Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbonden dreigen met meerdere stakingen bij ING

Vakbonden dreigen met meerdere stakingen bij ING

AMSTERDAM (ANP) - ING kan volgens de vakbonden komende tijd meerdere werkonderbrekingen en stakingen verwachten. Ze hebben een actiekalender opgetuigd om hun eis voor extra loonsverhoging voor het personeel kracht bij te zetten.

Eerder deze week was al de eerste werkonderbreking in jaren bij ING. Volgens de bonden deden duizenden medewerkers aan de actie mee. Zij volgden in de twee uur dat ze het werk neerlegden een workshop 'staken voor beginners'.

De actie was ook te merken voor klanten, zij het in beperkte mate. Enkele klanten met vragen over hun hypotheek hebben volgens ING iets langer moeten wachten en dertien kantoren van de bank waren dinsdag tussen 10.00 en 12.00 uur gesloten.

Laatste cao-bod

Komende week volgen er volgens de agenda die FNV, CNV en De Unie hebben opgesteld nog twee digitale vakbondsbijeenkomsten. Die zullen een uur duren en daarin worden medewerkers bijgepraat over het laatste cao-bod van de bank, dat volgens de bonden niet voldoende is in verband met de hoge inflatie.

Vervolgens zou er op 30 maart en mogelijk al iets eerder "echt gestaakt" gaan worden. Daarover wil FNV-bestuurder Duygu Akçay nog weinig informatie loslaten, want ze wil voorkomen dat ING van tevoren weet wat de bonden precies van plan zijn.

Opnieuw stakingen

Als ING dan nog niet aan de eisen van de bonden gehoor heeft gegeven, zouden op 11 april en 24 april opnieuw stakingen plaatsvinden. De actie op 24 april zou gelijktijdig zijn met de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het financiële concern.

ING zegt in een reactie teleurgesteld te zijn over de opstelling van de bonden. "Wij hebben afgelopen dinsdag een veelomvattend en stevig cao-bod gepresenteerd, waarmee we ING-medewerkers goed belonen en ook perspectief bieden. Tot onze grote teleurstelling willen de bonden hier niet over spreken, met aangekondigde werkonderbrekingen tot gevolg."

Mogelijke overlast beperken

Een woordvoerder van de bank benadrukt dat het concern de mogelijke overlast hiervan voor klanten tot een minimum probeert te beperken. "ING wil nog steeds een cao afsluiten voor twee jaar en doet er alles aan om dit te laten slagen."

In de bankensector wordt normaal amper gestaakt. Volgens de bonden is het voor het eerst sinds de jaren tachtig dat bankmedewerkers in Nederland het werk neerleggen. In de jaren negentig is er ook nog wel eens een demonstratieve werkonderbreking gehouden bij de Postbank, een onderdeel van ING dat inmiddels volledig is opgegaan in het ING-merk.

Meer uit Financieel

Unilever voert onder topman Fernandez winst op

LONDEN (ANP) - Voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever heeft in het eerste jaar onder topman Fernando Fernandez een hogere winst in de boeken gezet. Het Britse bedrijf achter merken als Dove, Knorr en Rexona zette vaart achter een grote reorganisatie om kosten te besparen. Ook kondigde Unilever veel verkoopdeals aan om van minder goed presterende merken af te komen.

12 minuten geleden
Kosten afsplitsing drukken op winst Magnum

AMSTERDAM (ANP) - IJsbedrijf Magnum, ook bekend van merken als Cornetto en Ben & Jerry's, heeft vorig jaar een fors lagere nettowinst in de boeken gezet. Dat had onder meer te maken met kosten voor de afsplitsing van Unilever. De opbrengsten daalden licht.

14 minuten geleden
Adyen rekent op minimaal 20 procent omzetgroei na sterk winstjaar

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse betaalbedrijf Adyen verwacht dat de omzet dit jaar met minstens 20 procent stijgt, na een groei van 21 procent vorig jaar. De winst uit de gewone bedrijfsactiviteiten klom afgelopen jaar met 26 procent tot 1,3 miljard euro, maakte het in Amsterdam gevestigde bedrijf donderdag bekend.

33 minuten geleden
AB InBev vangt lagere bierverkoop op met alcoholvrije dranken

BRUSSEL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Anheuser-Busch InBev (AB InBev), de grootste bierbrouwer ter wereld, heeft afgelopen kwartaal opnieuw minder bier verkocht. De brouwer achter merken als Budweiser, Stella Artois, Hertog Jan, Jupiler en Leffe kampt net als concurrenten Heineken en Carlsberg met zwakke verkopen doordat de vraag naar bier in veel belangrijke markten afneemt, mede doordat de alcoholconsumptie daalt door zorgen over de negatieve gevolgen voor de gezondheid.

34 minuten geleden
Dsm-firmenich houdt omzet op peil en mikt op snellere groei

MAASTRICHT (ANP) - Gezondheids- en voedingsbedrijf dsm-firmenich heeft de omzet het afgelopen jaar op peil gehouden en verwacht de komende jaren harder te groeien. Het Nederlands-Zwitserse concern verkocht de afgelopen jaren veel bedrijfsonderdelen om zich volop te richten op grondstoffen die terechtkomen in consumentenproducten zoals make-up, parfum en voedingssupplementen. De eerder deze week aangekondigde deal om de diervoedingstak te verkopen was het sluitstuk van die koerswijziging, meldt topman Dimitri de Vreeze.

55 minuten geleden
Aantal faillissementen neemt opnieuw af in januari

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in januari op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 279 bedrijven failliet. Dat zijn 39 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 12 procent. Ten opzichte van december steeg het aantal faillissementen met 6 procent.

1 uur geleden
Prijzen voeding en alcoholvrije dranken drukken inflatie

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in januari gemiddeld 2,4 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie nam daarmee flink af ten opzichte van de 2,8 procent in december.

1 uur geleden