Vakbonden stappen uit overleg vroegpensioenregeling zwaar werk
DEN HAAG (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP zijn donderdagavond uit het overleg gestapt over de toekomst van de vroegpensioenregeling voor mensen met zware beroepen. Dat melden werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland en Land- en Tuinbouworganisatie Nederland (LTO). De huidige Regeling voor Vervroegde Uittreding (RVU) loopt eind 2025 af.
Via de RVU kunnen mensen die langdurig zwaar werk doen eerder met pensioen. Met de regeling hebben mensen recht op een uitkering om de periode tot aan de AOW-leeftijd te overbruggen. De regeling is op dit moment nog tijdelijk, voor werknemers die zijn geboren tussen 1955 en 1961. De groep mag tot drie jaar voor de AOW-gerechtigde leeftijd stoppen met werken om gebruik te maken van de RVU.
De vakbonden hebben gepleit voor een structurele regeling. "We zien dat individuele werkgevers het met ons eens zijn", zegt Piet Rietman, portefeuillehouder pensioenen namens FNV. "Ook zij zijn van mening dat er een regeling moet komen voor zwaar werk, een regeling die doorloopt na 2025 en ruimer is dan de huidige regeling. VNO-NCW ziet dat anders." Rietman noemt het "bijzonder pijnlijk" dat de partijen er onderling niet zijn uitgekomen.
Vakbonden 'uitonderhandeld'
VNO-NCW, MKB-Nederland en LTO melden in een verklaring de stap van de bonden te betreuren. Volgens de organisaties is er op bestuursniveau slechts twee keer kort gesproken. "Werkgevers willen dat er voor mensen met langdurig zwaar werk mogelijkheden blijven om vervroegd met pensioen te gaan, ook na afloop van de huidige RVU-regeling", stellen zij. "Ze hebben hier voorstellen voor op tafel gelegd en ze staan open om het overleg opnieuw op te pakken."
Maar volgens Rietman zijn de vakbonden 'uitonderhandeld'. Er ligt vanuit de FNV, CNV en VCP nog een laatste voorstel: de regeling moet structureel worden en het bedrag dat mensen meekrijgen als ze gebruikmaken van de RVU moet worden verhoogd. "Als de werkgevers daarmee instemmen, zijn we bereid om weer te praten", besluit Rietman.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
5 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
7 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
7 uur geleden