Vakbonden nog bezig om leden te laten stemmen over cao-akkoord NS
DEN HAAG (ANP) - Vakbonden van spoorwegpersoneel kunnen hun leden nog niet laten stemmen over het zondag bereikte cao-resultaat met de NS. VVMC werkt aan een onlinesysteem voor het stemmen, FNV en CNV willen het resultaat nog toelichten aan leden. Binnen een paar weken worden de resultaten van de raadpleging verwacht.
VVMC verwacht het systeem in ieder geval deze week klaar te hebben, waarna leden ongeveer twee weken de tijd krijgen om te stemmen. Ook CNV verwacht dat het stemmen rond het einde van deze maand is afgerond, maar eerst zijn volgende week nog informatiesessies over het cao-resultaat. FNV weet nog niet wanneer het de toelichting geeft, maar zegt dat het ongeveer vier weken duurt totdat de stemprocedure sluit.
VVMC en CNV leggen het resultaat met een neutraal stemadvies voor, al hanteert CNV daarbij volgens onderhandelaar Jerry Piqué "een positieve ondertoon". "Bij ons zijn de mensen gematigd positief en tevreden, maar nog wat terughoudend doordat er voor de nachtdiensten nog geen oplossing is."
Achterban
Onderhandelaar Henri Janssen van FNV hoort wisselende geluiden vanuit de achterban. "Maar over het algemeen zijn het veel bedankjes en complimenten." VVMC kon nog geen indicatie geven van de reacties. "Dat is speculeren, we wachten keurig af hoe de leden gaan stemmen", aldus bestuurder Wim Eilert.
De vakbonden en de NS maakten zondagochtend bekend dat er een akkoord is bereikt. Dat moet eerst nog wel voorgelegd worden aan de leden van de bonden. De afgelopen tijd kwam het treinverkeer meerdere keren in delen van het land, of zelfs overal, stil te liggen omdat het NS-personeel staakte. Ook voor de komende week stonden acties gepland. Die zijn opgeschort.
In de overeenkomst is onder meer een loonsverhoging in twee stappen van gemiddeld in totaal 9,25 procent afgesproken. Daarnaast keert NS werknemers in december en in juli eenmalig 1000 euro uit. De cao heeft een looptijd van achttien maanden.
Meer uit Binnenland
HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.
29 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De filedruk, het aantal files en de tijd dat weggebruikers stilstonden, is het afgelopen jaar met 3 procent gestegen vergeleken met 2024. Dat meldt de ANWB op basis van cijfers van TomTom. De stijging komt voornamelijk door grenscontroles in Duitsland. De verkeersbond zag het aantal files aan de oostgrens enorm toenemen.
6 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Minder mensen stappen over van zorgverzekering, meldt vergelijkingssite Zorgwijzer. Vermoedelijk komt dat door de premies die veelal gelijk blijven of zelfs licht dalen. Zorgwijzer ziet het aantal Nederlanders dat overstapt met ruim een kwart dalen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - Het kan zaterdagochtend glad zijn op de weg. Daarvoor waarschuwt het KNMI. Voor een groot deel van Nederland is code geel afgegeven. Ook omdat het mistig wordt.
9 uur geleden