Vakbonden gestopt met bezetten kantoor VNO-NCW in Groningen
GRONINGEN (ANP) - Vakbonden FNV en CNV bezetten het kantoor van VNO-NCW in Groningen niet meer. Dat meldt een woordvoerder van de FNV. De bonden drongen woensdagochtend het pand binnen om actie te voeren voor een structurele vroegpensioenregeling voor mensen met zware beroepen, tot ongenoegen van de werkgeversorganisatie.
FNV meldde eerder dat aan het begin van de bezetting ruim tweehonderd medewerkers uit de bouw- en metaalsector aanwezig waren. Een woordvoerder zegt dat er nu nog dertig mensen aanwezig zijn. Zij staan buiten het kantoor.
Volgens FNV-bestuurder Piet Rietman betrof de bezetting een "voorproefje" van het soort nieuwe actie waarmee de bonden de druk willen opvoeren. De actie viel niet in goede aarde bij VNO-NCW en MKB-Nederland. Volgens de organisaties gingen de bonden "alle perken te buiten", onder meer door het meenemen van doodskisten. "Dat is kwetsend voor al die ondernemers die het beste voor hebben met hun medewerkers", zei een woordvoerster eerder op de dag.
De huidige Regeling voor Vervroegde Uittreding (RVU) loopt eind volgend jaar af. Die maakt het mogelijk om mensen met een zwaar beroep eerder dan de AOW-leeftijd te laten stoppen met werken, zonder dat de werkgever daar een veel hogere belasting over hoeft te betalen. Het kabinet stuurde onlangs een uitnodiging om verder te praten over de regeling. Maar de vakbonden zagen daar geen reden voor omdat de afstand tussen het bod en de eisen te groot was.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel zijn woensdag verder gestegen. Dat meldt consumentenorganisatie UnitedConsumers die de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen bijhoudt. Op dinsdag steeg de gemiddelde adviesprijs voor Euro95 al tot een nieuw recordniveau van meer dan 2,50 euro per liter.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal cabrio's op de Nederlandse wegen neemt gestaag af, mede door de groeiende populariteit van SUV's en de opmars van elektrische auto's. Vorig jaar werden 954 auto's met een open dak verkocht, vergeleken met 1661 stuks vier jaar eerder. Dit is slechts 0,25 procent van de totale nieuwverkoop van personenauto's, blijkt uit cijfers van RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Een internationale redersorganisatie maakt zich zorgen om het lot van duizenden opvarenden van zeeschepen die vastzitten in de Perzische Golf. Nu de blokkade van de Straat van Hormuz voortduurt, dreigen tekorten aan drinkwater en brandstof, waarschuwt de International Chamber of Shipping (ICS) tegenover persbureau AFP.
9 uur geleden\NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. In het Midden-Oosten zijn nog altijd geen tekenen van de-escalatie in de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Olieprijzen liepen verder op, maar in beperkte mate.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever overweegt zijn voedingsmiddelentak af te splitsen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Gesprekken daarover zouden zich nog in een vroege fase bevinden. Het bedrijf achter merken als Knorr, Calvé en Hellmann's onderzoekt al langer hoe het zijn merkenportfolio kan verkleinen en kijkt daarbij nadrukkelijk naar voedingsmerken.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk is bereid om zich aan veel marktregelgeving van de Europese Unie te conformeren als dat goed is voor de economische groei, zei de Britse minister van Financiën Rachel Reeves. "Als de economische voordelen groter zijn dan de kosten, is het de moeite waard om die afweging te maken", zei ze in een speech in Londen.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt het voorgenomen bezoek aan zijn Chinese collega Xi Jinping uit, zo kondigde hij aan. De reis naar Beijing zou van 31 maart tot 2 april plaatsvinden. Dat wordt nu zo'n vijf tot zes weken vooruitgeschoven, zei Trump.
12 uur geleden