Vakbonden stellen ultimatum voor nieuwe cao callcenters
UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV stellen callcenters een voorlopig ultimatum. Gaan werkgevers niet in op een nieuwe cao-eis, dan volgt een definitief ultimatum, en mogelijk acties. De FNV wil onder meer dat het minimumloon voor callcentermedewerkers naar 14 euro gaat. Ook willen beide bonden dat er voor werknemers van callcenters een thuiswerkvergoeding en pensioenregeling komen.
Volgens de FNV worden medewerkers van callcenters, een sector die tienduizenden werknemers telt, al jaren onderbetaald. De omzet van de bedrijven bereikt volgens de bond echter recordhoogtes. FNV-bestuurder Elly Heemskerk noemt de sector daarom "de belichaming van scheefgroei in Nederland". Werknemers komen volgens Heemskerk in financiële problemen, terwijl de baas zijn zakken vult.
De thuiswerkvergoeding voor werknemers moet volgens FNV 3 euro per dag bedragen. Ook vraagt de vakbond om een energietoeslag van 2 euro per dag. Daarnaast zouden callcentermedewerkers jaarlijks een uitkering van 1200 euro moeten krijgen.
Zorgelijke signalen
De vorige cao verliep eind vorig jaar en sinds die tijd hebben callcentermedewerkers geen loonsverhoging gekregen. CNV-onderhandelaar Roderik Mol vindt dat "onbestaanbaar", vooral in deze tijd van "gierende inflatie". Volgens Mol ontvangt de vakbond veel "zorgelijke signalen van mensen die aangeven dat ze echt niet meer rond kunnen komen".
De cao-onderhandelingen liggen al maanden stil sinds het eindbod van de werkgevers, met daarin volgens de FNV een minimale loonsverhoging, werd afgewezen. De vakbonden eisen een beter bod. Een groot deel van de sector verdient volgens FNV en CNV het minimumloon.
Termijn
De vakbonden geven werkgevers een week de tijd om te reageren. Doen zij dat niet, dan zullen de vakbondsleden bijeenkomen om te praten over werkonderbrekingen of een staking.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaag gaan.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft een boete gekregen van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), omdat het bedrijf niet op tijd heeft gereageerd op een aantal klanten die de dupe werden van fraudeurs. Bunq moet hierom 170.000 euro betalen.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Europese NAVO-landen moeten Chinese bedrijven als Huawei uitkopen en voortaan weren van hun netwerken, vinden de Verenigde Staten. Ze zouden daarvoor de extra miljarden euro's mogen gebruiken die ze hebben afgesproken aan hun verdediging te besteden, hebben de VS volgens bronnen van persbureau Bloomberg gezegd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Nasdaq toonde maandag herstel in New York na de zware koersval op vrijdag. De techzware graadmeter kelderde voor het weekend ruim 4 procent door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. De grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd volgde op een sterker dan verwachte banengroei in de Verenigde Staten. Door de sterke arbeidsmarkt vrezen beleggers dat de Amerikaanse centrale bank de rente gaat verhogen om de inflatie te bestrijden.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Nintendo heeft bekendgemaakt dat het een boete van 35 miljoen euro betaalt om een rechtszaak over kapotte controllers te schikken. De claim werd ingediend door een Franse consumentenorganisatie en gaat over controllers van de Switch-spelcomputer die te snel kapot zouden gaan.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Twee Marokkaanse banken hebben een schikking getroffen van 175 miljoen euro met het Openbaar Ministerie in Brussel. De Banque Centrale Populaire en haar dochteronderneming Banque Chaabi du Maroc werden verdacht van het uitvoeren van illegale bank-, krediet- en verzekeringsactiviteiten, meldt het parket.
2 uur geleden