Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbonden teleurgesteld over verbod staking apotheekmedewerkers

Vakbonden teleurgesteld over verbod staking apotheekmedewerkers

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden FNV en CNV reageren teleurgesteld op de beslissing van de rechter dat de aangekondigde staking van apotheekmedewerkers volgende week niet mag doorgaan. Werkgevers in de apotheekbranche hadden in een kort geding bij de rechtbank in Utrecht om een verbod gevraagd omdat ze de staking onverantwoord vonden in de kerstperiode.

De bonden wilden op 23, 24 en 27 december staken voor onder meer loonsverhoging. "Na maanden vruchteloos onderhandelen is de zorgvuldig opgebouwde druk in het actietraject ons uit handen geslagen", zegt Ralph Smeets, bestuurder FNV Handel en Farmacie. "Juist aan het eind van het jaar staken zet extra druk op de zorgverzekeraars. Dat we nu geen actie mogen voeren, is zeer teleurstellend."

CNV-bestuurder Zorg en Welzijn Justine Feitsma zegt de uitspraak van de rechter te respecteren. "Maar we zijn wel zeer teleurgesteld nu hij ons stakingsrecht inperkt en meegaat met het beeld van maatschappelijke onrust en gevaar voor volksgezondheid dat de werkgevers hebben geschetst." Volgens Feitsma snappen de bonden dat patiƫnten zich zorgen maken als apotheken langer dicht zijn. "Deze staking is de zoveelste in een zorgvuldig opgebouwde reeks, waar de apotheekmedewerkers en de bonden er alles aan gedaan hebben om de zorg te kunnen leveren als die urgent nodig is."

'Blijven actievoeren'

Volgens de apothekers zou de staking betekenen dat er negen dagen lang geen of slechts beperkt medicatie verstrekt kon worden bij de apotheken. De bonden waren het hier niet mee eens, omdat apotheken volgens hen ook op zaterdag kunnen openen. "Maar daartoe waren de werkgevers niet bereid", zegt Feitsma. "We zijn zeer benieuwd naar de juridische onderbouwing van deze uitspraak, die volgt later. Want wij maken ons zorgen over wat deze uitspraak betekent voor toekomstige acties in andere zorgsectoren."

De FNV wacht de motivering van de rechter af en kan nog niet zeggen of de bond in hoger beroep gaat. Dat de staking volgende week niet doorgaat, betekent niet dat er geen acties meer volgen, zegt Smeets. "We blijven actievoeren tot er een rechtvaardig en acceptabel resultaat ligt. Dan maar knallend het nieuwe jaar in."

Meer uit Binnenland

Harderwijk geeft COA nog drie maanden voor sluiten azc tot boete

HARDERWIJK (ANP) - Als het grote asielzoekerscentrum voor achthonderd mensen in Harderwijk over drie maanden niet gesloten is, zal opvangorgaan COA daar vanaf dat moment flink voor moeten gaan betalen. De gemeente legt dan een dwangsom van 91.000 euro per dag op en het maximumbedrag kan in negentig dagen oplopen tot 8.190.000 euro.

1 uur geleden
In noodopvang Gieten brachten 43 asielzoekers de nacht door

GIETEN (ANP) - In de nacht van donderdag op vrijdag hebben 43 mensen overnacht in de noodopvang in het Drentse Gieten, meldt het Rode Kruis. Gemeente Aa en Hunze, waar Gieten toe behoort, maakte donderdag bekend dat het tot en met komende maandag voor een tweede keer asielzoekers voor de nacht opvangt, voor wie geen plaats is in het aanmeldcentrum Ter Apel.

2 uur geleden
Meeste gemeenten lopen ver achter met huizen voor statushouders

DEN HAAG (ANP) - De meeste gemeenten lopen ver achter met het vinden van huizen voor vluchtelingen met een verblijfsvergunning. Het kabinet stelt elk halfjaar vast hoeveel van deze statushouders gemeenten moeten huisvesten en dat lukt al jaren niet. Bij elkaar opgeteld zouden gemeenten volgens de wet nog 12.049 mensen een huis moeten bieden. Nu verblijven zij in asielzoekerscentra, die al overvol zijn.

5 uur geleden
Artsen klagen Philip Morris aan om 'misleidende' campagne

AMSTERDAM (ANP) - Een groep artsen en gezondheidsfondsen dient vrijdag een klacht in bij de Reclame Code Commissie tegen een campagne van Philip Morris International (PMI). Volgens de artsen is de campagne misleidend. Met een "sturende" AI-tool zou PMI "op oneerlijke wijze" invloed proberen uit te oefenen op de Europese besluitvorming over tabaks- en nicotineproducten. "Dit is een georkestreerde lobbycampagne van een industrie die wereldwijd jaarlijks miljoenen mensen ziek maakt en doodt", zegt Hans Snijder, directeur van de Hartstichting.

5 uur geleden
Coalitie Maassluis houdt vast aan nul asielopvangplekken

MAASSLUIS (ANP) - Leefbaar Maessluys en de plaatselijke VVD zien geen reden om in hun coalitieakkoord de passage over het beoogde asielbeleid in de gemeente aan te passen. Dat bleek donderdagavond tijdens een raadsvergadering. In het akkoord staat het voornemen om in te zetten op "nul asielopvangplekken" in Maassluis.

12 uur geleden
Nieuwe beheerder DigiD mag alleen Europees zijn

DEN HAAG (ANP) - Het volgende bedrijf dat een deel van DigiD gaat beheren, moet Europees zijn. Staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat de aanbesteding voor het contract na augustus 2028 loopt via de Aanbestedingswet Defensie en Veiligheid (ADV).

13 uur geleden
Burgemeester Marcouch: drie demonstraties bij eerste concert Ye

ARNHEM (ANP) - Er zijn tot nu toe drie demonstraties bij de gemeente Arnhem aangemeld rondom het concert van rapper Ye aanstaande zaterdag in de GelreDome. Dat zegt de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch. Het gaat om een demonstratie van het CIDI en twee "individuen".

14 uur geleden