Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbonden laten opnieuw cao-bod werkgevers streekvervoer vervallen

Vakbonden laten opnieuw cao-bod werkgevers streekvervoer vervallen

HEERENVEEN (ANP) - Het cao-bod van werkgevers in het streekvervoer is komen te vervallen, waarmee de onderhandelingen opnieuw moeten beginnen. Vakbonden hadden tot maandagmiddag 17.00 uur om te reageren op het bod dat voorlag, maar dat is niet gebeurd, meldt vervoersbedrijf Arriva. Het betreft een bod voor de cao multimodaal. Een eerder bod voor de grotere cao in het streekvervoer was al vervallen. Voor beide cao's wordt deze week door het hele land gestaakt.

De cao multimodaal geldt voor vervoersbedrijven die zowel trein- als busvervoer aanbieden, zoals Arriva en Keolis. Het gros van de 1300 medewerkers werkt echter in treinen. Het bod dat voorlag behelsde onder meer een loonsverhoging van 11 procent. Ook zou een regeling waardoor personeel eerder kan stoppen met werken worden uitgebreid. In het voorstel, ondertekend door de Vereniging voor Werkgevers Multimodaal, spreken de werkgevers van "een méér dan redelijk voorstel". "Werkgevers gaan ver, omdat elke stakingsdag er één te veel is, onnodig schade berokkent op meerdere fronten."

Arriva laat via een woordvoerster weten dat ze naar verwachting volgende week met de werkgevers bij elkaar komen om te kijken "hoe we verder gaan". "Maar bij het laatste cao-bod is al aangegeven: dit is het gewoon, meer zit er niet in", aldus de zegsvrouw.

Vijfdaagse staking

Vakbonden FNV en CNV hebben personeel in het streekvervoer opgeroepen vijf dagen te gaan staken. Als gevolg daarvan reed onder meer de helft van de bussen niet op maandag, in het oosten van het land reden in een aantal regio’s geen treinen van Arriva en Keolis. Deze staking heeft niet alleen betrekking op de cao multimodaal, maar ook op de grote cao in het streekvervoer waaronder 13.000 medewerkers vallen. Dat zijn met name buschauffeurs.

Ook de onderhandelingen voor deze cao verlopen stroef. Met de staking van vijf dagen willen FNV en CNV hiervoor eveneens een betere cao afdwingen. De bonden stelden eerder een ultimatum, maar daar gaf werkgeversvereniging VWOV geen gehoor aan. Nadat een werkgeversultimatum door de bonden werd genegeerd, liet VWOV weten dat het cao-bod dat voorlag was komen te vervallen. Ook voor deze cao beginnen de onderhandelingen dus weer van voren af aan.

Meer uit Binnenland

OM eist twaalf jaar cel voor doden vader en verbergen lichaam

ALKMAAR (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen de 33-jarige Thijmen V. uit Heerhugowaard voor het doden van zijn vader op 10 januari 2021 en het verbergen van het lichaam. De politie vond de lichaamsresten van de man in het huis van de verdachte in november 2024.

44 minuten geleden
Provincies mogen alternatief stikstofplan maken rond natuur

DEN HAAG (ANP) - Provincies krijgen meer ruimte om het stikstofbeleid rondom gevoelige natuur in te vullen. Dat maakt het kabinet dinsdagmiddag bekend, zeggen ingewijden tegen het ANP. Dat kan betekenen dat de zones waar de beperkingen gelden kleiner worden, maar het beleid wel strenger wordt. De stikstofdoelen moeten namelijk nog steeds gehaald worden.

1 uur geleden
NS: langere treinen en vervangende bussen bij Rode Lijn-protest

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen zetten zondag 8 november langere treinen in richting Amsterdam voor de verwachte Rode Lijn-demonstratie op het Amsterdamse Museumplein. Dat meldt een woordvoerder van de NS. Ook komen er extra vervangende bussen rondom Rotterdam, waar het hele weekend geen treinen rijden door werkzaamheden.

1 uur geleden
Tot twintig jaar cel en tbs voor misbruik oppaskinderen 

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft dinsdag de 57-jarige Richard van den B. uit Woudenberg veroordeeld tot twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het vele malen ernstig misbruiken van zeer jonge kinderen. Sommigen van hen werden gedrogeerd met GHB. Van den B.'s ex-vrouw Evertje van E. (34), betrokken bij het misbruik, kreeg twaalf jaar cel en tbs met dwangverpleging. "Een misbruikzaak van de buitencategorie", zo kenschetste de rechtbank de zaak in het vonnis.

2 uur geleden
Celstraf voor mishandeling bij pro-Palestijns protest UvA in 2024

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft een maand gevangenisstraf opgelegd aan een 37-jarige man voor een poging tot zware mishandeling van twee toeschouwers tijdens een pro-Palestinaprotest bij de Universiteit van Amsterdam op 6 mei 2024. Ook moet hij de slachtoffers in totaal ruim 2000 euro schadevergoeding betalen.

2 uur geleden
Verdachte doden vader in Heerhugowaard: ik was radeloos

ALKMAAR (ANP) - "Ik was helemaal radeloos. Ik kan het niet goedpraten. Ik heb daar verschrikkelijke fouten gemaakt." Dit zei de 33-jarige Thijmen V. uit Heerhugowaard dinsdag in de rechtbank in Alkmaar, waar hij terechtstaat voor het doden van zijn vader op 10 januari 2021 en het verbergen van het lichaam. De politie vond de lichaamsresten in het huis van de verdachte in november 2024.

2 uur geleden
Minder vrouwen onderzocht op borstkanker door personeelstekort

BILTHOVEN (ANP) - Door een tekort aan medewerkers bij bevolkingsonderzoeken kunnen minder vrouwen een uitnodiging krijgen om zich te laten onderzoeken op borstkanker. Aan dat bevolkingsonderzoek doen dus ook minder vrouwen mee, constateert het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Dat kan ertoe leiden dat tumoren later worden ontdekt en dat vrouwen overlijden die anders misschien nog hadden kunnen genezen.

4 uur geleden