Vakbonden stappen uit overleg vroegpensioenregeling zwaar werk
DEN HAAG (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP zijn donderdagavond uit het overleg gestapt over de toekomst van de vroegpensioenregeling voor mensen met zware beroepen. Dat melden werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland en Land- en Tuinbouworganisatie Nederland (LTO). De huidige Regeling voor Vervroegde Uittreding (RVU) loopt eind 2025 af.
Via de RVU kunnen mensen die langdurig zwaar werk doen eerder met pensioen. Met de regeling hebben mensen recht op een uitkering om de periode tot aan de AOW-leeftijd te overbruggen. De regeling is op dit moment nog tijdelijk, voor werknemers die zijn geboren tussen 1955 en 1961. De groep mag tot drie jaar voor de AOW-gerechtigde leeftijd stoppen met werken om gebruik te maken van de RVU.
De vakbonden hebben gepleit voor een structurele regeling. "We zien dat individuele werkgevers het met ons eens zijn", zegt Piet Rietman, portefeuillehouder pensioenen namens FNV. "Ook zij zijn van mening dat er een regeling moet komen voor zwaar werk, een regeling die doorloopt na 2025 en ruimer is dan de huidige regeling. VNO-NCW ziet dat anders." Rietman noemt het "bijzonder pijnlijk" dat de partijen er onderling niet zijn uitgekomen.
Vakbonden 'uitonderhandeld'
VNO-NCW, MKB-Nederland en LTO melden in een verklaring de stap van de bonden te betreuren. Volgens de organisaties is er op bestuursniveau slechts twee keer kort gesproken. "Werkgevers willen dat er voor mensen met langdurig zwaar werk mogelijkheden blijven om vervroegd met pensioen te gaan, ook na afloop van de huidige RVU-regeling", stellen zij. "Ze hebben hier voorstellen voor op tafel gelegd en ze staan open om het overleg opnieuw op te pakken."
Maar volgens Rietman zijn de vakbonden 'uitonderhandeld'. Er ligt vanuit de FNV, CNV en VCP nog een laatste voorstel: de regeling moet structureel worden en het bedrag dat mensen meekrijgen als ze gebruikmaken van de RVU moet worden verhoogd. "Als de werkgevers daarmee instemmen, zijn we bereid om weer te praten", besluit Rietman.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in december gemiddeld 2,8 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee licht vergeleken met de 2,9 procent in november.
20 minuten geledenDE MEERN (ANP) - De Nederlandse hypotheekmarkt heeft in 2025 een nieuw record bereikt. Dat komt naar voren uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Het merendeel van alle hypotheekaanvragen loopt via HDN. In 2025 werden ruim 563.500 hypotheekaanvragen via HDN gedaan. Dat is een groei van 16,5 procent ten opzichte van het jaar ervoor.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Flix, het moederbedrijf van FlixBus, neemt een Luxemburgse aanbieder van shuttlebussen naar Europese luchthavens over. Flix kondigt dinsdag aan een meerderheidsbelang te nemen in platform Flibco.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.
10 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.
12 uur geleden