Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbondscijfers zijn volgens CNV achterhaald, meer jonge leden

Vakbondscijfers zijn volgens CNV achterhaald, meer jonge leden

UTRECHT (ANP) - CNV heeft de afgelopen anderhalf jaar meer nieuwe vakbondsleden onder de 45 jaar gekregen. Dat maakt de cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) maandag naar buiten bracht over het opnieuw gedaalde aandeel werknemers dat vakbondslid is, achterhaald. Dit stelt CNV.

Het verschil komt volgens de vakbond doordat de CBS-cijfers over eind maart 2023 gaan. Maar daarna zijn volgens CNV meer werknemers tussen 25 en 44 jaar lid geworden. Dat komt doordat de vakbond volgens voorzitter Piet Fortuin veel aandacht heeft voor de levensfase en problemen van deze groep. "Denk aan ons pleidooi voor een 30-urige werkweek, een betere werk-privé balans en aandacht voor burn-outklachten." Leden zouden de vakbond vooral verlaten als ze de pensioengerechtigde leeftijd bereiken.

Ook het aantal leden onder de 25 jaar groeit en dat zijn er bij CNV inmiddels 15.000, aldus de bond. "Studerende jongeren onder de 25 jaar zijn gratis lid bij CNV. Hoewel CNV niet-betalende leden niet mag meetellen in de CBS-statistieken, is deze groep voor ons wel zeer relevant."

FNV stelt dat het aantal leden van die vakbond groeit onder werkenden en dat de meeste nieuwe leden onder de 35 jaar oud zijn. "Net als de hele maatschappij, hebben wij als vakbond ook te maken met de vergrijzing. Die demografische ontwikkeling zorgt voor een natuurlijk verloop in ons ledenbestand. Tegelijkertijd zien we dat mensen die lid worden, langer lid blijven", zegt FNV-voorzitter Tuur Elzinga over de CBS-cijfers.

Meer uit Financieel

Iranoorlog stuwt ook prijzen van schoonmaakproducten

LUDWIGSHAFEN (ANP) - Het Duitse chemieconcern BASF verhoogt de prijzen voor ingrediënten voor schoonmaakproducten. Het gaat om "aanzienlijke" prijsverhogingen tot 30 procent als reactie op gestegen kosten voor belangrijke grondstoffen, vervoer en verpakkingen nu de oorlog in het Midden-Oosten de toevoer verstoort. De stap laat zien dat de Iranoorlog niet alleen tot hogere prijzen voor benzine, diesel of gas kan leiden, maar ook voor andere producten.

2 uur geleden
Trump schort eeuw oude wet tijdelijk op om stijgende energieprijs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een ruim een eeuw oude scheepvaartwet opgeschort om de kosten van het transport van olie, gas en andere goederen in de Verenigde Staten te verlagen. Daarmee probeert hij stijgende energieprijzen in het land, veroorzaakt door zijn oorlog tegen Iran, te drukken.

2 uur geleden
Wall Street opent lager in aanloop naar rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine verliezen geopend. Beleggers op Wall Street zijn vooral in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omhoog door een dreiging van Iran voor nieuwe vergeldingsaanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten na een aanval op een groot Iraans gasveld door Israël.

2 uur geleden
Politie België neemt maatregelen tegen tanktoerisme Maasmechelen

MAASMECHELEN (ANP/BELGA) - De politie van het Belgische Lanaken-Maasmechelen gaat in Maasmechelen ingrijpen vanwege verkeershinder. Die wordt volgens de politie veroorzaakt door tanktoerisme.

3 uur geleden
ProRail-topman John Voppen vertrekt, gaat naar Total Care

UTRECHT (ANP) - Topman John Voppen van spoorbeheerder ProRail stapt per 1 juli op. Hij gaat aan de slag als voorzitter van de raad van bestuur van Total Care, het familiebedrijf achter CSU en Tzorg. Voppen is sinds december 2019 topman van ProRail.

4 uur geleden
Olie- en gasbedrijven investeren minder in schonere energie

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De grootste olie- en gasbedrijven ter wereld geven minder geld uit aan schonere energie. Bedrijven hebben hun investeringen in koolstofarme technologieën in 2025 voor het eerst in acht jaar teruggeschroefd, meldt onderzoeksbureau BloombergNEF. Olie- en gasbedrijven scherpen hun budgetten aan om aan de eisen van aandeelhouders te voldoen en richten zich meer op hun belangrijkste activiteiten.

4 uur geleden
ING verwacht wereldwijd 1250 banen te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - ING verwacht dit jaar wereldwijd zo'n 1250 banen van operationele medewerkers te schrappen. Dat meldt de bank in een presentatie over digitalisering en de inzet van kunstmatige intelligentie (AI). Vooral op afdelingen voor klantenonderzoek en aanverwante activiteiten denkt ING met minder mensen verder te kunnen.

4 uur geleden