijven. Albert Heijn maakte maandagochtend bekend dat de sites sinds zondag kampen met een "IT-incident", waardoor een aantal systemen uit voorzorg zijn uitgeschakeld.
38 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn voorzichtig begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers zijn in afwachting van kwartaalcijfers van grote banken als JP Morgan Chase, Citigroup en Morgan Stanley deze week. Er zijn ook belangrijke cijfers uit de chipsector op komst. Zowel chipmachinemaker ASML als de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC delen hoe het afgelopen kwartaal is verlopen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Boodschappenbezorger Picnic ziet sinds maandagmorgen een toename in het aantal bestellingen voor dinsdag en heeft de bezorgcapaciteit daarom opgeschaald. Dat laat een woordvoerder desgevraagd weten. Bij Albert Heijn kunnen er online geen boodschappen worden besteld door een "cybersecurity incident", meldde de supermarktketen maandag.
2 uur geledenRUNGIS (ANP/AFP) - Twee grote Franse supermarktketens zijn getroffen door een cyberaanval, waardoor koelinstallaties zijn gaan ontdooien. Dat bevestigen Intermarché en Coopérative U aan het Franse persbureau AFP.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV willen dat Shell duidelijkheid geeft over de toekomst van zijn grote chemiecomplex in Moerdijk. De naar schatting 1400 medewerkers worden volgens de bonden in het ongewisse gelaten, terwijl "inmiddels openlijk wordt gespeculeerd over toekomstscenario's die uiteenlopen van verkoop en opknippen tot sanering of zelfs sluiting".
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rabobank verhoogt de rente op de meeste spaarrekeningen woensdag met 0,1 procentpunt. Het is volgens een woordvoerder de tweede renteverhoging in drie maanden. Daarvoor was de laatste wijziging meer dan een jaar geleden.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/DPA/RTR/AFP) - De Nobelprijs voor de Economie gaat dit jaar naar twee Amerikanen. De academici Robert Hall en Michael Woodford krijgen de prijs voor hun onderzoek naar de manier waarop monetair en fiscaal beleid kunnen helpen om schommelingen in de economie te dempen.
4 uur geleden