Vakbonden en Defensie stoppen gesprekken arbeidsvoorwaarden
DEN HAAG (ANP) - De vakbonden voor defensiepersoneel en het ministerie van Defensie stoppen hun overleggen, laat het ministerie donderdag weten. De afgelopen weken voerden zij gesprekken om nieuwe afspraken te maken over arbeidsvoorwaarden, maar ze kwamen er niet uit. Tijdens een overleg op woensdag gaven de vakbonden aan dat ze op dit moment niet genoeg vertrouwen hebben om door te onderhandelen.
Vooral over het loon van defensiepersoneel werden de partijen het niet eens, schrijft het ministerie. De vakbonden vonden het aanbod van Defensie niet genoeg en "hebben daarom al het formele overleg met de werkgever opgeschort."
Dat betekent dat er op 1 januari, wanneer het huidige akkoord afloopt, nog geen nieuwe afspraken klaarliggen. Het ministerie schrijft te betreuren dat de overleggen stilliggen. "Als de vakbonden niet aan de overlegtafel willen komen, dan ligt het overleg op heel veel belangrijke onderwerpen stil. Dat gaat al het defensiepersoneel merken."
Meer uit Binnenland
CASABLANCA (ANP) - Twee Nederlanders die in 2017 een vergismoord pleegden in Marrakech hebben opnieuw de doodstraf opgelegd gekregen. Daartoe besliste het Hof van Beroep in Casablanca, bevestigt advocaat Bob Kaarls van het duo na berichtgeving van De Telegraaf. Bij de vergismoord kwam de zoon van een rechter om het leven.
20 minuten geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van het land kan het maandagavond en dinsdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor Friesland, de Waddeneilanden en het IJsselmeergebied code geel afgegeven. Volgens het weerinstituut kan het zicht lokaal afnemen tot minder dan 200 meter.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - "De internationale rechtsorde staat onder druk en conflicten elders in de wereld hebben ook in Nederland grote impact." Dat zei koning Willem-Alexander maandag in zijn toespraak tijdens de nieuwjaarsontvangst voor Nederlandse genodigden in het Koninklijk Paleis Amsterdam.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die werd aangehouden nadat hij in zijn woning in Rotterdam-Zuid onderdak had geboden aan de vermiste Wendy (10) is maandag weer vrijgelaten. Dat meldt de politie. Het gaat om een 69-jarige man, die werd aangehouden op verdenking van het onttrekken aan het bevoegd gezag. Die verdenking blijft staan. Het is verboden onderdak te bieden aan een minderjarige zonder toestemming van de ouders.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij de NS na vertragingen door wisselstoringen. Dat is drie tot vier keer zoveel als het normale aantal, meldt een woordvoerder. De meeste aanvragen werden gedaan op maandag, zo'n 8000.
6 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - De politie heeft afgelopen vrijdag de vermoedelijke opdrachtgever aangehouden van de explosies die in 2024 en 2025 plaatsvonden bij het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. Het gaat om een 34-jarige man uit Heemskerk, meldt de politie maandag. Hij is inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris, die heeft besloten dat de verdachte langer vast blijft zitten.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De twee jongens van 16 en 17 jaar uit Schiedam, die vorige week maandag betrokken waren bij een incident in Schiedam waarbij een 60-jarige man om het leven kwam, komen weer op vrije voeten. Het Openbaar Ministerie verdenkt hen van mishandeling en openlijk geweld met de dood tot gevolg.
7 uur geleden