Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbonden in beroep tegen uitspraak over zelfstandigheid Temper

Vakbonden in beroep tegen uitspraak over zelfstandigheid Temper

AMSTERDAM (ANP) - Vakbonden FNV en CNV gaan in beroep tegen het oordeel van de rechtbank Amsterdam over de zelfstandigheid van werkers van het onlineplatform Temper. Temper koppelt via zijn website zelfstandige werknemers aan opdrachtgevers in de horeca, logistiek en schoonmaak. Volgens de vakbonden zou er sprake zijn van schijnzelfstandigheid en moeten de Temper-werkers als uitzendkrachten worden gezien en onder de desbetreffende cao vallen, maar de rechter is het daar niet mee eens.

FNV en CNV zijn teleurgesteld. Ze spreken van een "onbegrijpelijke" uitspraak, die "in strijd is met andere jurisprudentie van de afgelopen jaren in andere platformzaken". "We kunnen niet anders dan in hoger beroep gaan", zeggen de bonden.

Volgens de bonden heeft de Arbeidsinspectie eerder geconcludeerd dat Temper een uitzendbureau is en zou de uitspraak daarmee in strijd zijn met het oordeel van de inspectie. CNV-voorzitter Piet Fortuin vindt dat Temper "morrelt aan de fundamenten van de arbeidsmarkt".

"Het wordt echt tijd dat de politiek, belastingdienst en inleners hier paal en perk aanstellen", zegt Fortuin. "Want dit soort constructies zijn niet goed voor de medewerkers én niet goed voor de arbeidsmarkt en de samenleving als geheel."

Meer uit Financieel

Nike presteert beter dan verwacht ondanks zwakte in China

BEAVERTON (ANP/BLOOMBERG) - Sportkledingfabrikant Nike heeft in het afgelopen kwartaal een hogere winst en omzet geboekt dan analisten hadden verwacht, ondanks opnieuw tegenvallende verkopen op de belangrijke Chinese markt. Dit wijst erop dat het herstelplan van topman Elliott Hill voorzichtig vruchten begint af te werpen.

2 uur geleden
Wall Street rondt eerste halfjaar af met stevige winst

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog, na de stevige winsten een dag eerder. De toonaangevende Dow-Jonesindex eindigde opnieuw op een recordniveau. Het is ook de laatste handelsdag van het tweede kwartaal en de eerste helft van dit jaar. Wall Street heeft in die periodes flinke koerswinsten behaald, ondanks de onrust door de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Farmers Defence Force peilt draagvlak voor mogelijke actie

DEN HAAG (ANP) - Farmers Defence Force gaat bij boeren peilen of er draagvlak is voor actie en hoeveel mensen willen meedoen, zegt Mark van den Oever, voorman van de boerenactiegroep. Daarna wordt bepaald hoe en wanneer de actie eruitziet, zei hij dinsdag in een vlog.

3 uur geleden
Anthropic automatiseert wetenschappelijk onderzoek met AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic heeft nieuwe software gelanceerd die wetenschappers moet helpen onderzoek te automatiseren. Dat moet een deel van de tijdrovende werkzaamheden uit handen nemen.

5 uur geleden
AEX sluit tweede kwartaal af met winst van bijna 13 procent

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs sloot dinsdag aanzienlijk hoger en rondde daarmee het tweede kwartaal positief af. Vooral de chipbedrijven met een groot gewicht in de index zorgden voor de winst. Wereldwijd maakten chipaandelen op de financiële markten deze week weer een opmars, wat ook zijn weerslag had op chipfondsen ASML, Besi en ASMI in de AEX. Ook ebben zorgen over oplopende inflatie weg nu vijandelijkheden tussen de Verenigde Staten en Iran niet voor grote problemen voor de scheepvaart lijken te hebben gezorgd.

7 uur geleden
CBS kampt met technische storing, inflatiecijfers komen later

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) heeft last van een technische storing, dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van BNR. Daardoor wordt de publicatie van de inflatiecijfers die voor woensdagochtend gepland stond, uitgesteld.

8 uur geleden
VN waarschuwt infrastructuur aan te passen aan klimaat

GENÈVE (ANP) - Infrastructuur in Europa, Noord-Amerika en Centraal-Azië moet worden aangepast aan de verslechterende klimaatomstandigheden, want niets doen is uiteindelijk veel duurder. Daarvoor waarschuwt de Economische Commissie voor Europa (UNECE) van de Verenigde Naties dinsdag.

8 uur geleden