Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbonden Zuid-Korea roepen op tot staking tot president aftreedt

Vakbonden Zuid-Korea roepen op tot staking tot president aftreedt

SEOUL (ANP) - De Koreaanse Confederatie van Vakbonden (KCTU), een van Zuid-Korea's grootste overkoepelende vakbondsorganisaties, heeft woensdag opgeroepen tot een landelijke staking totdat president Yoon Suk-yeol aftreedt. Dat meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap.

"We zullen schouder aan schouder met het volk staan en de strijd leiden voor het onmiddellijke aftreden van president Yoon Suk-yeol", zei een KCTU-functionaris tijdens een persconferentie op het kantoor van de organisatie. De staking moet een einde maken aan een tijd van ongelijkheid en polarisatie, en een nieuw tijdperk inluiden waarin arbeid wordt gerespecteerd, aldus de functionaris.

Vakbonden die bij de KCTU zijn aangesloten, zullen individueel beslissen wanneer ze hun stakingen beginnen. KCTU-leden verzamelden zich op het Gwanghwamun-plein in de hoofdstad Seoul om te protesteren tegen de regering. President Yoon kondigde dinsdag de militaire noodtoestand af, maar moest die uren later alweer intrekken.

Meer uit Financieel

China legt Nexperia exportverbod op na opzijschuiven eigenaar

NIJMEGEN (ANP) - De Chinese regering heeft Nexperia een exportverbod opgelegd vanuit het Aziatische land, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van Het Financieele Dagblad. Onlangs greep de Nederlandse regering hard in bij Nexperia, waardoor de Chinese eigenaar Wingtech praktisch de zeggenschap over de Nijmeegse chipfabrikant heeft verloren.

31 minuten geleden
Grieken staken tegen plan voor 13-urige werkdag

ATHENE (ANP/AFP/AFP) - Griekse werknemers staken dinsdag voor de tweede keer deze maand tegen plannen van de overheid om een optionele 13-urige werkdag in te voeren. Veerboten en treinen in het land vallen door de 24 uursstaking uit en openbare diensten liggen stil. Het openbaar vervoer in Athene rijdt volgens een beperkte dienstregeling.

50 minuten geleden
Brussel moeilijk bereikbaar op nationale actiedag België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Ga dinsdag niet met de auto naar Brussel, tenzij het niet anders kan. Die oproep doet overheidsdienst Brussel Mobiliteit op de nationale stakingsdag in België. In België wordt dinsdag landelijk gestaakt tegen het regeringsbeleid. Hierdoor is ongeveer de helft van de aankomende vluchten op Brussels Airport geschrapt. Ook rijden verschillende treinen van de NS niet naar de Belgische hoofdstad.

51 minuten geleden
Damrak daalt in afwachting resultaten Amerikaanse banken

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag omlaag in afwachting van de kwartaalresultaten van grote Amerikaanse banken als JPMorgan Chase, Citigroup en Wells Fargo. Beleggers deden het verder rustig aan na het koersherstel een dag eerder die volgde op de mildere toon van president Donald Trump tegenover China.

1 uur geleden
Google steekt miljarden in datacenter in India

NEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR) - Google wil miljarden investeren in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) in India. Het Amerikaanse bedrijf heeft plannen om de komende vijf jaar 15 miljard dollar (bijna 13 miljard euro) te steken in het zuiden van het Aziatische land, in de vorm van een groot datacenter en een AI-hub. Het gaat om de grootste investering van Google ooit in India.

1 uur geleden
Staatskrant China: onderschat tegenreacties rond Nexperia niet

BEIJING (ANP) - Nederland moet niet onderschatten welke tegenmaatregelen China kan nemen na de ingreep van het kabinet bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia, die in handen is van het Chinese Wingtech. Dat schrijft een Chinese staatskrant. Nederland gebruikte onlangs een oude wet om beslissingen bij Nexperia te kunnen tegenhouden of terugdraaien. De door de Chinese Communistische Partij geleide krant Global Times noemt dat "buitengewoon schandelijk".

2 uur geleden
Sterke toename zware cyberaanvallen in Verenigd Koninkrijk

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk heeft te maken met een sterke stijging van zware cyberaanvallen, waarvan onder meer grote bedrijven als autobouwer Jaguar Land Rover en warenhuisketen Marks & Spencer doelwit werden. Volgens de Britse cyberautoriteiten moeten bedrijven en organisaties beter voorbereid zijn door bijvoorbeeld zaken op papier te zetten of informatie offline op te slaan.

2 uur geleden