Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbondscijfers zijn volgens CNV achterhaald, meer jonge leden

Vakbondscijfers zijn volgens CNV achterhaald, meer jonge leden

UTRECHT (ANP) - CNV heeft de afgelopen anderhalf jaar meer nieuwe vakbondsleden onder de 45 jaar gekregen. Dat maakt de cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) maandag naar buiten bracht over het opnieuw gedaalde aandeel werknemers dat vakbondslid is, achterhaald. Dit stelt CNV.

Het verschil komt volgens de vakbond doordat de CBS-cijfers over eind maart 2023 gaan. Maar daarna zijn volgens CNV meer werknemers tussen 25 en 44 jaar lid geworden. Dat komt doordat de vakbond volgens voorzitter Piet Fortuin veel aandacht heeft voor de levensfase en problemen van deze groep. "Denk aan ons pleidooi voor een 30-urige werkweek, een betere werk-privé balans en aandacht voor burn-outklachten." Leden zouden de vakbond vooral verlaten als ze de pensioengerechtigde leeftijd bereiken.

Ook het aantal leden onder de 25 jaar groeit en dat zijn er bij CNV inmiddels 15.000, aldus de bond. "Studerende jongeren onder de 25 jaar zijn gratis lid bij CNV. Hoewel CNV niet-betalende leden niet mag meetellen in de CBS-statistieken, is deze groep voor ons wel zeer relevant."

FNV stelt dat het aantal leden van die vakbond groeit onder werkenden en dat de meeste nieuwe leden onder de 35 jaar oud zijn. "Net als de hele maatschappij, hebben wij als vakbond ook te maken met de vergrijzing. Die demografische ontwikkeling zorgt voor een natuurlijk verloop in ons ledenbestand. Tegelijkertijd zien we dat mensen die lid worden, langer lid blijven", zegt FNV-voorzitter Tuur Elzinga over de CBS-cijfers.

Meer uit Financieel

Franse maker Assassin's Creed kent slechtste beursdag ooit

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gamesontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag op de beurs in Parijs zijn grootste koersdaling ooit laten zien. Nadat de maker van Assassin's Creed aankondigde dat het gameprojecten zou annuleren, studio's zou sluiten en zijn verwachtingen zou bijstellen, verloren de aandelen bijna 40 procent van hun waarde.

32 minuten geleden
Trump naar rechter omdat grote bank hem niet meer als klant wil

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase en diens topman Jamie Dimon voor de rechter gedaagd. Hij beschuldigt de bank ervan hem om politieke redenen geen bankdiensten meer te willen aanbieden. Voor dit zogenoemde 'debanken' zou Trump nu miljarden aan compensatie willen.

1 uur geleden
Musk: Tesla gaat in 2027 robots verkopen aan particulieren

DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - Tesla gaat waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots verkopen aan het grote publiek. Dat zei Elon Musk op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos. Volgens de topman van de autofabrikant zal de toekomst van het bedrijf steeds meer afhangen van dergelijke humanoïde robots.

1 uur geleden
AEX sluit weer boven 1000 punten na opluchting over Groenland

AMSTERDAM (ANP) - De hoofdindex aan de Amsterdamse beurs is donderdag weer boven de 1000 punten gesloten. Daarmee overheerst de opluchting bij beleggers dat de geopolitieke rel tussen de Verenigde Staten en Europa over Groenland weer wat tot bedaren lijkt te komen. Vorige week kwam de AEX-index al boven de grens van 1000 punten, maar daarna zakte de graadmeter door de angst voor nieuwe Amerikaanse heffingen en de mogelijkheid van een gewapend conflict.

2 uur geleden
ECB kritisch over Nederlandse uitzonderingen voor acceptatie cash

FRANKFURT (ANP) - Een Nederlands plan met uitzonderingen op de verplichte acceptatie van contant geld gaat veel te ver. Dat stelt de Europese Centrale Bank (ECB) in een kritisch adviesrapport, waarin de centrale bank zegt "zeer bezorgd" te zijn omdat het plan de status van wettig betaalmiddel van eurocontanten dreigt te ondermijnen.

3 uur geleden
Wall Street verder omhoog door opluchting over Groenland

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag verder omhooggegaan. Amerikaanse beleggers reageerden woensdag al opgelucht op de afnemende geopolitieke spanningen tussen de Verenigde Staten en Europa over Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump zei woensdag in Davos dat hij Groenland niet met geweld zou innemen. Ook zei hij na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte dat er een raamwerk is voor een "toekomstige deal" rond Groenland. Trump trok daardoor zijn dreigement van een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer in.

4 uur geleden
Amerikaanse economie sterker gegroeid dan eerder berekend

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse economie is in het derde kwartaal iets harder gegroeid dan eerder aangenomen, volgens een nieuwe raming van het Bureau of Economic Analysis. Met een plus van 4,4 procent zette de grootste economie ter wereld in de zomermaanden de sterkste kwartaalgroei in twee jaar neer.

4 uur geleden