
Vakbonden: enkele honderden schoonmakers staken voor vroegpensioen
SCHIPHOL (ANP) - Enkele honderden schoonmakers hebben maandag meegedaan met een staking op Schiphol voor een regeling om op eerdere leeftijd te kunnen stoppen met werken. Dit melden vakbonden FNV en CNV.
In heel Nederland staken schoonmakers sinds middernacht 24 uur. Volgens CNV-onderhandelaar Jan Kampherbeek hebben ongeveer tweehonderd mensen zich daarvoor geregistreerd bij de vakbond. Ook stelt hij dat zo'n 150 mensen kwamen kijken bij de actie op de luchthaven.
FNV-bestuurder Herrie Hoogenboom schat in dat bij die vakbond vijfhonderd mensen zich hebben aangemeld, zowel fysiek als online. "We zijn erg tevreden over de opkomst", zegt hij. Het is volgens de vakbond de eerste landelijke staking in de schoonmaakbranche in tien jaar. De staking hoort bij de actieweek, waarin werknemers van meerdere branches het werk neerleggen, voor een nieuwe regeling waarmee mensen die in de ogen van de bonden zwaar werk doen, eerder met pensioen kunnen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Met vijf pagina's aan rouwadvertenties staan familie, vrienden en collega's van Derk Sauer in NRC stil bij de dood van de journalist en mediaondernemer. De oprichter van onder meer The Moscow Times wordt door zijn broers en zus omschreven als 'onbaatzuchtig en onverschrokken'.
17 minuten geledenDE BILT (ANP) - Dankzij twee geavanceerde Europese satellieten kunnen meteorologen extreem weer straks nog beter zien aankomen dan nu. Meetapparatuur die aan de nieuwe satellieten vastzit, geeft onder meer extra gedetailleerde informatie over de temperatuur en vocht in de atmosfeer. Ook over klimaatverandering, luchtvervuiling en stikstofuitstoot leveren de meetinstrumenten hoogwaardige nieuwe informatie op.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Op Eindhoven Airport wordt dinsdag een Nederlands militair transportvliegtuig gereedgemaakt voor vertrek naar Jordanië. Het toestel van het type C-130 vertrekt woensdagochtend en gaat vanaf vrijdag twee weken lang dagelijks een dropping met hulpgoederen uitvoeren boven de Gazastrook.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De politie heeft dinsdag negen verdachten aangehouden voor openlijke geweldpleging rondom het kampioenschap van PSV, op 18 mei rond het Philips Stadion in Eindhoven. Een grote groep keerde zich die zondag met "extreem geweld" tegen de mobiele eenheid. Die dag raakten veertien agenten gewond.
13 uur geledenALMERE (ANP) - De provincie Flevoland mag edelherten in de Oostvaardersplassen voorlopig laten afschieten, maar de Raad van State stelt daar wel een voorwaarde aan. Staatsbosbeheer, de eigenaar en beheerder van het natuurgebied, moet de genetische diversiteit van de roedel goed in de gaten houden en indien nodig mannelijke herten bijplaatsen. Dat heeft de bestuursrechter besloten in een kort geding dat was aangespannen door de Stichting Aanpak Misstanden Natuurbeheer (Stamina).
14 uur geledenASSEN (ANP) - Voor de tweede keer in korte tijd is een ruit van de As-Soennah Moskee in aanbouw in Assen ingegooid. Dat bevestigt voorzitter Mohamed El Mourabit na berichtgeving van RTV Drenthe. Hij weet niet wie erachter zit. "Laten we hopen dat het niet erger wordt dan het kapot maken van een raam."
16 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Bij een brand in een woning in Leidschendam is in de nacht van maandag op dinsdag een dode gevonden, meldt de politie. De brand woedde op de derde verdieping van een flat aan de Gravin Juliana van Stolberglaan.
19 uur geleden