Vakbonden en ProRail bereiken resultaat over nieuwe cao
UTRECHT (ANP) - Vakbonden hebben een onderhandelingsresultaat bereikt over de nieuwe cao van ProRail. Dat meldt vakbond FNV, die als enige vakbond nog niet tot een akkoord met de spoorbeheerder was gekomen. Daardoor zijn nieuwe stakingen op het spoor definitief van de baan. Eerder legden verkeersleiders regionaal het treinverkeer meerdere dagen tijdelijk stil.
"Vakbonden FNV, CNV en VHS en ProRail hebben na langlopende onderhandelingen op vrijdag 29 november een gezamenlijk en gedragen resultaat bereikt voor de cao", melden FNV en ProRail op hun websites. Het resultaat wordt de komende week voorgelegd aan de achterban. Als deze instemt, moet het definitieve akkoord op 10 december worden getekend. Details over de inhoud van het resultaat worden begin volgende week bekendgemaakt, aldus FNV en ProRail.
De onderhandelingen over de cao bij ProRail zaten lange tijd muurvast. FNV eiste een loonstijging van 13 procent, ProRail bood een stijging van gemiddeld 5,2 procent. Om de eis van de bond kracht bij te zetten, heeft personeel van ProRail meerdere keren het werk neergelegd tijdens de ochtendspits. Dat gebeurde afwisselend in meerdere regio's waardoor bijna alle treinen uitvielen. Vorige week meldden FNV en ProRail weer met elkaar in gesprek te gaan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De patiƫntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.
1 uur geledenBUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de grote steden is Koningsdag zonder noemenswaardige incidenten verlopen. Utrecht, Den Haag, Rotterdam en Breda kijken terug op een drukke, maar goed verlopen feestdag. Exacte bezoekersaantallen kunnen de gemeenten niet geven.
6 uur geleden