Vakbonden kondigen stakingen op Belgisch spoor aan
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Treinreizigers in België krijgen de komende maanden te maken met grote hinder door stakingen. Spoorvakbonden in het land hebben twee stakingen aangekondigd van elk 48 uur. Ze voeren actie omdat ze ontevreden zijn over reorganisatieplannen bij de Belgische spoorwegen.
Spoormedewerkers leggen op dinsdag 7 november vanaf 22.00 uur het werk twee etmalen lang neer. De tweede staking volgt in december en duurt van 5 tot 7 december, kondigden de bonden COD Spoor, ACV Transcom en VSOA aan.
Volgens de vakbonden nam de Belgische spoorwegmaatschappij NMBS eenzijdig beslissingen, terwijl inspraak nodig zou zijn van werknemers. Ze zijn onder andere ontevreden over de kortere tijd die conducteurs krijgen om zich op hun werkdag voor te bereiden.
Vakbonden en de Belgische spoorwegmaatschappij houden vrijdag nog gesprekken, als ultieme poging om nog tot overeenstemming te komen. ACV Transcom is sceptisch over de slagingskansen van dat gesprek. Het is niet direct duidelijk of de stakingen ook internationaal treinverkeer raakt dat over het Belgische spoor gaat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
21 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
22 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
23 uur geleden