Vakbonden en werkgevers tegen zelfstandigenwet
DEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers keren zich gezamenlijk tegen de nieuwe zelfstandigenwet van minister Wouter Koolmees van Sociale Zaken. Via polderorgaan Stichting van de Arbeid adviseren ze de bewindsman om zijn voorstellen voor een minimumbeloning van zelfstandigen en de zogeheten zelfstandigenverklaring niet in te dienen.
Beide partijen vrezen "fikse administratieve lasten" en voorzien grote problemen met naleving, controle en handhaving. Met de zelfstandigenverklaring zou een nieuw type werkende worden gecreëerd dat de arbeidsmarkt onoverzichtelijker zal maken en grote risico’s van misbruik met zich meebrengt.
Het door Koolmees gekozen minimumtarief van 16 euro is volgens FNV gebaseerd op het sociaal minimum. De vakbond noemt het "verwerpelijk" dat op die manier een categorie werkende armen wordt gelegitimeerd. "Waar mensen structureel minder dan 16 euro in rekening kunnen brengen moet je je afvragen of er sprake is van zelfstandige arbeid."
Meer uit Financieel
APELDOORN (ANP) - Extreem weer heeft de afgelopen tien jaar gezorgd voor honderdduizenden gevallen van schade aan woningen die zijn verzekerd bij Centraal Beheer. In ongeveer zes op de tien gevallen heeft de verzekeraar de schade vergoed.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bitcoinbedrijf Bitonic is gehackt, waarbij bitcoins van drie klanten zijn gestolen. Volgens het bedrijf gaat het om "een klein bedrag" en zijn de klanten inmiddels volledig gecompenseerd. Bij andere accounts zijn de inloggegevens gewijzigd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag hoger gesloten, aangevoerd door chipbedrijven. De aanvraag voor een beursgang van AI-bedrijf Anthropic wakkerde het enthousiasme onder beleggers voor investeringen in kunstmatige intelligentie opnieuw aan. Beleggers hopen dat de beursgang de kwakkelende technologiesector een nieuwe impuls geeft.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Nijmeegse chipfabrikant Nexperia, die vorig jaar onderwerp was van een diplomatieke rel tussen Nederland en China, boekte in het derde kwartaal opnieuw omzetgroei. Het concern verwacht dat de groei de rest van het jaar verder aantrekt, gesteund door een aanhoudend sterke vraag en een uitbreiding van de productiecapaciteit.
3 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Over de iPhone Duo, een van de belangrijkste nieuwe producten van Apple in jaren, komen steeds meer klachten binnen van klanten bij wie het opvouwbare scherm al na enkele uren of dagen is gebarsten. Klanten met een beschadigd scherm melden dat ze een krakend geluid hoorden toen ze de telefoon openvouwden. Vervolgens ontstond er een grote barst langs de vouwnaad in het midden van het scherm. Sommige gebruikers kregen ook te maken met een witte vlek of een ander probleem met het scherm.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdindex is maandag iets hoger geëindigd, geholpen door koerswinsten van banken en chipbedrijven. Beleggers deden het wel voorzichtig aan, in aanloop naar een drukke beursweek met rentebesluiten van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Federal Reserve. Ook komen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met cijfers. In Amsterdam openen AEX-bedrijven als ASMI, Adyen, Heineken, KPN, Unilever, ING en Shell deze week de boeken.
6 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft biedt zo'n 60.000 werknemers een vrijwillige vertrekregeling aan om de kosten van het techconcern omlaag te brengen. De voorwaarden zijn vergelijkbaar met een ontslagvergoeding. Bij de grootste softwareontwikkelaar ter wereld werkten eind juni 223.000 mensen.
6 uur geleden