Vakbonden kondigen stakingen op Belgisch spoor aan
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Treinreizigers in België krijgen de komende maanden te maken met grote hinder door stakingen. Spoorvakbonden in het land hebben twee stakingen aangekondigd van elk 48 uur. Ze voeren actie omdat ze ontevreden zijn over reorganisatieplannen bij de Belgische spoorwegen.
Spoormedewerkers leggen op dinsdag 7 november vanaf 22.00 uur het werk twee etmalen lang neer. De tweede staking volgt in december en duurt van 5 tot 7 december, kondigden de bonden COD Spoor, ACV Transcom en VSOA aan.
Volgens de vakbonden nam de Belgische spoorwegmaatschappij NMBS eenzijdig beslissingen, terwijl inspraak nodig zou zijn van werknemers. Ze zijn onder andere ontevreden over de kortere tijd die conducteurs krijgen om zich op hun werkdag voor te bereiden.
Vakbonden en de Belgische spoorwegmaatschappij houden vrijdag nog gesprekken, als ultieme poging om nog tot overeenstemming te komen. ACV Transcom is sceptisch over de slagingskansen van dat gesprek. Het is niet direct duidelijk of de stakingen ook internationaal treinverkeer raakt dat over het Belgische spoor gaat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.
4 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.
6 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Bouwconcern VolkerWessels verzet zich tegen twee boetes van samen 480.000 euro die twee dochterbedrijven onlangs kregen voor de omkoping van een politicus in Sint Maarten. Ook een voormalige directeur, die een geldstraf kreeg van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie, heeft hoger beroep aangetekend.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.
9 uur geleden