Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbonden CNV en BVPP stellen PostNL een ultimatum

Vakbonden CNV en BVPP stellen PostNL een ultimatum

UTRECHT (ANP) - PostNL krijgt tot 7 december de tijd om aan de cao-eisen van vakbonden CNV en BVPP te voldoen anders volgen er acties. Daarvoor waarschuwen de bonden in een verklaring. Hoe de acties eruit komen te zien kon een woordvoerder van CNV nog niet zeggen. Ook omdat de rechter eerder massale acties bij het post- en pakketbedrijf verbood, omdat de bezorging van essentiële post zoals rouwkaarten en medische brieven niet verstoord mag worden. De zegsman benadrukt dat die uitspraak gerespecteerd wordt.

CNV en BVPP willen een structurele loonsverhoging van 7 procent. Daarnaast moeten jeugdlonen worden afgeschaft en moet de reiskostenregeling voor woon-werkverkeer ruimhartiger. Volgens CNV zijn de eisen van werknemers "niet uitzonderlijk" in deze voor medewerkers financieel zware tijden. "Dat PostNL zijn eigen mensen in de kou laat staan en de decennialange goede verstandhouding met vakbonden op het spel zet met deze halsstarrige houding is een dikke tegenvaller", aldus onderhandelaar Anselma Zwaagstra van CNV.

Leden van FNV staken op hun beurt in het geheim in hun roep om betere arbeidsvoorwaarden. Dat komt er volgens de FNV op neer dat er maar 33 mensen tegelijk kunnen staken om de uitspraak van de rechter te respecteren. "Als er gestaakt wordt en andere medewerkers krijgen daar lucht van, willen ze zich misschien aansluiten en dan moeten we ze teleurstellen", legde FNV-bestuurder Mariska Exalto eerder uit.

PostNL heeft de vakbonden eerder voorgesteld om de salarissen te verhogen in twee stappen. Dat betekent 4,5 procent meer loon voor de eerste loonschalen, aflopend tot 2,5 procent voor de hoogste schalen. Het bedrijf kwam ook met een geste richting het personeel door in december al een deel van het cao-bod uit te betalen. Dat laatste zette in het bijzonder kwaad bloed bij de bonden. "Als je zoiets op eigen houtje doet, waarom zijn we dan nog aan het onderhandelen", aldus de CNV-zegsman. FNV liet eerder weten dat medewerkers "furieus" zijn over het "zoethoudertje".

Meer uit Financieel

ECB moet waakzaam blijven voor inflatieschokken, zegt Knot

DEN HAAG (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) moet waarschijnlijk "een havikachtige koers" blijven volgen en op de hoede zijn voor inflatieschokken. Dat heeft Klaas Knot gezegd volgens persbureau Bloomberg. De Nederlandse kandidaat om ECB-president Christine Lagarde op te volgen, is eerder door economen vaak beschouwd als een zogeheten havik, een duidelijke voorstander van renteverhogingen om de inflatie in te dammen.

1 uur geleden
Brentolie kost weer minder dan 100 dollar per vat

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olie- en gasprijzen zijn woensdag fors gedaald. Dat gebeurde nadat Donald Trump heeft gezegd dat de kans op aanvallen op Iran kleiner wordt. Een vat ruwe Brentolie kost daardoor voor het eerst sinds begin oktober weer minder dan 100 dollar per vat.

1 uur geleden
Ahold grote winnaar in AEX, groene energie in de plus na midterms

AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was woensdag na publicatie van de kwartaalcijfers een van de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De eigenaar van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol verlaagde zijn jaarprognose na de cyberaanval vorige maand. Beleggers hadden dit al voorzien, maar zagen ook dat de schade meeviel. Daarnaast hadden beleggers aandacht voor de uitslagen van de midterms in de Verenigde Staten. Na winst van de Democraten werden door heel Europa bedrijven gelinkt aan schone energie hoger gezet.

1 uur geleden
BBC: Russische groepen claimen vriezerhack, experts sceptisch

LONDEN (ANP) - Twee Russische hackgroepen beweren te hebben samengewerkt aan de reeks hacks op diepvriezers die Europese supermarkten hebben getroffen, meldt de BBC. Noname057(16) en Z-Pentest Alliance eisten de verantwoordelijkheid op via berichtenservice Telegram, maar hun berichten zijn inmiddels verwijderd. Ook worden de beweringen met de nodige scepsis ontvangen door experts.

2 uur geleden
Positieve stemming op Wall Street na verkiezingszege Democraten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag positief begonnen na de ruime verkiezingszege van de Democraten bij de midterms. Eerder op de dag leken de Amerikaanse beurzen nog flink lager te gaan openen door de vrees dat de Democraten strengere regels voor AI en datacenters zullen invoeren. Beleggers lijken echter opgelucht dat de congresverkiezingen nu achter de rug zijn.

4 uur geleden
ABN AMRO wint rechtszaak bij EU-hof over bijdragen aan noodfonds

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - ABN AMRO heeft een juridische overwinning geboekt op een Europese toezichthouder in een geschil over bijdragen aan een noodfonds voor banken. Daarbij is de Nederlandse bank gedeeltelijk in het gelijk gesteld. Hiermee komt een einde aan een jarenlange juridische strijd over deze betalingen.

5 uur geleden
Tekort aan chauffeurs remt groei Uber, wel fors meer winst

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber zag het aantal taxiritten en maaltijdbezorgingen in het afgelopen kwartaal minder hard groeien dan verwacht. Dat kwam doordat de Amerikaanse onderneming achter de gelijknamige taxi- en maaltijdbezorgapps in meerdere landen kampt met een tekort aan chauffeurs.

6 uur geleden