Vakbondsbestuurders: AOW-leeftijd moet omlaag
DEN HAAG (ANP) - Vakbondsbestuurders van FNV, CNV en De Unie laten in een interview met De Telegraaf weten dat ze willen dat AOW-leeftijd omlaag gaat. FNV-bestuurder Piet Rietman vertelt de krant dat het "echt onredelijk" is dat de AOW-leeftijd niet daalt na bijstelling van de levensverwachting door het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Mensen die in 2030 65 jaar worden, hebben gemiddeld nog bijna 21 jaar te leven, meldde het CBS vrijdag. Dat is een fractie lager dan de eerdere verwachting. Minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) liet daarop weten dat de AOW-leeftijd in 2030 niet omhoog gaat. In 2028 gaat de leeftijd waarop mensen AOW krijgen omhoog naar 67 jaar en drie maanden en dat blijft onveranderd in de twee jaren daarna.
Patrick Fey van CNV noemt het in De Telegraaf "bizar" dat de AOW-leeftijd niet met de levensverwachting mee daalt. Vakbond De Unie spreekt van "een weeffout in de wet".
Het is wettelijk zo geregeld dat de AOW-leeftijd niet zomaar naar beneden wordt bijgesteld als het CBS in een nieuwe prognose voorspelt dat Nederlanders vroeger komen te overlijden dan eerder gedacht, legde Van Hijum vrijdag uit. Het idee hierachter is om "iedereen tijdig zekerheid te bieden en een jojo-effect te voorkomen".
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - "Het is heel druk, maar tegelijkertijd ook erg gemoedelijk", zegt een woordvoerder van Pride Amsterdam over de Canal Parade die zaterdagmiddag werd gehouden op de Amsterdamse grachten. "We horen van veel mensen dat ze het zo belangrijk vonden om zich juist nu te laten zien."
1 uur geledenHOORN (ANP) - In Hoorn hebben zaterdagochtend vroeg twee schietincidenten plaatsgevonden die mogelijk verband houden met elkaar. Bij beide incidenten is niemand gewond geraakt, meldt de politie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Richting het drukste moment van Zwarte Zaterdag staan er grote files op de wegen naar Zuid-Europa. In Frankrijk staan vakantiegangers lang in de file tussen Lyon en Marseille. In de Zwitserse Gotthardtunnel staat het verkeer richting Italiƫ zelfs nagenoeg stil in zuidelijke richting, meldt de ANWB.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten heeft in de Canal Parade in Amsterdam meegevaren op een kleine boot van de organisatie. Hij werd vergezeld door Pride-directeur Lucien Spee.
7 uur geledenBABBERICH (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden die betrokken was bij het ernstige ongeval op de A12 afgelopen vrijdag. De politie bevestigt dat het gaat om de 59-jarige bestuurder van de achterste vrachtwagen uit het Duitse Endorf, na berichtgeving van Omroep Gelderland.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kades langs de route van de Canal Parade zijn volgelopen met mensen die gaan kijken naar de botenparade. Ook liggen er veel bootjes. Tachtig versierde schepen dragen tijdens de Canal Parade de themaboodschap uit van deze WorldPride: Unity (eenheid), met veel muziek en dans.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een pand van ING Private Banking op de Herengracht in het centrum van Amsterdam is beklad met rode verf. Dat is vermoedelijk in de nacht van vrijdag op zaterdag gebeurd. De politie bevestigt de bekladding en zegt al buurtonderzoek te hebben gedaan. Ook wordt onderzocht of er camerabeelden zijn.
8 uur geleden