Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbonden en Heineken sluiten cao-akkoord na stakingen

Vakbonden en Heineken sluiten cao-akkoord na stakingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een akkoord bereikt met de vakbonden over een nieuwe cao, na stakingen in onder meer de bierbrouwerijen in Zoeterwoude en Den Bosch. Het onderhandelingsresultaat tussen Heineken en FNV, CNV en MHP/De Unie zal nu worden voorgelegd aan de leden om over te stemmen.

In het akkoord is een collectieve loonsverhoging van 4 procent per 1 januari 2025 en 3 procent per 1 januari 2026 afgesproken. Ook zijn er afspraken gemaakt over bijvoorbeeld rouwverlof, roosters en een verruiming van het ouderschapsverlof. De cao's voor de brouwerijen, commerciƫle tak en het internationale Heineken Group lopen eind dit jaar alle drie af. Die cao's gelden voor in totaal ongeveer 3700 werknemers.

Eerder deze maand zeiden de bonden al de stakingen op te schorten, omdat er weer gepraat werd met Heineken. De brouwer had eerder geklaagd dat er te snel werd overgegaan tot stakingen en zei verder te willen onderhandelen. De levering van bier kwam door de acties overigens niet in gevaar.

Terugkoppeling

Heineken zegt voor de kerst terugkoppeling te verwachten van de vakbonden over de stemmingen. "Zowel Heineken als de vakbonden hebben gekeken naar de zorgen van de collega's en de uitdagingen waar Heineken in Nederland mee te maken heeft. Met dit resultaat gaat iedereen erop vooruit, blijft Heineken een aantrekkelijke werkgever en bouwen we samen aan een duurzame toekomst van ons mooie bedrijf", aldus een verklaring.

"De vakbondsleden hebben er hard voor moeten knokken om de verslechteringen die Heineken wilde doorvoeren van tafel te krijgen. Dat is gelukt. En er ligt nu eindelijk ook een beter loonbod. Jammer dat er zo'n lange staking voor nodig was", zegt CNV-onderhandelaar Mirjam van Leussen. "We gaan dit resultaat nu aan de leden voorleggen. Als zij ermee instemmen, hebben we een nieuwe cao en zijn nieuwe acties definitief van de baan."

Meer uit Financieel

Air France-KLM vreest miljarden extra aan brandstofkosten

PARIJS (ANP) - Air France-KLM verwacht 2,4 miljard dollar meer kwijt te zijn aan brandstof dan vorig jaar, als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Tegelijkertijd wist het luchtvaartconcern in het eerste kwartaal zijn resultaat te verbeteren. De grote klap van de duurdere kerosine moet nog komen, waarschuwt de Frans-Nederlandse combinatie.

8 minuten geleden
Greenpeace dreigt met rechtszaak tegen vleesverwerker JBS

AMSTERDAM (ANP) - Greenpeace dreigt met een rechtszaak in Nederland tegen JBS, het grootste vleesverwerkingsbedrijf ter wereld. De organisatie wil uitbreidingsplannen in Nigeria blokkeren.

8 minuten geleden
FT: investeerder KKR verkent verkoop maker Becel en Blue Band

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse investeerder KKR onderzoekt de verkoop van Flora Food Group, het Nederlandse voedingsbedrijf achter merken als Becel, Blue Band en Bertolli. De Amerikanen mikken op een deal voor het voormalige Unilever-onderdeel ter waarde van maximaal 10 miljard dollar (8,5 miljard euro), meldt Financial Times op basis van betrokkenen bij de zaak.

9 minuten geleden
ING voert winst op en kondigt nieuwe aandeleninkoop aan

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft zijn winst in de eerste drie maanden van het jaar opgevoerd. De bank ziet ruimte om voor 1 miljard euro aandelen in te kopen, waar aandeelhouders profijt van hebben. Volgens topman Steven van Rijswijk gaat het ondanks de geopolitieke en macro-economische onzekerheid goed met de bank.

40 minuten geleden
Verkoopprijzen Nederlandse industrie stijgen door duurdere olie

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in maart gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,4 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar. De prijsstijging volgt op vier maanden van prijsdalingen en hangt samen met de stijging van de olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Inflatie loopt verder op tot 2,8 procent in april door Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in april 2,8 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder gestegen ten opzichte van de 2,7 procent in maart.

1 uur geleden
Krapte op de arbeidsmarkt opnieuw afgenomen, constateert CBS

DEN HAAG (ANP) - De krapte op de arbeidsmarkt is in de eerste drie maanden van dit jaar opnieuw afgenomen. Voor elke 100 werklozen stonden 91 vacatures open, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal openstaande vacatures is in het afgelopen kwartaal wat gedaald. Tegelijk kwamen er iets meer werklozen bij.

1 uur geleden