Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbondsbestuurders: AOW-leeftijd moet omlaag

Vakbondsbestuurders: AOW-leeftijd moet omlaag

DEN HAAG (ANP) - Vakbondsbestuurders van FNV, CNV en De Unie laten in een interview met De Telegraaf weten dat ze willen dat AOW-leeftijd omlaag gaat. FNV-bestuurder Piet Rietman vertelt de krant dat het "echt onredelijk" is dat de AOW-leeftijd niet daalt na bijstelling van de levensverwachting door het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Mensen die in 2030 65 jaar worden, hebben gemiddeld nog bijna 21 jaar te leven, meldde het CBS vrijdag. Dat is een fractie lager dan de eerdere verwachting. Minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) liet daarop weten dat de AOW-leeftijd in 2030 niet omhoog gaat. In 2028 gaat de leeftijd waarop mensen AOW krijgen omhoog naar 67 jaar en drie maanden en dat blijft onveranderd in de twee jaren daarna.

Patrick Fey van CNV noemt het in De Telegraaf "bizar" dat de AOW-leeftijd niet met de levensverwachting mee daalt. Vakbond De Unie spreekt van "een weeffout in de wet".

Het is wettelijk zo geregeld dat de AOW-leeftijd niet zomaar naar beneden wordt bijgesteld als het CBS in een nieuwe prognose voorspelt dat Nederlanders vroeger komen te overlijden dan eerder gedacht, legde Van Hijum vrijdag uit. Het idee hierachter is om "iedereen tijdig zekerheid te bieden en een jojo-effect te voorkomen".

Meer uit Binnenland

Quint: coronadiscussie moest breder in politiek en media

DEN HAAG (ANP) - Een bredere discussie in de politiek en in de media over het coronabeleid had tot minder polarisatie kunnen leiden, zei Romy Quint, een van de oprichters van de coronakritische groep Vrouwen voor Vrijheid, vrijdag tegen de parlementaire enquĂȘtecommissie corona.

19 minuten geleden
Jeugddetentie 17-jarige voor poging ontploffing Pizzabakkers

AMSTERDAM (ANP) - Een 17-jarige jongen is veroordeeld voor het medeplegen van een poging een filiaal van de Pizzabakkers in Amsterdam te laten ontploffen. Dat was aan de Plantage Kerklaan in Amsterdam, in september vorig jaar. Hij krijgt daarvoor 200 dagen jeugddetentie, waarvan 184 voorwaardelijk, met aftrek van voorarrest. Daarnaast moet hij ook een taakstraf doen van 80 uur.

33 minuten geleden
Coronakritische groep voelde zich 'soort volksvertegenwoordiger'

DEN HAAG (ANP) - De mensen achter de coronakritische groep Vrijheid voor Vrouwen voelden zich tijdens de coronacrisis een "soort volksvertegenwoordigers". Dat zei een van de oprichters, Romy Quint, tegen de parlementaire enquĂȘtecommissie corona. Volgens haar voelden mensen zich niet vertegenwoordigd door de daadwerkelijke volksvertegenwoordigers, waardoor zij met hun zorgen aanklopten bij de organisatie.

53 minuten geleden
Nieuwe pindakaasvloer Schippers bevat 'slechts' 390 kilo

ROTTERDAM (ANP) - In het Depot van Museum Boijmans van Beuningen in Rotterdam is donderdag en vrijdag een nieuw exemplaar van de beroemde Pindakaasvloer van kunstenaar Wim T. Schippers gelegd. Twee museummedewerkers of 'pindakaasstucadoors' die de vloer ook in 2011 al legden, zijn in totaal zo'n negen uur bezig geweest met het vullen van de lijst die om het kunstwerk heen ligt. Voor de vloer van 25 vierkante meter is 390 kilo pindakaas gebruikt.

1 uur geleden
FNV verwelkomt verbod op uitzendkrachten in vleessector

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV verwelkomt het verbod op uitzendkrachten in de vleessector per juni 2028 door minister van Sociale Zaken Hans Vijlbrief. De bond spreekt van een "belangrijke doorbraak in een sector die te lang wegkeek van structurele misstanden". Volgens FNV had dit besluit echter al veel eerder genomen moeten worden en krijgt de vleessector nog te veel tijd om zich aan te passen.

1 uur geleden
Minister heeft nog geen plan voor huisvesting groepen in de knel

DEN HAAG (ANP) - Minister Eleanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) heeft nog geen concreet nieuw plan om snel meer mensen in de knel aan een woning te helpen. In samenwerking met provincies, gemeenten en woningcorporaties zijn wel "bouwstenen opgesteld", die evenwel pas na de zomer tot concrete afspraken moeten leiden. Wat die bouwstenen precies behelzen, is niet duidelijk.

1 uur geleden
Kabinet wil cloudgebruik overheid meer in eigen hand krijgen

DEN HAAG (ANP) - Het cloudgebruik door de overheid moet meer gericht worden op het voorkomen van risico's en het zelf beheren van belangrijke data. Rijksorganisaties moeten minder afhankelijk worden van Amerikaanse techbedrijven en altijd een achtervang hebben voor als er iets misgaat, schrijft staatssecretaris Willemijn Aerdts van Digitale Economie en Soevereiniteit in een brief aan de Tweede Kamer.

2 uur geleden