Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbonden tevreden met crisisaanpak kabinet

Vakbonden tevreden met crisisaanpak kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Vakbewegingen als FNV, CNV en VCP zijn blij met de maatregelen van het kabinet om de door de coronacrisis getroffen ondernemers te ondersteunen. FNV-voorman Han Busker spreekt van goede maatregelen waarin het behoud van werk en inkomen centraal staat. Volgens de VCP is het kabinet ervan doordrongen dat het nu draait om vertrouwen en zekerheid. Ook CNV spreekt van mooie zekerheid in onzekere tijden.

Het kabinet geeft werkgevers onder meer 90 procent compensatie voor het doorbetalen van de salarissen. Verder worden de mogelijkheden voor werkgevers om werktijdverkorting voor hun personeel aan te vragen fors verruimd. Voor zzp'ers komen soepelere voorwaarden voor steun.

Volgens FNV is het heel goed dat de maatregelen niet alleen gelden voor mensen in vaste dienst, maar ook voor mensen met onzekere contracten en zzp'ers. CNV-voorzitter Piet Fortuin wijst erop dat de rekening van de crisis door de loondoorbetaling niet op het bordje van de werknemers komt te liggen. Voor hem zijn de maatregelen voor flexwerkers, zoals uitzendkrachten, nog een wel punt van zorg. Dit moet volgens CNV goed worden uitgewerkt.

Volgens VCP-voorzitter Nic van Holstein heeft het kabinet goed naar de oproep van werknemers en werkgevers geluisterd om de banen en economie overeind te houden en de financiële gevolgen van deze crisis zoveel mogelijk te beperken.

Meer uit Financieel

AkzoNobel wint in AEX na verkoop Aziatische verfactiviteiten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met winst aan de nieuwe handelsweek begonnen. Verfproducent AkzoNobel stond bij de stijgers na de bekendmaking van de verkoop van zijn divisie voor decoratieve verven in Zuidoost-Azië en Australië ter waarde van 1,2 miljard euro aan het Japanse Nippon Paint.

6 minuten geleden
Recordaantal nieuwe motorfietsen verkocht in Nederland dit jaar

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe motorfietsen in Nederland is in de eerste negen maanden van dit jaar naar een record gestegen. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC werden sinds begin dit jaar 20.035 nieuwe motorfietsen geregistreerd. Dat is ruim 15 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar, toen het om 17.375 motorfietsen ging.

1 uur geleden
Opnieuw minder nieuwbouwwoningen verkocht dan jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwbouwwoningen is in het tweede kwartaal van dit jaar met ruim een tiende gedaald ten opzichte van dezelfde periode een jaar geleden. Het is het vierde kwartaal op rij dat minder nieuwbouwwoningen zijn verkocht. Het aantal verkochte bestaande woningen nam wel licht toe. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), het Kadaster en Eurostat.

2 uur geleden
Totale studieschuld in Nederland voor het eerst gedaald

DEN HAAG (ANP) - De totale studieschuld van Nederlandse studenten en oud-studenten is voor het eerst gedaald. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Begin 2026 bedroeg de totale studieschuld 28 miljard euro, een daling van 0,8 miljard euro vergeleken met het jaar ervoor.

2 uur geleden
ACM ziet slecht functionerende markt voor middelbareschoolboeken

DEN HAAG (ANP) - Middelbare scholieren moeten bij hun schoolboeken nog te vaak zowel een papieren als een digitale versie aanschaffen. De Autoriteit Consument & Markt (ACM), die onderzoek deed naar de niet goed werkende markt, vindt deze koppelverkoop een "maatschappelijk ongewenste verkoopstrategie" en roept uitgevers op hiermee te stoppen. Ook zijn de boeken nog te vaak wegwerpexemplaren. Het aanbod van herbruikbare leerboeken is volgens de ACM de laatste jaren gedaald naar "bijna nul".

3 uur geleden
AkzoNobel verkoopt verfactiviteiten in Azië voor 1,2 miljard euro

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met de transactie is een bedrag van ongeveer 1,35 miljard dollar (1,2 miljard euro) gemoeid, meldt het concern.

7 uur geleden
De Hypotheker ziet meer alleenstaande huizenkopers

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Alleenstaande kopers winnen terrein op de woningmarkt, ondanks de gestegen huizenprijzen en hogere hypotheekrentes. Hypotheekadviesketen De Hypotheker merkt dat het aantal hypotheekaanvragen van singles afgelopen kwartaal duidelijk in de lift zat, terwijl dat van stellen maar zeer licht toenam.

9 uur geleden