Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbonden dreigen met meerdere stakingen bij ING

Vakbonden dreigen met meerdere stakingen bij ING

AMSTERDAM (ANP) - ING kan volgens de vakbonden komende tijd meerdere werkonderbrekingen en stakingen verwachten. Ze hebben een actiekalender opgetuigd om hun eis voor extra loonsverhoging voor het personeel kracht bij te zetten.

Eerder deze week was al de eerste werkonderbreking in jaren bij ING. Volgens de bonden deden duizenden medewerkers aan de actie mee. Zij volgden in de twee uur dat ze het werk neerlegden een workshop 'staken voor beginners'.

De actie was ook te merken voor klanten, zij het in beperkte mate. Enkele klanten met vragen over hun hypotheek hebben volgens ING iets langer moeten wachten en dertien kantoren van de bank waren dinsdag tussen 10.00 en 12.00 uur gesloten.

Laatste cao-bod

Komende week volgen er volgens de agenda die FNV, CNV en De Unie hebben opgesteld nog twee digitale vakbondsbijeenkomsten. Die zullen een uur duren en daarin worden medewerkers bijgepraat over het laatste cao-bod van de bank, dat volgens de bonden niet voldoende is in verband met de hoge inflatie.

Vervolgens zou er op 30 maart en mogelijk al iets eerder "echt gestaakt" gaan worden. Daarover wil FNV-bestuurder Duygu Akçay nog weinig informatie loslaten, want ze wil voorkomen dat ING van tevoren weet wat de bonden precies van plan zijn.

Opnieuw stakingen

Als ING dan nog niet aan de eisen van de bonden gehoor heeft gegeven, zouden op 11 april en 24 april opnieuw stakingen plaatsvinden. De actie op 24 april zou gelijktijdig zijn met de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het financiële concern.

ING zegt in een reactie teleurgesteld te zijn over de opstelling van de bonden. "Wij hebben afgelopen dinsdag een veelomvattend en stevig cao-bod gepresenteerd, waarmee we ING-medewerkers goed belonen en ook perspectief bieden. Tot onze grote teleurstelling willen de bonden hier niet over spreken, met aangekondigde werkonderbrekingen tot gevolg."

Mogelijke overlast beperken

Een woordvoerder van de bank benadrukt dat het concern de mogelijke overlast hiervan voor klanten tot een minimum probeert te beperken. "ING wil nog steeds een cao afsluiten voor twee jaar en doet er alles aan om dit te laten slagen."

In de bankensector wordt normaal amper gestaakt. Volgens de bonden is het voor het eerst sinds de jaren tachtig dat bankmedewerkers in Nederland het werk neerleggen. In de jaren negentig is er ook nog wel eens een demonstratieve werkonderbreking gehouden bij de Postbank, een onderdeel van ING dat inmiddels volledig is opgegaan in het ING-merk.

Meer uit Financieel

Verenigd Koninkrijk begint 2026 met stevige economische groei

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.

25 minuten geleden
Moederbedrijf Action keldert op beurs Londen om zwakkere verkoop

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van discountwinkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.

2 uur geleden
Teruggeroepen babymelk Danone in België per ongeluk weer verkocht

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.

3 uur geleden
S&P 500 naar recordhoogte in aanloop naar gesprek Trump en Xi

NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.

13 uur geleden
Gasunie waarschuwt: vullen gasopslagen gaat moeizaam

DEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.

13 uur geleden
Senaat stemt in met Warsh als voorzitter Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.

14 uur geleden
Netflix biedt vanaf 2027 abonnement met reclame aan in Nederland

NEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.

14 uur geleden