Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbonden CNV en BVPP stellen PostNL een ultimatum

Vakbonden CNV en BVPP stellen PostNL een ultimatum

UTRECHT (ANP) - PostNL krijgt tot 7 december de tijd om aan de cao-eisen van vakbonden CNV en BVPP te voldoen anders volgen er acties. Daarvoor waarschuwen de bonden in een verklaring. Hoe de acties eruit komen te zien kon een woordvoerder van CNV nog niet zeggen. Ook omdat de rechter eerder massale acties bij het post- en pakketbedrijf verbood, omdat de bezorging van essentiële post zoals rouwkaarten en medische brieven niet verstoord mag worden. De zegsman benadrukt dat die uitspraak gerespecteerd wordt.

CNV en BVPP willen een structurele loonsverhoging van 7 procent. Daarnaast moeten jeugdlonen worden afgeschaft en moet de reiskostenregeling voor woon-werkverkeer ruimhartiger. Volgens CNV zijn de eisen van werknemers "niet uitzonderlijk" in deze voor medewerkers financieel zware tijden. "Dat PostNL zijn eigen mensen in de kou laat staan en de decennialange goede verstandhouding met vakbonden op het spel zet met deze halsstarrige houding is een dikke tegenvaller", aldus onderhandelaar Anselma Zwaagstra van CNV.

Leden van FNV staken op hun beurt in het geheim in hun roep om betere arbeidsvoorwaarden. Dat komt er volgens de FNV op neer dat er maar 33 mensen tegelijk kunnen staken om de uitspraak van de rechter te respecteren. "Als er gestaakt wordt en andere medewerkers krijgen daar lucht van, willen ze zich misschien aansluiten en dan moeten we ze teleurstellen", legde FNV-bestuurder Mariska Exalto eerder uit.

PostNL heeft de vakbonden eerder voorgesteld om de salarissen te verhogen in twee stappen. Dat betekent 4,5 procent meer loon voor de eerste loonschalen, aflopend tot 2,5 procent voor de hoogste schalen. Het bedrijf kwam ook met een geste richting het personeel door in december al een deel van het cao-bod uit te betalen. Dat laatste zette in het bijzonder kwaad bloed bij de bonden. "Als je zoiets op eigen houtje doet, waarom zijn we dan nog aan het onderhandelen", aldus de CNV-zegsman. FNV liet eerder weten dat medewerkers "furieus" zijn over het "zoethoudertje".

Meer uit Financieel

Japan en VS gaan samenwerken rond mineralen en aardmetalen

TOKIO (ANP) - De Verenigde Staten en Japan hebben een overeenkomst ondertekend om de levering van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen aan beide landen te "verzekeren". Dat meldt het Witte Huis na het bezoek van de Amerikaanse president Donald Trump aan de premier van Japan, Sanae Takaichi.

12 minuten geleden
Oliebedrijf Rusland verkoopt buitenlandse bezittingen om sancties

MOSKOU (ANP/AFP) - De grote Russische olieproducent Lukoil gaat zijn buitenlandse bezittingen verkopen, meldt het bedrijf. De Verenigde Staten legden vorige week sancties op aan onder meer Lukoil vanwege de oorlog in Oekraïne.

6 uur geleden
Eindhovense chipfabrikant NXP boekt opnieuw lagere omzet en winst

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw minder omzet en winst geboekt. De omzet kwam uit op 3,2 miljard dollar (ongeveer 2,7 miljard euro), 2 procent minder dan in dezelfde periode een jaar eerder. De nettowinst bedroeg 631 miljoen dollar, een daling van 12 procent. De periode daarvoor daalde de winst fors, met bijna een derde.

6 uur geleden
Amazon gaat 30.000 kantoorbanen schrappen, meldt Reuters

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Amazon is van plan 30.000 kantoorbanen te schrappen vanaf dinsdag. De reductie kan verschillende afdelingen raken, waaronder personeelszaken en apparaten en diensten. Dit meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

7 uur geleden
Weer records op Wall Street door hoop op handelsdeal VS en China

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag weer hoger geëindigd. Beleggers waren optimistisch in de hoop dat de Verenigde Staten en China binnenkort een handelsakkoord sluiten. De drie hoofdgraadmeters sloten op nieuwe recordstanden.

7 uur geleden
Rechter Amsterdam doet dinsdag uitspraak over bezwaarverzoek Meta

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam doet dinsdag uitspraak over het verzoek van Meta om meer tijd te krijgen voor het aanpassen van Instagram en Facebook. Dit meldt algemeen directeur Evelyn Austin van Bits of Freedom (BoF). De organisatie die zich inzet voor burgerrechten en privacy had in eerste instantie de zaak aangespannen tegen het Amerikaanse techbedrijf.

9 uur geleden
Chinese delegatie naar Brussel voor overleg zeldzame aardmetalen

BRUSSEL (ANP) - Hoge afgevaardigden van China komen donderdag naar Brussel voor overleg over de leveringen van zeldzame aardmetalen. Die schroefde het land eerder deze maand terug, tot onvrede van de Europese Unie (EU). Wang Wentao, de Chinese minister van Handel, is tegen de verwachtingen in niet aanwezig bij de gesprekken.

9 uur geleden