Vakbonden en ProRail bereiken resultaat over nieuwe cao
UTRECHT (ANP) - Vakbonden hebben een onderhandelingsresultaat bereikt over de nieuwe cao van ProRail. Dat meldt vakbond FNV, die als enige vakbond nog niet tot een akkoord met de spoorbeheerder was gekomen. Daardoor zijn nieuwe stakingen op het spoor definitief van de baan. Eerder legden verkeersleiders regionaal het treinverkeer meerdere dagen tijdelijk stil.
"Vakbonden FNV, CNV en VHS en ProRail hebben na langlopende onderhandelingen op vrijdag 29 november een gezamenlijk en gedragen resultaat bereikt voor de cao", melden FNV en ProRail op hun websites. Het resultaat wordt de komende week voorgelegd aan de achterban. Als deze instemt, moet het definitieve akkoord op 10 december worden getekend. Details over de inhoud van het resultaat worden begin volgende week bekendgemaakt, aldus FNV en ProRail.
De onderhandelingen over de cao bij ProRail zaten lange tijd muurvast. FNV eiste een loonstijging van 13 procent, ProRail bood een stijging van gemiddeld 5,2 procent. Om de eis van de bond kracht bij te zetten, heeft personeel van ProRail meerdere keren het werk neergelegd tijdens de ochtendspits. Dat gebeurde afwisselend in meerdere regio's waardoor bijna alle treinen uitvielen. Vorige week meldden FNV en ProRail weer met elkaar in gesprek te gaan.
Meer uit Binnenland
MADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.
12 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.
14 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
46 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest is zondag overleden tijdens de halve marathon in Leiden. De organisatie van hardloopevenement Leiden Marathon meldt dat de jonge deelneemster onwel werd op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. "Het meisje is ter plekke behandeld, maar kon niet worden gered." Waardoor ze onwel werd, is onbekend.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rotterdam bereidt zich voor op de komst van het Nederlandse cruiseschip Hondius. Nadat alle passagiers van boord zijn op Tenerife, vaart het schip door naar de haven in de Maasstad. Wanneer het precies arriveert, is nog niet bekend. Een woordvoerder van de gemeente verwacht dat dit aan het einde van de week zal zijn.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Een deelnemer van hardloopevenement Leiden Marathon is zondag overleden. De politie bevestigt dat, maar heeft verder geen informatie over de doodsoorzaak en de overledene.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft in totaal 26 mensen aangehouden bij een protest tegen noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn. Betogers bekogelden zaterdagavond onder meer de politie met vuurwerk, hinderden het verkeer en belaagden een voertuig, somt de politie op. Een 58-jarige man uit Apeldoorn werd opgepakt voor mishandeling van een boa van de gemeente.
2 uur geleden