Vakbonden uiten medeleven na treinongeluk Voorschoten
UTRECHT (ANP) - Vakbonden in de spoorsector en de bouwbranche tonen hun medeleven aan slachtoffers en nabestaanden van het treinongeluk in Voorschoten dinsdag. Daarbij kwam een medewerker van bouwbedrijf BAM om het leven en vielen negentien gewonden. "De spoorsector is in rouw", zegt bestuurder Henri Janssen van FNV Spoor.
Bij het treinongeluk dinsdagochtend botsten een passagierstrein en een goederentrein op een bouwkraan van BAM. Het bouwbedrijf was op dat moment betrokken bij werkzaamheden op het spoor bij Voorschoten. Vakbond FNV Bouw & Wonen laat via een woordvoerder weten mee te leven met slachtoffers en nabestaanden. "Het is ernstig en afschuwelijk voor alle betrokkenen", zegt hij.
Janssen noemt het een "vreselijk drama" voor de betrokkenen en waardeert de inzet van hulpverleners ter plekke. "Geef slachtoffers de ruimte om het te verwerken en bewaar de rust voor het onderzoek. Dat is wel zo chic voor de machinisten." Onder meer de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) is een onderzoek gestart naar het ongeluk.
Het is nog onduidelijk hoe het ongeval precies kon gebeuren. Janssen hoopt dat mensen niet gaan speculeren over de oorzaak. "We hebben er vertrouwen in en wachten de resultaten van het onderzoek af."
Meer uit Financieel
DETROIT (ANP/BLOOMBERG) - General Motors gaat honderden kantoormedewerkers van zijn IT-afdeling ontslaan. De autofabrikant achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC wil op die manier de kosten drukken en de afdeling anders inrichten.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL moet kleinere, regionale postbedrijven tegen redelijke voorwaarden en tarieven toegang blijven verlenen tot zijn landelijke postnetwerk. Minister Heleen Herbert (Economische Zaken) wil die verplichting opnemen in de nieuwe postwet. De Autoriteit Consument en Markt (ACM) moet daarop gaan toezien.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Tesla-topman Elon Musk, Apple-baas Tim Cook en Boeing-directeur Kelly Ortberg uitgenodigd om hem deze week te vergezellen tijdens zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Trump hoopt onder meer zakelijke deals te sluiten en heeft daarom ruim tien topbestuurders van grote bedrijven uitgenodigd. Chipbedrijf Nvidia, het waardevolste bedrijf ter wereld, ontbreekt op de lijst.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil de accijns op autobrandstoffen "voor een bepaalde periode" schrappen om burgers en bedrijven te ondersteunen. Dat heeft hij gezegd in een interview met de Amerikaanse nieuwszender CBS News.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex in Amsterdam, is met klein verlies aan de handelsweek begonnen. Beleggers stelden zich terughoudend op nadat de Amerikaanse president Donald Trump het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen. Trump noemde het voorstel van Iran "volkomen onacceptabel". De olieprijzen gingen verder omhoog door de aanhoudende patstelling in het conflict. Toch zakten defensieaandelen door speculatie dat het bestand tussen Oekraïne en Rusland erop zou wijzen dat die oorlog zijn einde nadert.
1 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde oliemarkten verliezen elke week dat de Straat van Hormuz gesloten is 100 miljoen vaten olie. Daardoor wordt het olietekort, dat door de oorlog in het Midden-Oosten al historisch groot is geworden, alleen maar erger. Dat heeft topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco maandag gezegd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York lieten maandag bij de opening weinig beweging zien. Beleggers waren terughoudend na de verwerping van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. In het voorstel, dat Trump als "volkomen onacceptabel" bestempelde, zou Iran onder meer hebben geëist dat er een einde moet komen aan de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens en het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden.
4 uur geleden