Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbonden: meer dan 13.000 banen weg door krimpplan Schiphol

Vakbonden: meer dan 13.000 banen weg door krimpplan Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Als de kabinetsplannen voor de krimp van Schiphol doorgaan, kost dat meer dan 13.000 mensen hun baan. Dat is de uitkomst van een onderzoek dat een groep op de luchthaven actieve vakbonden liet uitvoeren door SEO Economisch Onderzoek. Dat komt neer op zo'n 10 procent van alle banen op en rond Schiphol.

Niet alleen het aantal banen gaat omlaag. Ook de waarde die Schiphol en de daar actieve bedrijven toevoegen aan de economie daalt flink. Nu is dat nog 18 miljard euro, maar als Schiphol moet krimpen wordt dat 2 miljard euro minder.

De gevolgen treden grotendeels meteen op na het instellen van de gedwongen krimp, stelt SEO. De vakbonden denken dan ook dat er massaontslagen vallen. Tussen de 1400 en 5400 mensen kunnen langdurig werkloos raken.

Oproep bonden

"Wij begrijpen de noodzaak om geluidshinder aan te pakken. Het is wat ons betreft dan ook niet óf banen óf omwonenden", zegt voorzitter Camiel Verhagen van pilotenvakbond VNV. "Met dit krimpbesluit van de overheid is dat wel zo, terwijl dat niet nodig is." Ook vakbonden VNC, NVLT, De Unie en VKP waren opdrachtgevers van het onderzoek.

De bonden roepen op om de krimpplannen te heroverwegen. De geluidsmaatregelen die de luchtvaartbranche aandraagt, het vervangen van luidruchtige oudere toestellen door stillere bijvoorbeeld, zouden door het Rijk omarmd moeten worden.

Meer uit Financieel

Nvidia als eerste beursbedrijf meer dan 4 biljoen dollar waard

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Chipconcern Nvidia heeft woensdag als eerste bedrijf ooit een beurswaarde van meer dan 4 biljoen dollar bereikt. Dat is 4000 miljard dollar. De aandelen van de onderneming zijn de laatste tijd flink in waarde gestegen door de verdere opmars van kunstmatige intelligentie (AI), waarvan Nvidia sterk profiteert.

53 minuten geleden
Wall Street hoger in afwachting van handelsaankondigingen Trump

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag met kleine winsten aan de handel begonnen, terwijl beleggers wachtten op meer nieuws over het handelsbeleid van president Donald Trump. Dat wijst erop dat de financiële markten zich niet van de wijs laten brengen door alle handelsonrust van de afgelopen dagen.

55 minuten geleden
Eurocommissaris kan handelsdeal met VS nog altijd niet garanderen

STRAATSBURG (ANP) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) hoopt dat er binnen enkele dagen een handelsakkoord op hoofdlijnen kan worden gesloten tussen de EU en de VS, zei hij woensdag in het Europees Parlement. Toch kon hij niet garanderen dat er een deal komt, al blijft dat de inzet van de Europese Commissie, benadrukte de Eurocommissaris.

1 uur geleden
Bevoorrading supermarkten AH weer op peil, ondanks staking

ZAANDAM (ANP) - De bevoorrading van supermarkten van Albert Heijn in de regio Rotterdam en Den Haag is weer zo goed als op peil. Dat laat een woordvoerster van de supermarktketen weten. In de distributiecentra van de supermarktketen wordt sinds eind vorige maand gestaakt door uitzendkrachten.

1 uur geleden
Polen wil onderzoek naar AI-chatbot Grok van Musk

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse regering wil dat de Europese Unie een onderzoek opent naar xAI van techondernemer Elon Musk. De chatbot Grok van het bedrijf in kunstmatige intelligentie baarde de afgelopen tijd opzien met uitspraken die tot klachten over antisemitisme leidden. Daarnaast beledigde het AI-programma Poolse politici.

1 uur geleden
Lidl moet Intermarché miljoenen betalen om misleidende reclame

PARIJS (ANP/AFP) - Supermarktketen Lidl moet de Franse concurrent Intermarché 43 miljoen euro betalen. Volgens een hof van beroep in Frankrijk heeft het Duitse bedrijf consumenten misleid met tv-reclames. Dat komt neer op oneerlijke concurrentie, aldus de rechter.

3 uur geleden
Europese Commissie wil deal met VS over handel binnen paar dagen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil graag binnen enkele dagen een deal met de Verenigde Staten over handelstarieven, hoewel de VS de pauze voor verhoogde importtarieven hebben verlengd naar 1 augustus. Dat laat een woordvoerder van de Europese Commissie woensdag weten.

3 uur geleden