Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbonden teleurgesteld over verbod staking apotheekmedewerkers

Vakbonden teleurgesteld over verbod staking apotheekmedewerkers

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden FNV en CNV reageren teleurgesteld op de beslissing van de rechter dat de aangekondigde staking van apotheekmedewerkers volgende week niet mag doorgaan. Werkgevers in de apotheekbranche hadden in een kort geding bij de rechtbank in Utrecht om een verbod gevraagd omdat ze de staking onverantwoord vonden in de kerstperiode.

De bonden wilden op 23, 24 en 27 december staken voor onder meer loonsverhoging. "Na maanden vruchteloos onderhandelen is de zorgvuldig opgebouwde druk in het actietraject ons uit handen geslagen", zegt Ralph Smeets, bestuurder FNV Handel en Farmacie. "Juist aan het eind van het jaar staken zet extra druk op de zorgverzekeraars. Dat we nu geen actie mogen voeren, is zeer teleurstellend."

CNV-bestuurder Zorg en Welzijn Justine Feitsma zegt de uitspraak van de rechter te respecteren. "Maar we zijn wel zeer teleurgesteld nu hij ons stakingsrecht inperkt en meegaat met het beeld van maatschappelijke onrust en gevaar voor volksgezondheid dat de werkgevers hebben geschetst." Volgens Feitsma snappen de bonden dat patiënten zich zorgen maken als apotheken langer dicht zijn. "Deze staking is de zoveelste in een zorgvuldig opgebouwde reeks, waar de apotheekmedewerkers en de bonden er alles aan gedaan hebben om de zorg te kunnen leveren als die urgent nodig is."

'Blijven actievoeren'

Volgens de apothekers zou de staking betekenen dat er negen dagen lang geen of slechts beperkt medicatie verstrekt kon worden bij de apotheken. De bonden waren het hier niet mee eens, omdat apotheken volgens hen ook op zaterdag kunnen openen. "Maar daartoe waren de werkgevers niet bereid", zegt Feitsma. "We zijn zeer benieuwd naar de juridische onderbouwing van deze uitspraak, die volgt later. Want wij maken ons zorgen over wat deze uitspraak betekent voor toekomstige acties in andere zorgsectoren."

De FNV wacht de motivering van de rechter af en kan nog niet zeggen of de bond in hoger beroep gaat. Dat de staking volgende week niet doorgaat, betekent niet dat er geen acties meer volgen, zegt Smeets. "We blijven actievoeren tot er een rechtvaardig en acceptabel resultaat ligt. Dan maar knallend het nieuwe jaar in."

Meer uit Binnenland

GGD: cruiseschip Hondius na hantavirus weer schoon

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.

1 uur geleden
DPG Media verlengt project met kranten voor mensen in armoede

AMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.

3 uur geleden
Minder mensen verbleven afgelopen nacht in opvanglocatie Warffum

WARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.

4 uur geleden
Nieuwe verdachte (35) opgepakt na vondst dode man in sloot Herpen

OSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.

8 uur geleden
Scenario waarin Moerdijk blijft bestaan 'nadrukkelijker' in beeld

DEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.

16 uur geleden
Code oranje in het oosten vanwege zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.

20 uur geleden
Groep mensen richt vernielingen aan bij Mevlana Moskee Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.

21 uur geleden