
Vakbonden: mogelijk stakingen bij verwerkers kunststoffen
UTRECHT (ANP) - Er dreigen stakingen bij het Owase-conglomeraat, verwerkers van kunststoffen. Dat zegt CNV, dat samen met FNV een ultimatum bij de bedrijven heeft neergelegd na drie onderhandelingsrondes. De bonden willen dat Owase voor 1 september voldoet aan de eisen van de vakbond. "We zijn er klaar mee. Het is tijd voor hom of kuit", aldus onderhandelaar Gerard van Dijk van CNV.
De vakbond eist een loonsverhoging van 5 procent en wil ruimte voor vermindering van de werkdruk voor oudere werknemers. "Verder willen wij dat de ondernemingen hun flexibele werknemers een vaste aanstelling geven", aldus Van Dijk. De cao geldt voor zo'n 1600 medewerkers.
Owase is een werkgeversvereniging. De cao geldt voor een conglomeraat aan bedrijven die kunststoffen verwerken of daarbij betrokken zijn. Onder meer de bedrijven Wavin en Rollepaal zijn aangesloten bij Owase. Wavin maakt onder meer regenpijpen en rioleringsbuizen. Rollepaal maakt apparatuur waarmee pijpleidingen kunnen worden gemaakt. De werkgeversvereniging was nog niet bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Handel voert een voorlopige heffing in van 93,5 procent op de invoer van Chinees grafiet, een belangrijk materiaal voor accu's van elektrische auto's. De hoge heffing volgt op de conclusie van het ministerie dat China het materiaal subsidieert en tegen een lagere prijs dan de normale waarde verkoopt.
39 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De koers van de bitcoin is in de nacht van donderdag op vrijdag opnieuw tot meer dan 120.000 dollar gestegen na een belangrijke stap voor de cryptosector in Washington. Het Amerikaanse Congres heeft de eerste federale wetgeving goedgekeurd die zogenoemde stablecoins, oftewel digitale munten die zijn gekoppeld aan een vaste waarde, reguleert. Hiermee wordt de weg vrijgemaakt voor een breder gebruik van cryptotechnologie in de dagelijkse financiƫle wereld.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve gaat "zorgvuldig met publieke middelen om" als het gaat om de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank. Dat heeft Fed-voorzitter Jerome Powell geschreven in een brief aan een hoge functionaris van het Witte Huis, Russ Vought. Die had eerder kritiek op het renovatieproject ter waarde van 2,5 miljard dollar dat hij een "pronkerige opknapbeurt" noemde.
1 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het afgelopen kwartaal meer winst en omzet behaald dan een jaar eerder en verhoogt de omzetverwachting voor het gehele jaar. Dat meldt Netflix in een kwartaalcijferbericht. Netflix, met populaire series als Adolescence, Ginny & Georgia, Squid Game en The Sandman, geeft sinds dit jaar echter geen exacte cijfers meer over het aantal nieuwe abonnees.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst de handel uitgegaan. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van beter dan verwachte cijfers over de winkelverkopen in de Verenigde Staten die wijzen op kracht van de Amerikaanse economie. Verder stond PepsiCo bij de winnaars dankzij goede kwartaalresultaten.
10 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De inkrimping van het aantal bankfilialen in Duitsland is vorig jaar verder doorgezet en in een hoger tempo dan in voorgaande jaren door de toenemende digitalisering van bancaire dienstverlening. Dat meldt de Duitse centrale bank. Volgens de Bundesbank werden vorig jaar 1631 bankkantoren gesloten.
13 uur geledenSEATTLE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Amazon gaat banen schrappen bij zijn divisie voor clouddiensten in verband met de stijgende kosten bij het Amerikaanse bedrijf voor kunstmatige intelligentie (AI). Volgens een woordvoerder worden meerdere teams bij Amazon Web Services (AWS) geraakt door de ingreep. Persbureau Reuters meldt op basis van bronnen dat het gaat om honderden arbeidsplaatsen bij de cloudtak van Amazon.
13 uur geleden