Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbonden tevreden met crisisaanpak kabinet

Vakbonden tevreden met crisisaanpak kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Vakbewegingen als FNV, CNV en VCP zijn blij met de maatregelen van het kabinet om de door de coronacrisis getroffen ondernemers te ondersteunen. FNV-voorman Han Busker spreekt van goede maatregelen waarin het behoud van werk en inkomen centraal staat. Volgens de VCP is het kabinet ervan doordrongen dat het nu draait om vertrouwen en zekerheid. Ook CNV spreekt van mooie zekerheid in onzekere tijden.

Het kabinet geeft werkgevers onder meer 90 procent compensatie voor het doorbetalen van de salarissen. Verder worden de mogelijkheden voor werkgevers om werktijdverkorting voor hun personeel aan te vragen fors verruimd. Voor zzp'ers komen soepelere voorwaarden voor steun.

Volgens FNV is het heel goed dat de maatregelen niet alleen gelden voor mensen in vaste dienst, maar ook voor mensen met onzekere contracten en zzp'ers. CNV-voorzitter Piet Fortuin wijst erop dat de rekening van de crisis door de loondoorbetaling niet op het bordje van de werknemers komt te liggen. Voor hem zijn de maatregelen voor flexwerkers, zoals uitzendkrachten, nog een wel punt van zorg. Dit moet volgens CNV goed worden uitgewerkt.

Volgens VCP-voorzitter Nic van Holstein heeft het kabinet goed naar de oproep van werknemers en werkgevers geluisterd om de banen en economie overeind te houden en de financiƫle gevolgen van deze crisis zoveel mogelijk te beperken.

Meer uit Financieel

Pentagon sluit deal met zeven techreuzen, Anthropic ontbreekt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Zeven AI-bedrijven hebben een overeenkomst bereikt met het Pentagon. Daardoor kan het Amerikaanse ministerie van Defensie gebruikmaken van de geavanceerde mogelijkheden van de techbedrijven. Anthropic is de opvallende afwezige. De AI-startup werkte eerder veel samen met het ministerie.

15 minuten geleden
FNV-voorzitter Spekman: acties om nullijn tonen dat strijd loont

AMSTERDAM (ANP) - De nieuwe voorzitter van de FNV, Hans Spekman, ziet in de stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn het voorbeeld dat "strijd loont". Dat zei hij vrijdag op het Museumplein in Amsterdam op de Dag van de Arbeid, waar de grootste vakbond van Nederland een protest hield tegen het regeerakkoord. De vakbond spreekt zich sinds de presentatie van het regeerakkoord eind januari uit tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid.

39 minuten geleden
Apple bij stijgers op hoger Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Apple hoorde vrijdag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York, nadat het Amerikaanse techbedrijf donderdagavond met zijn kwartaalcijfers kwam. Apple behaalde meer omzet dan kenners hadden verwacht. De opbrengsten uit de verkoop van iPhones vielen wel tegen bij de verwachting van analisten.

40 minuten geleden
Nederland doet niet mee aan defensie-investeringsbank Canada

DEN HAAG/OTTAWA (ANP) - Nederland doet niet mee aan de defensie-investeringsbank die Canada met andere landen opzet. Den Haag geeft de voorkeur aan de kredietinstelling waar het zelf samen met andere landen aan werkt.

41 minuten geleden
OPEC+ verhoogt waarschijnlijk de olieproductie, meldt Bloomberg

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van OPEC+ zullen zondag waarschijnlijk instemmen met een productieverhoging voor juni, melden drie afgevaardigden van het oliekartel aan persbureau Bloomberg. Dat zou de eerste stap van OPEC+ zijn sinds het plotselinge vertrek van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week.

44 minuten geleden
VodafoneZiggo: meer mobiele abonnementen, minder internetklanten

UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo heeft in het eerste kwartaal van 2026 meer mobiele abonnementen verkocht. Het aantal internetklanten nam opnieuw af. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalupdate.

2 uur geleden
Pensioenfondsen profiteren van stijgende beurskoersen

ROTTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen profiteren van de flink gestegen beurskoersen van afgelopen maand. Volgens onderzoeksbureau Aon is hun financiƫle positie in april daardoor fors verbeterd, waardoor de kans op pensioenverhogingen weer is toegenomen.

2 uur geleden