Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbonden gestopt met bezetten kantoor VNO-NCW in Groningen

Vakbonden gestopt met bezetten kantoor VNO-NCW in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Vakbonden FNV en CNV bezetten het kantoor van VNO-NCW in Groningen niet meer. Dat meldt een woordvoerder van de FNV. De bonden drongen woensdagochtend het pand binnen om actie te voeren voor een structurele vroegpensioenregeling voor mensen met zware beroepen, tot ongenoegen van de werkgeversorganisatie.

FNV meldde eerder dat aan het begin van de bezetting ruim tweehonderd medewerkers uit de bouw- en metaalsector aanwezig waren. Een woordvoerder zegt dat er nu nog dertig mensen aanwezig zijn. Zij staan buiten het kantoor.

Volgens FNV-bestuurder Piet Rietman betrof de bezetting een "voorproefje" van het soort nieuwe actie waarmee de bonden de druk willen opvoeren. De actie viel niet in goede aarde bij VNO-NCW en MKB-Nederland. Volgens de organisaties gingen de bonden "alle perken te buiten", onder meer door het meenemen van doodskisten. "Dat is kwetsend voor al die ondernemers die het beste voor hebben met hun medewerkers", zei een woordvoerster eerder op de dag.

De huidige Regeling voor Vervroegde Uittreding (RVU) loopt eind volgend jaar af. Die maakt het mogelijk om mensen met een zwaar beroep eerder dan de AOW-leeftijd te laten stoppen met werken, zonder dat de werkgever daar een veel hogere belasting over hoeft te betalen. Het kabinet stuurde onlangs een uitnodiging om verder te praten over de regeling. Maar de vakbonden zagen daar geen reden voor omdat de afstand tussen het bod en de eisen te groot was.

Meer uit Financieel

World Economic Forum in Davos begonnen met openingsconcert

DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De 56e editie van het World Economic Forum in Davos is maandagavond geopend met een openingsconcert dat bijna een uur duurde. Het thema dit jaar is 'A Spirit of Dialogue'.

52 minuten geleden
Kunstmestproducent OCI mag van rechter voorlopig niet fuseren

AMSTERDAM (ANP) - Kunstmestproducent OCI mag voorlopig niet fuseren met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. De ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bepaald dat hierover niet mag worden gestemd op de aandeelhoudersvergadering van OCI donderdag.

3 uur geleden
Ministers eurolanden dragen Kroaat voor als vicepresident ECB

BRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden dragen de Kroaat Boris Vujčić voor als vicepresident van de ECB. Dat hebben zij maandag tijdens een vergadering in Brussel besloten, melden EU-bronnen. Er waren zes kandidaten om de huidige vicepresident Luis de Guindos op te volgen. Zijn mandaat loopt eind mei af.

4 uur geleden
ING: bouwsector in EU groeit komende jaren weer, ook in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De bouwsector in de Europese Unie zal de komende jaren weer groeien, verwacht ING. De bank denkt dat de productie dit jaar met 1,5 procent toeneemt en in 2027 met 2 procent. Voor Nederland voorziet ING kleinere stijgingen.

4 uur geleden
Bloomberg: defensiebedrijf CSG wil nog deze week debuut op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil nog deze week debuteren op het Damrak. De in Praag gevestigde wapenproducent hoopt volgens bronnen van persbureau Bloomberg donderdag de laatste formaliteiten af te ronden, waarna vrijdag de handel moet beginnen. Dat zou uitzonderlijk snel zijn voor een beursgang van het formaat van CSG.

5 uur geleden
AEX-index verliest flink na heffingsdreiging Trump over Groenland

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag flink lager gesloten. Beleggers reageerden geschrokken op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 februari een extra importheffing van 10 procent op te leggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland. Ook wil Trump de heffing op 1 juni verhogen naar 25 procent als een deal over Groenland uitblijft.

5 uur geleden
Bessent noemt mogelijke tegenheffingen Europa onverstandig

DAVOS (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent noemt eventuele tegenheffingen van Europese landen "heel onverstandig". De Duitse vicekanselier Lars Klingbeil pleitte voor tegenmaatregelen als reactie op de aangekondigde 10 procent-heffing van Donald Trump om Groenland.

5 uur geleden