Vakbonden uiten medeleven na treinongeluk Voorschoten
UTRECHT (ANP) - Vakbonden in de spoorsector en de bouwbranche tonen hun medeleven aan slachtoffers en nabestaanden van het treinongeluk in Voorschoten dinsdag. Daarbij kwam een medewerker van bouwbedrijf BAM om het leven en vielen negentien gewonden. "De spoorsector is in rouw", zegt bestuurder Henri Janssen van FNV Spoor.
Bij het treinongeluk dinsdagochtend botsten een passagierstrein en een goederentrein op een bouwkraan van BAM. Het bouwbedrijf was op dat moment betrokken bij werkzaamheden op het spoor bij Voorschoten. Vakbond FNV Bouw & Wonen laat via een woordvoerder weten mee te leven met slachtoffers en nabestaanden. "Het is ernstig en afschuwelijk voor alle betrokkenen", zegt hij.
Janssen noemt het een "vreselijk drama" voor de betrokkenen en waardeert de inzet van hulpverleners ter plekke. "Geef slachtoffers de ruimte om het te verwerken en bewaar de rust voor het onderzoek. Dat is wel zo chic voor de machinisten." Onder meer de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) is een onderzoek gestart naar het ongeluk.
Het is nog onduidelijk hoe het ongeval precies kon gebeuren. Janssen hoopt dat mensen niet gaan speculeren over de oorzaak. "We hebben er vertrouwen in en wachten de resultaten van het onderzoek af."
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciƫle raketten ontwikkelen.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
6 uur geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
7 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.
8 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.
10 uur geleden