Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbonden positief over bod VDL, stakingen Nedcar opgeschort

Vakbonden positief over bod VDL, stakingen Nedcar opgeschort

BORN (ANP) - De gezamenlijke vakbonden hebben verdere stakingen bij autofabriek Nedcar in Born opgeschort. Tegelijkertijd hebben CNV, FNV en De Unie een uitnodiging van VDL voor formele gesprekken geaccepteerd. Die gesprekken vinden dinsdagmiddag plaats. "De windvaantjes staan in de goede richting", zei FNV-bestuurder Patrick Meerts maandag.

"We gaan het overleg dinsdag positief in", zei CNV-bestuurder Jeroen Bruinsma. "VDL is ons tegemoetgekomen. Het nieuwe bod van VDL is een verbetering. Er zitten voldoende elementen in de uitnodiging die mogelijkheden bieden om eruit te komen." Afgelopen week zaten de bonden achter de schermen al met VDL aan tafel om de mogelijkheden te verkennen.

De stakingsdreiging blijft overigens nog wel even boven de onderhandelingstafel hangen. "Eerst zullen we in het formele gesprek een resultaat moeten bereiken", zegt Bruinsma. "En daarna moeten de vakbondsleden er ook nog mee akkoord gaan. Pas dan behoren de stakingen definitief tot de verleden tijd."

Bij Nedcar werd al acht keer een dag het werk neergelegd, naast nog eens twee wilde stakingsdagen. De werknemers zetten daarmee de directie van Nedcar-eigenaar VDL onder druk om met een beter sociaal plan te komen. Tussen het bod van VDL en de vraag van de bonden zou volgens de laatsten een gat gapen van 20 miljoen euro. Volgens de bonden is een beter sociaal plan nodig dan het oude uit 2021, omdat er massaontslagen bij Nedcar zijn aangekondigd. Dit omdat een contract met BMW voor de bouw van MINI's begin volgend jaar afloopt, en er nog geen nieuwe opdrachtgever is gevonden.

Meer uit Financieel

Grote Italiaanse bank voor miljoenen opgelicht met AI-misleiding

MILAAN (ANP/RTR) - Oplichters hebben met AI-middelen 95 miljoen euro weten buit te maken bij de private tak van een van de Italiaanse grootbanken, Intesa Sanpaolo. Hoewel meer dan de helft van het verduisterde geld inmiddels terug is, is nog altijd circa 36 miljoen euro spoorloos.

2 uur geleden
EU-commissaris waarschuwt landen voor energieprijscrisis

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie kampt met een energieprijscrisis door de gevolgen van de Iranoorlog voor de olie- en gasmarkten. Dat schrijft Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) vrijdag in een brief die is ingezien door persbureau Reuters. Hij roept lidstaten daarin op maatregelen te overwegen om de vraag naar energie te beperken.

2 uur geleden
Wall Street sluit hoger om hoop op einde oorlog Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met plussen gesloten. De hoop op een einde aan de Iranoorlog en lagere olieprijzen zorgden voor optimisme op de beursvloeren.

2 uur geleden
Bill Gates gelooft dat AI kan zorgen voor een miljard doden

NEW YORK (ANP) - Medeoprichter van Microsoft Bill Gates gelooft dat kunstmatige intelligentie tot de dood van een miljard mensen kan leiden. Dat zei hij vrijdag in een interview met nieuwszender NBC. Gates vindt dat de Verenigde Staten met wetgeving moeten komen om de risico's van de technologie te verminderen.

4 uur geleden
Pentagon mag Anthropic van hof uitsluiten van opdrachten

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie mag AI-bedrijf Anthropic uitsluiten van opdrachten omdat de techonderneming een nationaal veiligheidsrisico zou vormen. Dat heeft een hof van beroep in Washington D.C. geoordeeld in een rechtszaak over het conflict tussen Anthropic en de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth.

6 uur geleden
EU voert methaanregels energie-import mogelijk een jaar later in

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie geeft importeurs van olie en gas mogelijk een jaar langer de tijd om zich voor te bereiden op nieuwe regels rond methaanuitstoot. Vanaf 2027 moet de invoer van fossiele brandstoffen in de Europese Unie voldoen aan monitoring- en rapportageregels, die zijn bedoeld om de methaanuitstoot te verminderen. Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) zei vrijdag dat de EU de invoering ervan mogelijk uitstelt tot 2028.

6 uur geleden
AEX-index eindigt hoger, olieprijzen dalen na Iraans voorstel

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een plus de handel uitgegaan. De lagere olieprijzen hielpen het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de verliezers in de hoofdindex en zakten 0,9 procent en 1,9 procent.

7 uur geleden