Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbonden vinden adviezen Commissie-Van Rijn vrijblijvend

Vakbonden vinden adviezen Commissie-Van Rijn vrijblijvend

HILVERSUM (ANP) - Vakbonden CNV en de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) vinden dat de aanbevelingen uit het rapport van de Commissie-van Rijn over sociale veiligheid bij de NPO concreter hadden gekund. CNV vindt de adviezen vrijblijvend en noemt de cijfers over grensoverschrijdend gedrag "onbestaanbaar". De NVJ had op meer "toegespitste" aanbevelingen gehoopt die niet alleen voor de publieke omroep, maar de hele mediawereld gelden, zegt secretaris Thomas Bruning in een eerste reactie.

De Commissie-Van Rijn wil onder meer dat het toezicht versterkt wordt bij de publieke omroepen, zo is te lezen in het rapport dat donderdag is verschenen. Ook moeten presentatoren begeleiding krijgen, het leiderschap verbeteren en het toezicht binnen de omroepen versterkt worden.

Bruning geeft aan dat bij goed leiderschap wat de NVJ betreft ook "goed werkgeverschap hoort". "Dus concreet: veel meer vaste contracten, meer zekerheid voor freelancers en ook betere medezeggenschap. Zodat er ook een cultuur ontstaat waarin over misstanden gepraat kan worden. Daar zijn al stappen in gezet, maar er zijn er nog vele meer nodig."

Helder protocol

CNV-voorzitter Piet Fortuin stelt dat adviezen als meer toezicht en begeleiding te vaag klinken. "Het is onbestaanbaar dat zoveel medewerkers onveilig zijn bij de publieke omroep", aldus Fortuin, die pleit voor een 'pestprotocol' met heldere afspraken over de afhandeling van misstanden. "Waar kunnen medewerkers die hier opnieuw mee te maken krijgen, straks heen? Daarom moet er een helder protocol zijn dat medewerkers beschermt tegen ongewenst gedrag. Vooral voor grotere organisaties is dit relevant."

De Commissie-Van Rijn sprak voor het onderzoek met ongeveer tweehonderd mensen. Ook vulden 2500 mensen vragenlijsten in. Alle medewerkers met wie is gesproken, blijven anoniem. Het onderzoek werd ingesteld na een publicatie van de Volkskrant in 2022 over vermeend grensoverschrijdend gedrag door Matthijs van Nieuwkerk en de werkcultuur bij De Wereld Draait Door. Bijna 1500 medewerkers kregen volgens de commissie onder leiding van Martin van Rijn het afgelopen jaar te maken met grensoverschrijdend gedrag "als doelwit of getuige".

Meer uit Binnenland

62 procent jongeren voelt dat mening niet meetelt bij gemeenten

DEN HAAG (ANP) - Van kinderen en jongeren tussen de 10 en 18 jaar heeft 62 procent het gevoel dat hun mening niet meetelt bij de gemeente, wijst een peiling van UNICEF Nederland onder meer dan duizend kinderen uit. Dit terwijl 72 procent van de kinderen graag hun mening zou willen inbrengen bij de gemeente.

4 uur geleden
Meer meldingen van vermoedelijke misstanden op werkvloer in 2025

DEN HAAG (ANP) - Meer mensen deden vorig jaar melding van vermoedens van misstanden op de werkvloer, meldt het Huis voor Klokkenluiders (HvK). Er werden bijna 700 aanvragen voor advies ingediend, het hoogste aantal sinds de oprichting van het adviespunt in 2016. In 2024 waren het er nog 467. Bijna alle klokkenluiders zeggen dat ze na melding benadeeld worden, hoewel dat wettelijk verboden is.

9 uur geleden
Tweede vlucht met gestrande Nederlanders geland op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.

11 uur geleden
Arts Rijnstate verwekte zeker 16 donorkinderen met eigen zaad

ARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.

11 uur geleden
Claudia de Breij doet Oudejaarsconference 2026

HILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.

11 uur geleden
Frenna en Sef belangrijkste winnaars Edison Pop

LEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.

12 uur geleden
Weer dichte mist in noordwesten, hinder voor verkeer

DE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.

12 uur geleden