Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbonden gestopt met bezetten kantoor VNO-NCW in Groningen

Vakbonden gestopt met bezetten kantoor VNO-NCW in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Vakbonden FNV en CNV bezetten het kantoor van VNO-NCW in Groningen niet meer. Dat meldt een woordvoerder van de FNV. De bonden drongen woensdagochtend het pand binnen om actie te voeren voor een structurele vroegpensioenregeling voor mensen met zware beroepen, tot ongenoegen van de werkgeversorganisatie.

FNV meldde eerder dat aan het begin van de bezetting ruim tweehonderd medewerkers uit de bouw- en metaalsector aanwezig waren. Een woordvoerder zegt dat er nu nog dertig mensen aanwezig zijn. Zij staan buiten het kantoor.

Volgens FNV-bestuurder Piet Rietman betrof de bezetting een "voorproefje" van het soort nieuwe actie waarmee de bonden de druk willen opvoeren. De actie viel niet in goede aarde bij VNO-NCW en MKB-Nederland. Volgens de organisaties gingen de bonden "alle perken te buiten", onder meer door het meenemen van doodskisten. "Dat is kwetsend voor al die ondernemers die het beste voor hebben met hun medewerkers", zei een woordvoerster eerder op de dag.

De huidige Regeling voor Vervroegde Uittreding (RVU) loopt eind volgend jaar af. Die maakt het mogelijk om mensen met een zwaar beroep eerder dan de AOW-leeftijd te laten stoppen met werken, zonder dat de werkgever daar een veel hogere belasting over hoeft te betalen. Het kabinet stuurde onlangs een uitnodiging om verder te praten over de regeling. Maar de vakbonden zagen daar geen reden voor omdat de afstand tussen het bod en de eisen te groot was.

Meer uit Financieel

Heinen: snel kapitaalmarktunie, maar liefst als hele EU

BRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.

16 minuten geleden
Duizenden gebruikers X klagen over problemen met app

DEN HAAG (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Gebruikers melden onder meer problemen met de app en het laden van hun tijdlijn.

1 uur geleden
Oude legeruniformen worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen

DEN HAAG (ANP) - Oude uniformen van militairen en de politie worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen. Producent Agricon Nederland gaat de afgedragen kleding verwerken tot constructiepanelen. De rijksoverheid wil hiermee de textielafvalberg verkleinen.

1 uur geleden
Chevron tekent contract voor gasexploratie voor Griekse kust

ATHENE (ANP/RTR) - Een consortium onder leiding van de Amerikaanse oliemaatschappij Chevron heeft exclusieve leaseovereenkomsten getekend om naar aardgas te zoeken voor de kust van Zuid-Griekenland. De overeenkomst verdubbelt de hoeveelheid Grieks zeegebied dat beschikbaar is voor exploratie en is de tweede in enkele maanden waarbij een Amerikaanse oliemaatschappij betrokken is.

2 uur geleden
Fatbikeverkoper La Souris maakt bezwaar tegen lokale verboden

DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris gaat geplande lokale verboden voor fatbikes aanvechten. Dat bevestigt eigenaar Armando Muis na berichtgeving in het AD. Volgens Muis moet niet het voertuig, maar de gebruiker worden aangepakt.

4 uur geleden
Gasunie: gasvoorraad uitzonderlijk laag, maar geen reden tot zorg

GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraad is hard geslonken, maar er is volgens Gasunie op dit moment geen reden tot zorg. Zo is er nog voldoende aanvoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit het buitenland, laat een woordvoerster van Gasunie weten. Wel is de voorraad uitzonderlijk laag, beaamt ze.

5 uur geleden
AEX licht hoger op rustige dag, beurzen VS en China gesloten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers deden het rustig aan en keken uit naar het vervolg van het cijferseizoen later in de week. Ook hebben Amerikaanse beleggers een vrije dag vanwege President's Day.

7 uur geleden