Vakbonden stellen ultimatum voor nieuwe cao callcenters
UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV stellen callcenters een voorlopig ultimatum. Gaan werkgevers niet in op een nieuwe cao-eis, dan volgt een definitief ultimatum, en mogelijk acties. De FNV wil onder meer dat het minimumloon voor callcentermedewerkers naar 14 euro gaat. Ook willen beide bonden dat er voor werknemers van callcenters een thuiswerkvergoeding en pensioenregeling komen.
Volgens de FNV worden medewerkers van callcenters, een sector die tienduizenden werknemers telt, al jaren onderbetaald. De omzet van de bedrijven bereikt volgens de bond echter recordhoogtes. FNV-bestuurder Elly Heemskerk noemt de sector daarom "de belichaming van scheefgroei in Nederland". Werknemers komen volgens Heemskerk in financiële problemen, terwijl de baas zijn zakken vult.
De thuiswerkvergoeding voor werknemers moet volgens FNV 3 euro per dag bedragen. Ook vraagt de vakbond om een energietoeslag van 2 euro per dag. Daarnaast zouden callcentermedewerkers jaarlijks een uitkering van 1200 euro moeten krijgen.
Zorgelijke signalen
De vorige cao verliep eind vorig jaar en sinds die tijd hebben callcentermedewerkers geen loonsverhoging gekregen. CNV-onderhandelaar Roderik Mol vindt dat "onbestaanbaar", vooral in deze tijd van "gierende inflatie". Volgens Mol ontvangt de vakbond veel "zorgelijke signalen van mensen die aangeven dat ze echt niet meer rond kunnen komen".
De cao-onderhandelingen liggen al maanden stil sinds het eindbod van de werkgevers, met daarin volgens de FNV een minimale loonsverhoging, werd afgewezen. De vakbonden eisen een beter bod. Een groot deel van de sector verdient volgens FNV en CNV het minimumloon.
Termijn
De vakbonden geven werkgevers een week de tijd om te reageren. Doen zij dat niet, dan zullen de vakbondsleden bijeenkomen om te praten over werkonderbrekingen of een staking.
Meer uit Financieel
KEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Donald Trump heeft gedreigd om Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell te ontslaan uit het bestuur van de Amerikaanse centrale bank als Powell na het einde van zijn termijn als voorzitter niet onmiddellijk helemaal vertrekt bij de Fed. "Ik zal hem moeten ontslaan, oké, als hij niet op tijd vertrekt", zei de Amerikaanse president in een woensdag uitgezonden interview met Fox Business.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland trekken de laatste tijd weer iets aan. Dat constateert werkgeversvereniging AWVN in nieuwe cijfers over de vorige maand afgesloten cao's. Daarin werd de dalende trend van de voorgaande maanden doorbroken en kwam de gemiddelde loonstijging weer tot boven de 3 procent.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rechters die betrokken zijn bij het bancaire tuchtrecht hebben het werk deels neergelegd. Dat bevestigt een woordvoerder van de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) naar aanleiding van berichtgeving in NRC.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers in New York deden het woensdag bij de opening rustig aan, na de winsten van de afgelopen handelsdagen. De beurs kreeg de voorbije dagen steun van optimisme dat de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk worden hervat.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement is het eens over zijn inzet voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Die moet een omvang hebben van 2200 miljard euro; 10 procent hoger dan wat de Europese Commissie voorstelt. Het begrotingsvoorstel van de twee onderhandelaars van het Europees Parlement is woensdag in de commissie Financiën met ruime meerderheid aangenomen.
4 uur geleden