Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbonden dreigen met meerdere stakingen bij ING

Vakbonden dreigen met meerdere stakingen bij ING

AMSTERDAM (ANP) - ING kan volgens de vakbonden komende tijd meerdere werkonderbrekingen en stakingen verwachten. Ze hebben een actiekalender opgetuigd om hun eis voor extra loonsverhoging voor het personeel kracht bij te zetten.

Eerder deze week was al de eerste werkonderbreking in jaren bij ING. Volgens de bonden deden duizenden medewerkers aan de actie mee. Zij volgden in de twee uur dat ze het werk neerlegden een workshop 'staken voor beginners'.

De actie was ook te merken voor klanten, zij het in beperkte mate. Enkele klanten met vragen over hun hypotheek hebben volgens ING iets langer moeten wachten en dertien kantoren van de bank waren dinsdag tussen 10.00 en 12.00 uur gesloten.

Laatste cao-bod

Komende week volgen er volgens de agenda die FNV, CNV en De Unie hebben opgesteld nog twee digitale vakbondsbijeenkomsten. Die zullen een uur duren en daarin worden medewerkers bijgepraat over het laatste cao-bod van de bank, dat volgens de bonden niet voldoende is in verband met de hoge inflatie.

Vervolgens zou er op 30 maart en mogelijk al iets eerder "echt gestaakt" gaan worden. Daarover wil FNV-bestuurder Duygu Akçay nog weinig informatie loslaten, want ze wil voorkomen dat ING van tevoren weet wat de bonden precies van plan zijn.

Opnieuw stakingen

Als ING dan nog niet aan de eisen van de bonden gehoor heeft gegeven, zouden op 11 april en 24 april opnieuw stakingen plaatsvinden. De actie op 24 april zou gelijktijdig zijn met de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het financiële concern.

ING zegt in een reactie teleurgesteld te zijn over de opstelling van de bonden. "Wij hebben afgelopen dinsdag een veelomvattend en stevig cao-bod gepresenteerd, waarmee we ING-medewerkers goed belonen en ook perspectief bieden. Tot onze grote teleurstelling willen de bonden hier niet over spreken, met aangekondigde werkonderbrekingen tot gevolg."

Mogelijke overlast beperken

Een woordvoerder van de bank benadrukt dat het concern de mogelijke overlast hiervan voor klanten tot een minimum probeert te beperken. "ING wil nog steeds een cao afsluiten voor twee jaar en doet er alles aan om dit te laten slagen."

In de bankensector wordt normaal amper gestaakt. Volgens de bonden is het voor het eerst sinds de jaren tachtig dat bankmedewerkers in Nederland het werk neerleggen. In de jaren negentig is er ook nog wel eens een demonstratieve werkonderbreking gehouden bij de Postbank, een onderdeel van ING dat inmiddels volledig is opgegaan in het ING-merk.

Meer uit Financieel

Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

3 uur geleden
Reders: situatie Hormuz lijkt weer net als eerder deze week

ROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.

3 uur geleden
Tanken iets goedkoper na nieuws van vrijdag over opening Hormuz

EINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.

6 uur geleden
Philips waarschuwt ziekenhuizen voor gebruik vernevelaars

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.

7 uur geleden
Cao-overleg rijksambtenaren hervat na periode van stakingen

UTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.

10 uur geleden
Forse winsten Wall Street na nieuws heropening Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.

19 uur geleden
IMF-hoofd: moeilijke weg naar economische stabiliteit Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.

21 uur geleden