Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbonden in beroep tegen uitspraak over zelfstandigheid Temper

Vakbonden in beroep tegen uitspraak over zelfstandigheid Temper

AMSTERDAM (ANP) - Vakbonden FNV en CNV gaan in beroep tegen het oordeel van de rechtbank Amsterdam over de zelfstandigheid van werkers van het onlineplatform Temper. Temper koppelt via zijn website zelfstandige werknemers aan opdrachtgevers in de horeca, logistiek en schoonmaak. Volgens de vakbonden zou er sprake zijn van schijnzelfstandigheid en moeten de Temper-werkers als uitzendkrachten worden gezien en onder de desbetreffende cao vallen, maar de rechter is het daar niet mee eens.

FNV en CNV zijn teleurgesteld. Ze spreken van een "onbegrijpelijke" uitspraak, die "in strijd is met andere jurisprudentie van de afgelopen jaren in andere platformzaken". "We kunnen niet anders dan in hoger beroep gaan", zeggen de bonden.

Volgens de bonden heeft de Arbeidsinspectie eerder geconcludeerd dat Temper een uitzendbureau is en zou de uitspraak daarmee in strijd zijn met het oordeel van de inspectie. CNV-voorzitter Piet Fortuin vindt dat Temper "morrelt aan de fundamenten van de arbeidsmarkt".

"Het wordt echt tijd dat de politiek, belastingdienst en inleners hier paal en perk aanstellen", zegt Fortuin. "Want dit soort constructies zijn niet goed voor de medewerkers én niet goed voor de arbeidsmarkt en de samenleving als geheel."

Meer uit Financieel

Vakbond roept op tot grote staking Duitse metaalelektroindustrie

FRANKFURT (ANP/DPA) - IG Metall, de grootste vakbond van Duitsland, heeft maandag opgeroepen tot een grote staking bij metaal- en elektrobedrijven later deze week. IG Metall roept werknemers bij meer dan 2000 bedrijfslocaties op het werk neer te leggen om eisen voor onder meer hoger loon kracht bij te zetten.

15 minuten geleden
Ook koelkasten en vriezers van IKEA-filiaal in België getroffen

BERGEN (ANP/BELGA) - Koelkasten en vriezers van een filiaal van IKEA in België zijn ook geraakt door een cyberaanval. Het gaat om de IKEA in het Waalse Bergen, nabij Charleroi. Andere winkels van IKEA in België hebben geen last van een cyberaanval. Een woordvoerder van IKEA in Nederland kon niet direct aangeven of ook Nederlandse winkels getroffen zijn.

19 minuten geleden
Fiscus wacht nog op aflossing 1,9 miljard euro aan coronaschulden

DEN HAAG (ANP) - Meer dan 70.000 ondernemers hebben hun coronaschuld aan de Belastingdienst nog niet afgelost. Volgens de fiscus staat er nog een schuld van 1,9 miljard euro open. Zo'n 25.000 ondernemers kampen daarbij met een achterstand op hun betalingsregeling. De Belastingdienst waarschuwt dat de meeste bedrijven met openstaande coronaschulden nog elf maanden hebben om deze af te lossen.

21 minuten geleden
PostNL verhoogt postzegelprijs verder naar 1,52 euro

DEN HAAG (ANP) - Postzegels worden volgend jaar opnieuw duurder. Een normale postzegel kost per 1 januari 1,52 euro, heeft PostNL bekendgemaakt. Nu kost een postzegel nog 1,40 euro. De verhoging past volgens het bedrijf binnen de ruimte die PostNL jaarlijks krijgt om de posttarieven aan te passen.

1 uur geleden
Schiphol: minder geluidshinder in 2027 door stillere vliegtuigen

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol verwacht volgend jaar minder geluidshinder door een verdere toename van de inzet van stillere vliegtuigen. Volgens Schiphol zal volgend jaar circa 45 procent van de vluchten worden uitgevoerd met vliegtuigen uit de stilste categorieën. Daarmee zet de trend van minder vliegtuiggeluid verder door in 2027, aldus Schiphol.

1 uur geleden
Koelingsproblemen in supermarkten spelen in meer Europese landen

DUBLIN (ANP) - Ook supermarkten in Ierland en Estland hebben last van een cyberaanval op koelingssystemen. Dat melden Ierse en Estse media. Supermarkten moeten vanwege de gehackte vriezers en koelkasten eten weggooien. In België en Zweden blijken meer supermarktketens getroffen.

1 uur geleden
Boekingen vakantiewoningen in Parijs flink lager na rellen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Boekingen voor vakantiewoningen in Parijs bij Airbnb, Booking.com en andere verhuurplatformen zijn flink gedaald door de gewelddadige straatprotesten in de Franse hoofdstad van de afgelopen tijd. Dat meldt data-analysebedrijf AirDNA, dat is gespecialiseerd in onderzoek naar de verhuur van vakantieaccommodaties.

1 uur geleden