Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbonden stellen ultimatum voor nieuwe cao callcenters

Vakbonden stellen ultimatum voor nieuwe cao callcenters

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV stellen callcenters een voorlopig ultimatum. Gaan werkgevers niet in op een nieuwe cao-eis, dan volgt een definitief ultimatum, en mogelijk acties. De FNV wil onder meer dat het minimumloon voor callcentermedewerkers naar 14 euro gaat. Ook willen beide bonden dat er voor werknemers van callcenters een thuiswerkvergoeding en pensioenregeling komen.

Volgens de FNV worden medewerkers van callcenters, een sector die tienduizenden werknemers telt, al jaren onderbetaald. De omzet van de bedrijven bereikt volgens de bond echter recordhoogtes. FNV-bestuurder Elly Heemskerk noemt de sector daarom "de belichaming van scheefgroei in Nederland". Werknemers komen volgens Heemskerk in financiële problemen, terwijl de baas zijn zakken vult.

De thuiswerkvergoeding voor werknemers moet volgens FNV 3 euro per dag bedragen. Ook vraagt de vakbond om een energietoeslag van 2 euro per dag. Daarnaast zouden callcentermedewerkers jaarlijks een uitkering van 1200 euro moeten krijgen.

Zorgelijke signalen

De vorige cao verliep eind vorig jaar en sinds die tijd hebben callcentermedewerkers geen loonsverhoging gekregen. CNV-onderhandelaar Roderik Mol vindt dat "onbestaanbaar", vooral in deze tijd van "gierende inflatie". Volgens Mol ontvangt de vakbond veel "zorgelijke signalen van mensen die aangeven dat ze echt niet meer rond kunnen komen".

De cao-onderhandelingen liggen al maanden stil sinds het eindbod van de werkgevers, met daarin volgens de FNV een minimale loonsverhoging, werd afgewezen. De vakbonden eisen een beter bod. Een groot deel van de sector verdient volgens FNV en CNV het minimumloon.

Termijn

De vakbonden geven werkgevers een week de tijd om te reageren. Doen zij dat niet, dan zullen de vakbondsleden bijeenkomen om te praten over werkonderbrekingen of een staking.

Meer uit Financieel

Fors meer omzet bouwbedrijf Dura Vermeer door grote vraag

ROTTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf Dura Vermeer heeft vorig jaar flink meer omzet behaald dankzij een sterke vraag naar nieuwe woningen en infrastructuurprojecten. Volgens het familiebedrijf uit Rotterdam, dat vorig jaar zijn 170-jarig bestaan vierde, steeg de jaaromzet met 24 procent tot 2,6 miljard euro. Daarbij ging de nettowinst met bijna 50 procent omhoog tot ruim 90 miljoen euro.

40 minuten geleden
Vertrouwen producenten daalt in februari

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse fabrikanten is in februari verslechterd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Producenten waren volgens het CBS in de maand voorafgaand aan de oorlog in het Midden-Oosten vooral minder positief over de verwachte bedrijvigheid. Ook het oordeel over de orderpositie verslechterde, terwijl het oordeel over de voorraden gereed product verbeterde.

43 minuten geleden
Dieselprijs voor het eerst boven de 2,50 euro per liter

EINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen voor diesel in Nederland is dinsdagochtend voor het eerst tot boven de 2,50 euro per liter gestegen. Door de oorlog in het Midden-Oosten lopen de prijzen aan de pomp al ongeveer een week hard op. Ook benzine is weer een stuk duurder geworden.

56 minuten geleden
Consumenten kochten in januari net zo veel als een jaar geleden

DEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in januari evenveel goederen en diensten aangeschaft als een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In december groeide de totale consumptie nog met 0,8 procent.

1 uur geleden
Voeding en alcoholvrije dranken drukken inflatie, tickets duurder

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in februari gemiddeld 2,4 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie bleef daarmee onveranderd ten opzichte van een maand eerder.

1 uur geleden
Omzet zakelijke dienstverlening stijgt 3,6 procent in 2025

DEN HAAG (ANP) - De omzet van de zakelijke dienstverlening is in 2025 met 3,6 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de nieuwste kwartaalcijfers. In het vierde kwartaal lag de omzet 4,5 procent hoger dan in dezelfde periode in 2024. De prijzen in de zakelijke dienstverlening waren hoger dan een jaar eerder, wat bijdroeg aan de omzetgroei in de sector.

2 uur geleden
Rederij MSC staakt scheepvaart uit Golfregio tijdelijk om oorlog

GENÈVE (ANP) - Rederij MSC, een van 's werelds grootste containervervoerders, stopt tijdelijk met bepaalde ladingen uit de Golfregio vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Alle vracht die door de tijdelijke stop wordt getroffen, wordt door MSC gelost.

10 uur geleden