Vakbonden en NS hervatten overleg over trein-cao
UTRECHT (ANP) - De vakbonden VVMC, FNV en CNV gaan donderdagochtend om tafel met de NS om verder te onderhandelen over een nieuwe cao voor treinpersoneel, melden CNV en de NS desgevraagd. Woensdag werd bekend dat de bonden ingaan op een uitnodiging van de NS om de gesprekken te hervatten.
De NS kampte de afgelopen weken al met regionale stakingen die het treinverkeer ernstig ontregelden. Vrijdag dreigen er helemaal geen treinen te rijden als gevolg van het conflict.
Dinsdag kwam de NS met een nieuw bod, waarbij personeel er per 1 juli met terugwerkende kracht 5 procent bij krijgt. Met de jaarwisseling zou daar nog 2,5 procent bij komen. Maar de bonden willen meer toezeggingen op het gebied van de aanpak van de werkdruk en het ziekteverzuim binnen NS. "We willen horen dat het ze menens is", aldus CNV-bestuurder Jerry Piqué donderdagochtend.
Of er donderdag sprake zal zijn van witte rook weet Piqué niet. "Ik hoop het wel. Dat zou rust geven in de organisatie. En ook voor reizigers hoop ik dat we er snel uitkomen."
Meer uit Binnenland
ROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.
16 uur geledenALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.
18 uur geledenALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.
19 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.
19 uur geleden