Vakbonden cabinepersoneel bereiken akkoord met Transavia
SCHIPHOL (ANP) - De vakbonden voor cabinepersoneel hebben een principeakkoord bereikt met luchtvaartmaatschappij Transavia over een cao en een sociaal plan. Dat meldt vakbond VNC. Voordat de leden van die bond en collega-vakbond FNV zich uit kunnen spreken over het akkoord moeten de afspraken eerst verder worden uitgewerkt.
De luchtvaartsector heeft het zwaar vanwege de coronacrisis. Er is veel minder vraag naar vliegtickets en vluchten die wel vertrekken, zitten lang niet altijd vol. Bij de afspraken voor een nieuwe cao werden dan ook vooral maatregelen afgesproken die de arbeidsvoorwaarden van het personeel inperken. De cao heeft een looptijd tot en met eind maart 2022.
Verder werden afspraken gemaakt voor een sociaal plan nu Transavia zeer waarschijnlijk personeel zal moeten ontslaan de komende tijd. Daarin is onder meer een terugkeergarantie van 5 jaar opgenomen voor personeel dat door de reorganisatie moet vertrekken. Daarbij wordt gegarandeerd dat die medewerkers hun senioriteit en oude loon weer krijgen. Ook moet ontslagen personeel begeleiding krijgen naar ander werk.
Transavia is een dochteronderneming van KLM. Die luchtvaartmaatschappij maakte ook al voorlopige afspraken over het versoberen van de arbeidsvoorwaarden en over een sociaal plan. Dat moest eind september gebeuren vanwege afspraken met de overheid over staatssteun in de vorm van leningen en garantstellingen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Meer dan 2700 vakantiewoningen in Nederland werden vorig jaar via een NVM-makelaar in de verkoop gezet, het hoogste aantal in vijftien jaar. "De markt wordt sterk beïnvloed door wijzigingen in box 3, hogere btw op verhuur en stijgende lasten. Vooral beleggers haken vaker af, terwijl particuliere kopers kritischer worden", staat in een rapport van makelaarsorganisatie NVM.
2 minuten geledenDUIVEN (ANP) - Chiptoeleverancier Besi blijft profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI). Het bedrijf uit Duiven behaalde in het eerste kwartaal fors meer omzet dan een jaar eerder en rekent voor het lopende tweede kwartaal op verdere groei.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De gemiddelde pensioenleeftijd is vorig jaar gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2025 gingen ruim 100.000 werknemers gemiddeld op 66 jaar en 4 maanden met pensioen, ruim 2,5 maanden later dan in 2024.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De verkoop van volledig elektrische auto's in de hele Europese Unie is in maart met bijna 50 procent toegenomen ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar. Dat meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA. Nederland vormt daarin wel een uitzondering.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de onrust in het Midden-Oosten was het een lastig eerste kwartaal voor pensioenfondsen. Ambtenarenpensioenfonds ABP en metalektrofonds PME zagen hun financiële positie verslechteren, maar houden niettemin een stevige buffer over. Daardoor houden aangesloten gepensioneerden en andere deelnemers zicht op een mogelijke pensioenverhoging, als de fondsen volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel.
6 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.
8 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.
9 uur geleden