Vakbonden positief over bod VDL, stakingen Nedcar opgeschort
BORN (ANP) - De gezamenlijke vakbonden hebben verdere stakingen bij autofabriek Nedcar in Born opgeschort. Tegelijkertijd hebben CNV, FNV en De Unie een uitnodiging van VDL voor formele gesprekken geaccepteerd. Die gesprekken vinden dinsdagmiddag plaats. "De windvaantjes staan in de goede richting", zei FNV-bestuurder Patrick Meerts maandag.
"We gaan het overleg dinsdag positief in", zei CNV-bestuurder Jeroen Bruinsma. "VDL is ons tegemoetgekomen. Het nieuwe bod van VDL is een verbetering. Er zitten voldoende elementen in de uitnodiging die mogelijkheden bieden om eruit te komen." Afgelopen week zaten de bonden achter de schermen al met VDL aan tafel om de mogelijkheden te verkennen.
De stakingsdreiging blijft overigens nog wel even boven de onderhandelingstafel hangen. "Eerst zullen we in het formele gesprek een resultaat moeten bereiken", zegt Bruinsma. "En daarna moeten de vakbondsleden er ook nog mee akkoord gaan. Pas dan behoren de stakingen definitief tot de verleden tijd."
Bij Nedcar werd al acht keer een dag het werk neergelegd, naast nog eens twee wilde stakingsdagen. De werknemers zetten daarmee de directie van Nedcar-eigenaar VDL onder druk om met een beter sociaal plan te komen. Tussen het bod van VDL en de vraag van de bonden zou volgens de laatsten een gat gapen van 20 miljoen euro. Volgens de bonden is een beter sociaal plan nodig dan het oude uit 2021, omdat er massaontslagen bij Nedcar zijn aangekondigd. Dit omdat een contract met BMW voor de bouw van MINI's begin volgend jaar afloopt, en er nog geen nieuwe opdrachtgever is gevonden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Signify behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het verlichtingsbedrijf zag de omzet dalen in het derde kwartaal. De winst nam echter toe door een teruggave van de ongeldig verklaarde Amerikaanse importheffingen. Ook scherpte het bedrijf de jaarverwachtingen aan. Het aandeel werd ongeveer 10 procent hoger gezet en was daarmee de sterkste stijger in de MidKap.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond heeft opnieuw fouten ontdekt bij prijskaartjes in supermarkten. De prijzen die op papieren kaartjes of borden voor aanbiedingen stonden, kwamen in filialen van Vomar, Jumbo en DekaMarkt niet altijd overeen met de prijs op de kassabon. Ketens met vrijwel alleen maar elektronische prijskaartjes, zoals Albert Heijn en Lidl, gingen bijna nooit in de fout.
35 minuten geledenGÖTEBORG (ANP/BLOOMBERG) - Volvo Cars is van plan nog eens 2500 banen te schrappen door de verslechterende marktomstandigheden. De Zweedse autofabrikant kampt met een scherpe daling van de verkoop in China en importheffingen in de Verenigde Staten. Begin oktober trok het bedrijf al zijn verwachtingen voor het hele jaar in.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify heeft in het derde kwartaal een hogere winst behaald op een lagere omzet. Vooral verlichtingssystemen voor de particuliere markt verkochten minder goed. Door ingrepen om de kosten te drukken en de gemiddelde verkoopprijzen te verhogen, nam de winstgevendheid toe, stelt topman As Tempelman. Daarnaast werd Signify geholpen door een meevaller bij het terugkrijgen van importheffingen in de Verenigde Staten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag hard omlaaggegaan. Vooral techaandelen moesten het ontgelden door slecht ontvangen cijfers van grote techbedrijven en nieuwe zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen in AI. Onder meer Meta Platforms verloor fors nadat het moederbedrijf van Facebook de boeken had geopend.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) onderzoekt de eerste signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat heeft de instantie gezegd in een nieuwe update, waarin wordt gesproken van mogelijk misbruik.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse farmaceut Moderna heeft op Wall Street donderdag een kwart van zijn beurswaarde verloren. Dit gebeurde nadat berichten opdoken over de resultaten van een mogelijk nieuw vaccin tegen huidkanker van het bedrijf. Dat wijst op een mogelijk lek van de gegevens, die dit weekend openbaar zouden worden gemaakt.
13 uur geleden