Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbonden en ProRail bereiken resultaat over nieuwe cao

Vakbonden en ProRail bereiken resultaat over nieuwe cao

UTRECHT (ANP) - Vakbonden hebben een onderhandelingsresultaat bereikt over de nieuwe cao van ProRail. Dat meldt vakbond FNV, die als enige vakbond nog niet tot een akkoord met de spoorbeheerder was gekomen. Daardoor zijn nieuwe stakingen op het spoor definitief van de baan. Eerder legden verkeersleiders regionaal het treinverkeer meerdere dagen tijdelijk stil.

"Vakbonden FNV, CNV en VHS en ProRail hebben na langlopende onderhandelingen op vrijdag 29 november een gezamenlijk en gedragen resultaat bereikt voor de cao", melden FNV en ProRail op hun websites. Het resultaat wordt de komende week voorgelegd aan de achterban. Als deze instemt, moet het definitieve akkoord op 10 december worden getekend. Details over de inhoud van het resultaat worden begin volgende week bekendgemaakt, aldus FNV en ProRail.

De onderhandelingen over de cao bij ProRail zaten lange tijd muurvast. FNV eiste een loonstijging van 13 procent, ProRail bood een stijging van gemiddeld 5,2 procent. Om de eis van de bond kracht bij te zetten, heeft personeel van ProRail meerdere keren het werk neergelegd tijdens de ochtendspits. Dat gebeurde afwisselend in meerdere regio's waardoor bijna alle treinen uitvielen. Vorige week meldden FNV en ProRail weer met elkaar in gesprek te gaan.

Meer uit Binnenland

Rijkswaterstaat: mijd wegen in regio Utrecht om winterse weer

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers om in de regio Utrecht niet de weg op te gaan in verband met het winterse weer. "We zien de snelwegen rondom Utrecht vastlopen", aldus de dienst. "Er trekken nu sneeuwbuien over en daardoor zijn de wegen slecht begaanbaar en zullen de files verder toenemen."

11 minuten geleden
Code oranje in westen om gladheid, code geel in rest van het land

DEN HAAG (ANP) - In de provincies Noord- en Zuid-Holland geldt maandagochtend tot 10.00 uur code oranje, meldt het KNMI. Tijdens de ochtendspits kan hier plaatselijk 3 tot 5 centimeter of meer sneeuw vallen. Mogelijk kan code oranje later in de ochtend ook voor andere provincies gaan gelden.

1 uur geleden
Gewonde door steekincident in woning Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een man is in de nacht van zondag op maandag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan de Botersloot in Rotterdam. Dat meldt de Politie Eenheid Rotterdam op X. Het incident vond rond 00.55 uur plaats.

5 uur geleden
Stiefdochter Otto Frank, Eva Schloss-Geiringer (96), overleden

AMSTERDAM (ANP) - Eva Schloss-Geiringer is zaterdag op 96-jarige leeftijd overleden in Londen, meldt de Anne Frank Stichting zondag. Ze was de stiefdochter van Otto Frank, de vader van Anne Frank en Holocaustoverlevende.

10 uur geleden
Praktijkexamens brommer en motor maandag uitgesteld om winterweer

RIJSWIJK (ANP) - Alle geplande praktijkexamens voor de motor en bromfiets gaan maandag niet door vanwege sneeuw en gladheid. Het gaat in totaal om 616 examens die uit voorzorg worden uitgesteld, volgens het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR).

11 uur geleden
Geen bussen meer in Utrecht om gladheid

UTRECHT (ANP) - Zowel in de stad als de provincie Utrecht blijven alle bussen de rest van de zondagavond stilstaan. "Door gladheid rijden er geen bussen meer. Trams blijven rijden", meldt U-OV, dat het bus-en tramvervoer in de provincie verzorgt. De vervoersbedrijven Transdev en Keolis zijn daar de uitvoerders van.

12 uur geleden
Rijkswaterstaat waarschuwt: maandagochtend druk en glad op wegen

DEN HAAG (ANP) - Door het aanhoudende winterweer en het einde van de kerstvakantie voorziet Rijkswaterstaat voor maandagochtend een drukke ochtendspits. "Daarnaast moeten weggebruikers rekening houden met gevaarlijke rijomstandigheden vanwege sneeuwval en gladheid door bevriezing van natte weggedeelten", waarschuwt de wegbeheerder.

16 uur geleden