Vakbonden en ProRail bereiken resultaat over nieuwe cao
UTRECHT (ANP) - Vakbonden hebben een onderhandelingsresultaat bereikt over de nieuwe cao van ProRail. Dat meldt vakbond FNV, die als enige vakbond nog niet tot een akkoord met de spoorbeheerder was gekomen. Daardoor zijn nieuwe stakingen op het spoor definitief van de baan. Eerder legden verkeersleiders regionaal het treinverkeer meerdere dagen tijdelijk stil.
"Vakbonden FNV, CNV en VHS en ProRail hebben na langlopende onderhandelingen op vrijdag 29 november een gezamenlijk en gedragen resultaat bereikt voor de cao", melden FNV en ProRail op hun websites. Het resultaat wordt de komende week voorgelegd aan de achterban. Als deze instemt, moet het definitieve akkoord op 10 december worden getekend. Details over de inhoud van het resultaat worden begin volgende week bekendgemaakt, aldus FNV en ProRail.
De onderhandelingen over de cao bij ProRail zaten lange tijd muurvast. FNV eiste een loonstijging van 13 procent, ProRail bood een stijging van gemiddeld 5,2 procent. Om de eis van de bond kracht bij te zetten, heeft personeel van ProRail meerdere keren het werk neergelegd tijdens de ochtendspits. Dat gebeurde afwisselend in meerdere regio's waardoor bijna alle treinen uitvielen. Vorige week meldden FNV en ProRail weer met elkaar in gesprek te gaan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In de Grote Kerk in Den Haag vieren politici dat het precies tachtig jaar geleden is dat het parlement voor de eerste keer na de Tweede Wereldoorlog weer bijeenkwam. Ook koning Willem-Alexander en prinses Amalia zijn donderdagochtend aanwezig bij de Bijzondere Verenigde Vergadering van de Eerste en de Tweede Kamer samen.
9 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) gaat donderdag in Brussel pleiten voor sancties tegen Soedan. Dat gaat hij doen tijdens de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. "Ik denk dat we het er wel over eens zijn dat we in ieder geval de hoofddaders van het gruwelijke geweld in Soedan moeten aanpakken", zei hij voor het begin van de vergadering in Brussel. Het opleggen van sancties tegen hen is "wel het minste wat we kunnen doen", zei Van Weel.
11 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft eerder deze week vijf mannen opgepakt op verdenking van subsidiefraude rondom aardbevingsschade in Groningen. Ze zouden onterecht ruim driehonderd subsidieaanvragen hebben ingediend en daarmee meer dan 1 miljoen euro hebben ontvangen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet overweegt een bedenktijd in te voeren voor mensen die grond willen kopen. Dat zou malafide grondspeculatie kunnen tegengaan, schrijft demissionair minister van Ruimtelijke Ordening Mona Keijzer in een brief aan de Tweede Kamer. Keijzer wil ook informatie over dubieuze grondhandel delen op overheidswebsites en sociale media.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Op het plein bij evenementencentrum Ahoy in Rotterdam demonstreren enkele tientallen leden van verschillende actiegroepen tegen de jaarlijkse wapenbeurs NIDV Exhibition for Defence and Security (NEDS).
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De strooiwagens van Rijkswaterstaat zijn woensdag en in de nacht van woensdag op donderdag uitgerukt voor de eerste strooiactie van het najaar. Er is gestrooid in het noorden, het oosten en een deel van Limburg. In totaal gaat het donderdagochtend om 735.211 kilo strooizout.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam gaat meer geld steken in de preventie van hiv-besmettingen. Dat laat zorgwethouder Alexander Scholtes weten in reactie op een bericht van Stichting hiv monitoring (SHM) van Amsterdam UMC. Daaruit blijkt dat het aantal nieuwe gevallen van hiv niet meer daalt en dat het mogelijk gaat stijgen.
2 uur geleden