Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbonden gestopt met bezetten kantoor VNO-NCW in Groningen

Vakbonden gestopt met bezetten kantoor VNO-NCW in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Vakbonden FNV en CNV bezetten het kantoor van VNO-NCW in Groningen niet meer. Dat meldt een woordvoerder van de FNV. De bonden drongen woensdagochtend het pand binnen om actie te voeren voor een structurele vroegpensioenregeling voor mensen met zware beroepen, tot ongenoegen van de werkgeversorganisatie.

FNV meldde eerder dat aan het begin van de bezetting ruim tweehonderd medewerkers uit de bouw- en metaalsector aanwezig waren. Een woordvoerder zegt dat er nu nog dertig mensen aanwezig zijn. Zij staan buiten het kantoor.

Volgens FNV-bestuurder Piet Rietman betrof de bezetting een "voorproefje" van het soort nieuwe actie waarmee de bonden de druk willen opvoeren. De actie viel niet in goede aarde bij VNO-NCW en MKB-Nederland. Volgens de organisaties gingen de bonden "alle perken te buiten", onder meer door het meenemen van doodskisten. "Dat is kwetsend voor al die ondernemers die het beste voor hebben met hun medewerkers", zei een woordvoerster eerder op de dag.

De huidige Regeling voor Vervroegde Uittreding (RVU) loopt eind volgend jaar af. Die maakt het mogelijk om mensen met een zwaar beroep eerder dan de AOW-leeftijd te laten stoppen met werken, zonder dat de werkgever daar een veel hogere belasting over hoeft te betalen. Het kabinet stuurde onlangs een uitnodiging om verder te praten over de regeling. Maar de vakbonden zagen daar geen reden voor omdat de afstand tussen het bod en de eisen te groot was.

Meer uit Financieel

Veel ondernemers hebben last van handelsbeleid Trump, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.

5 uur geleden
Trump wil olie uit strategische voorraad vrijgeven

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.

7 uur geleden
Olieprijs blijft stijgen, overwegend verliezen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.

8 uur geleden
Overlast door staking op Brussels Airport groter dan verwacht

BRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.

8 uur geleden
Helft vluchten Lufthansa gaat door tijdens tweedaagse staking

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.

9 uur geleden
Bedrijven sluiten kantoren in Dubai om dreiging Iran

DEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.

10 uur geleden
International SOS evacueerde 1000 werknemers uit Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.

11 uur geleden