Vakbonden gestopt met bezetten kantoor VNO-NCW in Groningen
GRONINGEN (ANP) - Vakbonden FNV en CNV bezetten het kantoor van VNO-NCW in Groningen niet meer. Dat meldt een woordvoerder van de FNV. De bonden drongen woensdagochtend het pand binnen om actie te voeren voor een structurele vroegpensioenregeling voor mensen met zware beroepen, tot ongenoegen van de werkgeversorganisatie.
FNV meldde eerder dat aan het begin van de bezetting ruim tweehonderd medewerkers uit de bouw- en metaalsector aanwezig waren. Een woordvoerder zegt dat er nu nog dertig mensen aanwezig zijn. Zij staan buiten het kantoor.
Volgens FNV-bestuurder Piet Rietman betrof de bezetting een "voorproefje" van het soort nieuwe actie waarmee de bonden de druk willen opvoeren. De actie viel niet in goede aarde bij VNO-NCW en MKB-Nederland. Volgens de organisaties gingen de bonden "alle perken te buiten", onder meer door het meenemen van doodskisten. "Dat is kwetsend voor al die ondernemers die het beste voor hebben met hun medewerkers", zei een woordvoerster eerder op de dag.
De huidige Regeling voor Vervroegde Uittreding (RVU) loopt eind volgend jaar af. Die maakt het mogelijk om mensen met een zwaar beroep eerder dan de AOW-leeftijd te laten stoppen met werken, zonder dat de werkgever daar een veel hogere belasting over hoeft te betalen. Het kabinet stuurde onlangs een uitnodiging om verder te praten over de regeling. Maar de vakbonden zagen daar geen reden voor omdat de afstand tussen het bod en de eisen te groot was.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol vindt de wachttijden voor groepen reizigers te lang sinds de invoering van een digitaal grenscontrolesysteem. Aankomende passagiers met een niet-EU-paspoort moeten volgens de luchthaven gemiddeld één tot twee uur wachten, en dat is volgens Schiphol ongewenst.
24 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine winsten begonnen. De aandacht op Wall Street ging onder meer uit naar nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten. Ook kwamen er positieve cijfers van grote Amerikaanse techbedrijven.
1 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Ierse investeringsmaatschappij Quanta Capital heeft interesse in de overname van de Accell Group, moederbedrijf van onder andere fietsmerken Sparta, Batavus en Babboe. Dat zei topman Mel Sutcliffe tegen Ierse en Britse media.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - CNV en FNV hebben opnieuw gedreigd met acties op Schiphol. De vakbonden geven de luchthaven en de drie beveiligingsbedrijven daar tot volgende week woensdagmiddag de tijd om met concrete toezeggingen te komen voor betere werkomstandigheden en een minder hoge werkdruk. Doen ze dat niet, dan komen de beveiligers volgens een gezamenlijke verklaring kort daarna in actie.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden zullen dit kwartaal ruim twee keer zo snel dalen als eerder werd verwacht, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Volgens de organisatie zorgt de oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten nog altijd voor verstoringen in de olieaanvoer. Daardoor is er een tekort van zo'n 1,8 miljoen vaten olie per dag. Voor heel 2026 verwacht het IEA het grootste tekort in vijf jaar.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp zijn woensdag weer gestegen, nadat tanken vorige week wat goedkoper werd. Daarmee is het prijsverschil voor een liter benzine met België verder toegenomen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO was woensdag koploper in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bank kwam met goed ontvangen kwartaalcijfers. De AEX ging in de vroege handel licht omhoog, na het nieuwe recordslot een dag eerder.
7 uur geleden