Vakbonden Zuid-Korea roepen op tot staking tot president aftreedt
SEOUL (ANP) - De Koreaanse Confederatie van Vakbonden (KCTU), een van Zuid-Korea's grootste overkoepelende vakbondsorganisaties, heeft woensdag opgeroepen tot een landelijke staking totdat president Yoon Suk-yeol aftreedt. Dat meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap.
"We zullen schouder aan schouder met het volk staan en de strijd leiden voor het onmiddellijke aftreden van president Yoon Suk-yeol", zei een KCTU-functionaris tijdens een persconferentie op het kantoor van de organisatie. De staking moet een einde maken aan een tijd van ongelijkheid en polarisatie, en een nieuw tijdperk inluiden waarin arbeid wordt gerespecteerd, aldus de functionaris.
Vakbonden die bij de KCTU zijn aangesloten, zullen individueel beslissen wanneer ze hun stakingen beginnen. KCTU-leden verzamelden zich op het Gwanghwamun-plein in de hoofdstad Seoul om te protesteren tegen de regering. President Yoon kondigde dinsdag de militaire noodtoestand af, maar moest die uren later alweer intrekken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.
11 minuten geledenKEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.
38 minuten geledenCUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.
2 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een brede coalitie van winkeliersverenigingen en horecabrancheorganisaties is verbolgen dat het kabinet niets doet aan de hoge brandstofaccijnzen en de accijnzen op alcohol zelfs verder verhoogt. De coalitie 'Steun onze Grensregio's' vindt dat het kabinet een verkeerde koers heeft gekozen met het voorgestelde maatregelenpakket naar aanleiding van de Iranoorlog. "Wij hopen dat de Tweede Kamer wel oog heeft voor de leefbaarheid in de grensregio's en voor de inwoners en ondernemers daar."
5 uur geleden