Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbonden schrikken van omvang banenreductie Signify

Vakbonden schrikken van omvang banenreductie Signify

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en De Unie schrikken van de omvang van de banenreductie die verlichtingsbedrijf Signify heeft aangekondigd. FNV-bestuurder Karin Veugelers wist al dat de voormalige lampentak van Philips wilde gaan reorganiseren. "Maar wij hadden eerder aan een impact van 200 tot 300 banen in Nederland gedacht dan 500", zegt de vakbondsbestuurder in een eerste reactie.

Ook Suat Koetloe van vakbond De Unie reageert verbolgen. "Wij waren als vakbond hierover niet geïnformeerd", aldus Koetloe, die via de media over de reorganisatie moest vernemen.

Signify-topman Eric Rondolat kondigde vrijdagochtend in een call met journalisten aan dat zijn bedrijf wereldwijd duizend banen gaat schrappen, waarvan bijna de helft in Nederland. De onderneming kampt naar eigen zeggen met uitdagende marktomstandigheden.

Zuur

Veugelers vindt de aankondiging zuur omdat het bedrijf nog steeds winst maakt. "Wij hebben de indruk dat dit puur is om het aandeel op te krikken en te zorgen voor meer dividend voor de aandeelhouders. Daar betalen de werknemers de prijs voor."

Signify telt volgens de bonden rond de 2000 medewerkers in Nederland. Hier heeft het bedrijf onder meer een onderzoeksafdeling. Ook werkt hier veel kantoorpersoneel. Veugelers zegt dat er ook nog een hele kleine productiefaciliteit is in Maarheeze voor het maken van traditionele verlichting. Maar daarvan was al bekend dat de fabriek dit jaar zou worden gesloten.

Salamitactiek

Koetloe benadrukt dat er de afgelopen jaren al honderden banen verdwenen bij de Nederlandse tak van het bedrijf. "Het lijkt wel op een 'salamitactiek'. Telkens gaat er een klein beetje vanaf, zodat het onder de radar blijft en het niet in de media komt."

CNV-onderhandelaar Arthur Bot ziet dat ook. "Eigenlijk is Signify al veel langer bezig met afslanken", zegt hij. "Het gaat steeds om kleine aantallen, maar alles bij elkaar tellen ze op tot bijna 2000 banen wereldwijd."

Sociaalplan

De nieuwe banenreductie komt volgens Bot bovenop "het gedoe" dat de bonden en Signify al langer met elkaar hebben over de totstandkoming van zowel het sociaal plan als een nieuwe cao. "Ik heb het gevoel dat de werkgever ons niet in onze rol erkent", zegt de CNV'er.

"Waar gaat het heen met dit bedrijf? Is er nog wel een goed doordachte strategie", vraagt Koetloe zich nu af. Het is nog niet duidelijk hoeveel gedwongen ontslagen er dit keer zullen vallen. "Maar dit gaat om hoogopgeleide mensen met veel kennis. Ik denk dat veel medewerkers, ook als ze er niet uit hoeven, gaan nadenken of ze nog wel bij Signify willen blijven werken."

Meer uit Financieel

Bloomberg: miljoenen vaten olie door zeestraat ondanks claim Iran

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Dit weekend stroomden er miljoenen vaten olie door de Straat van Hormuz, meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens. Dat gebeurde ook nadat Iran had geclaimd de waterweg opnieuw te hebben afgesloten.

13 uur geleden
Italiaans modemerk Moschino benoemt nieuwe creatief directeuren

MILAAN (ANP/RTR) - Het Italiaanse modemerk Moschino heeft per direct twee nieuwe creatief directeuren benoemd. Loris Messina en Simone Rizzo volgen Adrian Appiolaza op, heeft moederbedrijf Aeffe zondag bekendgemaakt.

14 uur geleden
Medeoprichter gamebedrijf Ubisoft overleden bij vliegtuigcrash

LA BAULE-ESCOUBLAC (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - Een van de oprichters van de Franse gameontwikkelaar Ubisoft is omgekomen bij een crash met een privévliegtuig in Frankrijk. Dat meldt het bedrijf. De Franse Claude Guillemot werd 69 jaar.

16 uur geleden
Australië verlengt accijnskorting op brandstof met een maand

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië gaat nog een extra maand korting geven op de belasting op benzine en diesel. Dat heeft premier Anthony Albanese zondag bekendgemaakt. Het land kampt nog steeds met hoge brandstofprijzen, die het gevolg zijn van de Iranoorlog. De steunmaatregel moet Australiërs helpen bij de stijgende kosten van levensonderhoud.

17 uur geleden
Irak wil olieproductie fors opvoeren na akkoord VS en Iran

BAGDAD (ANP) - Irak heeft de exploitanten van vijf grote olievelden gevraagd de productie weer op te voeren naar het niveau van voor de oorlog in het Midden-Oosten. Dat gebeurde nadat de Verenigde Staten en Iran een akkoord bereikten dat moet leiden tot de volledige heropening van de Straat van Hormuz.

1 dag geleden
Krant: België start zoektocht naar koper staatsbank Belfius

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering zoekt vanaf maandag officieel een investeerder voor haar belang in staatsbank Belfius, het voormalige Dexia België. Dat schrijft De Tijd op basis van bronnen. Eind vorig jaar stemde de Belgische regering in met de verkoop van een belang van 20 procent van de bank, die sinds 2011 volledig in handen is van de overheid.

1 dag geleden
Economen: Chinese muntmanipulatie kost Duitsland miljarden

KEULEN (ANP/DPA) - De Chinese munt, die volgens critici kunstmatig laag wordt gehouden door Beijing, kost de Duitse economie jaarlijks miljarden euro's aan economische groei. Dat komt naar voren in een studie van het Duitse Economisch Instituut (IW), uitgevoerd in opdracht van het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken.

1 dag geleden