
Vakbonden maken bekend of cao-akkoord met NS definitief is
UTRECHT (ANP) - Vakbonden maken dinsdagochtend bekend of spoorwegpersoneel heeft ingestemd met het begin vorige maand bereikte cao-resultaat met de NS. De afgelopen weken konden vakbondsleden stemmen en rond middernacht sloten FNV en CNV hun online stemprocedure. Bij VVMC kunnen leden nog tot dinsdagochtend stemmen, waarna de resultaten snel bekend worden.
De moeizame onderhandelingen tussen NS en het ontevreden personeel leidden aan het eind van de zomer tot regionale stakingen met landelijke verstoringen tot gevolg. In de overeenkomst is onder meer een loonsverhoging in twee stappen van gemiddeld in totaal 9,25 procent afgesproken. Daarnaast keert NS werknemers in december en in juli eenmalig 1000 euro uit. De cao heeft een looptijd van achttien maanden.
NS-personeel klaagde de afgelopen tijd regelmatig over hoge werkdruk door personeelstekorten. De vervoerder zei vorige week bang te zijn dat de dienstregeling nog verder afgeschaald wordt als er niet op tijd extra personeel gevonden wordt. De NS liet eerder weten volgend jaar fors te moeten snijden in het treinaanbod vanwege het personeelsgebrek.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor benzine is zaterdag meer dan 1 cent per liter gestegen door de spanningen in het Midden-Oosten. Bij pompen van TotalEnergies en Texaco zijn er zelfs 2 cent per liter bijgekomen, volgt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers dat hierover dagelijks cijfers bijhoudt. Ook diesel is duurder dan een dag eerder.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vorig jaar veel verdiend aan inkomsten uit crypto's en zijn golfresorts. Ook uit de verkoop van bijvoorbeeld Trump Sneakers en parfums kwam geld binnen, volgt uit een vrijgekomen document. Het rapport geeft een kijkje in de enorme zakelijke belangen van de miljardair in het Witte Huis.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Boeing heeft zaterdag voor het eerst sinds president Donald Trump begin april een golf aan importheffingen instelde weer een vliegtuig geleverd aan een Chinese luchtvaartmaatschappij. Dit lijkt een teken van toenadering tussen beide landen, nu Washington en Beijing de spanningen proberen te verminderen.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond CNV gaat in op de uitnodiging van NS voor hervatting van het cao-overleg. Daarbij belooft de bond tot in ieder geval woensdag geen nieuwe stakingen aan te kondigen. Het is onduidelijk of de andere bonden voor die tijd al wel met nieuwe acties willen komen.
6 uur geledenFREMONT (ANP/BLOOMBERG) - De hersenimplantaatstart-up Neuralink van Elon Musk heeft een hersenimplantaat gebruikt om een aap iets te laten zien dat er fysiek niet was. Dit is volgens het Amerikaanse bedrijf een belangrijke stap richting het doel om blinde mensen te helpen zien.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. De aanvallen die Israël en Iran sinds donderdag- op vrijdagnacht op elkaar hebben uitgevoerd, wakkerden de zorgen van beleggers aan over een escalatie van het conflict in het Midden-Oosten.
14 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan en de Verenigde Staten willen de gesprekken over een handelsovereenkomst tussen de twee landen versnellen. De Japanse premier Shigeru Ishiba zei vrijdag dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het hierover eens zijn geworden.
14 uur geleden