Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbonden nog bezig om leden te laten stemmen over cao-akkoord NS

Vakbonden nog bezig om leden te laten stemmen over cao-akkoord NS

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden van spoorwegpersoneel kunnen hun leden nog niet laten stemmen over het zondag bereikte cao-resultaat met de NS. VVMC werkt aan een onlinesysteem voor het stemmen, FNV en CNV willen het resultaat nog toelichten aan leden. Binnen een paar weken worden de resultaten van de raadpleging verwacht.

VVMC verwacht het systeem in ieder geval deze week klaar te hebben, waarna leden ongeveer twee weken de tijd krijgen om te stemmen. Ook CNV verwacht dat het stemmen rond het einde van deze maand is afgerond, maar eerst zijn volgende week nog informatiesessies over het cao-resultaat. FNV weet nog niet wanneer het de toelichting geeft, maar zegt dat het ongeveer vier weken duurt totdat de stemprocedure sluit.

VVMC en CNV leggen het resultaat met een neutraal stemadvies voor, al hanteert CNV daarbij volgens onderhandelaar Jerry Piqué "een positieve ondertoon". "Bij ons zijn de mensen gematigd positief en tevreden, maar nog wat terughoudend doordat er voor de nachtdiensten nog geen oplossing is."

Achterban

Onderhandelaar Henri Janssen van FNV hoort wisselende geluiden vanuit de achterban. "Maar over het algemeen zijn het veel bedankjes en complimenten." VVMC kon nog geen indicatie geven van de reacties. "Dat is speculeren, we wachten keurig af hoe de leden gaan stemmen", aldus bestuurder Wim Eilert.

De vakbonden en de NS maakten zondagochtend bekend dat er een akkoord is bereikt. Dat moet eerst nog wel voorgelegd worden aan de leden van de bonden. De afgelopen tijd kwam het treinverkeer meerdere keren in delen van het land, of zelfs overal, stil te liggen omdat het NS-personeel staakte. Ook voor de komende week stonden acties gepland. Die zijn opgeschort.

In de overeenkomst is onder meer een loonsverhoging in twee stappen van gemiddeld in totaal 9,25 procent afgesproken. Daarnaast keert NS werknemers in december en in juli eenmalig 1000 euro uit. De cao heeft een looptijd van achttien maanden.

Meer uit Binnenland

Zo'n 7000 gevangenen krijgen 'ramadanpakket'

DEN HAAG (ANP) - Het Contactorgaan Moslims en Overheid (CMO) deelt ook dit jaar weer 'ramadanpakketten' uit aan gedetineerden. Tijdens de vastenmaand, die over ongeveer twee weken begint, ontvangen zo'n 7000 mensen in gevangenissen door het hele land een pakket. Vorig jaar waren dat er 5500.

1 uur geleden
OM onderzoekt nog eens negen sterfgevallen in zaak Funcaps

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie onderzoekt nog eens negen sterfgevallen, die mogelijk verband houden met medicijnen besteld via website Funcaps. Dat bleek donderdag tijdens een tweede inleidende zitting tegen de twee verdachten, die de website zouden hebben gerund. Het totaal aantal is daarmee opgelopen tot 58. Volgens de officier van justitie zijn in totaal 68 gevallen onderzocht en bleek bij tien gevallen geen sprake van een link.

1 uur geleden
Actie No Waste Army voorkomt verspilling 916.000 kilo groenten

BREDA (ANP) - No Waste Army heeft in drie weken tijd met een landelijke actie 916.000 kilo groenten 'gered' die dreigden te worden verspild. De groenten zijn onder meer naar de Voedselbank en noodhulp gegaan.

1 uur geleden
Zorgen van omwonenden Tata Steel over gezondheid nemen iets af

HAARLEM (ANP) - De zorgen van omwonenden van Tata Steel over hun gezondheid nemen iets af. In het jaarlijkse onderzoek van Ipsos I&O onder inwoners van de gemeenten Beverwijk, Heemskerk en Velsen geeft 38 procent van de deelnemers aan bezorgd te zijn of de leefomgeving wel veilig is voor de gezondheid. Bij het eerste onderzoek in 2021 was dat nog 54 procent, eind 2024 zei 40 procent zich zorgen te maken.

3 uur geleden
Bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker vertraagd door hack

UTRECHT (ANP) - Bevolkingsonderzoek Nederland (BVO NL) heeft uitnodigingen aan vrouwen voor deelname aan baarmoederhalskankeronderzoek vertraagd, meldt de organisatie donderdag. Dat komt door de hack die afgelopen zomer plaatsvond bij Clinical Diagnostics (CD), een van drie laboratoria waar BVO NL mee samenwerkt.

3 uur geleden
OM seponeert aangifte van smaad Marco Borsato

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) in Noord-Holland heeft de aangifte van smaad/laster en het doen van valse aangifte, ingediend door Marco Borsato, geseponeerd. De zanger had een tegenaanklacht ingediend naar aanleiding van een zedenzaak waarvan hij werd beschuldigd.

3 uur geleden
OM eist twee jaar celstraf voor verboden wapenbezit lid Geuzenbond

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Rotterdam twee jaar celstraf, waarvan een jaar voorwaardelijk, geëist tegen de 24-jarige Thomas D. voor verboden wapenbezit. D. was actief bij de Geuzenbond, die door de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) is aangemerkt als extreemrechts.

5 uur geleden