Vakbonden cabinepersoneel bereiken akkoord met Transavia
SCHIPHOL (ANP) - De vakbonden voor cabinepersoneel hebben een principeakkoord bereikt met luchtvaartmaatschappij Transavia over een cao en een sociaal plan. Dat meldt vakbond VNC. Voordat de leden van die bond en collega-vakbond FNV zich uit kunnen spreken over het akkoord moeten de afspraken eerst verder worden uitgewerkt.
De luchtvaartsector heeft het zwaar vanwege de coronacrisis. Er is veel minder vraag naar vliegtickets en vluchten die wel vertrekken, zitten lang niet altijd vol. Bij de afspraken voor een nieuwe cao werden dan ook vooral maatregelen afgesproken die de arbeidsvoorwaarden van het personeel inperken. De cao heeft een looptijd tot en met eind maart 2022.
Verder werden afspraken gemaakt voor een sociaal plan nu Transavia zeer waarschijnlijk personeel zal moeten ontslaan de komende tijd. Daarin is onder meer een terugkeergarantie van 5 jaar opgenomen voor personeel dat door de reorganisatie moet vertrekken. Daarbij wordt gegarandeerd dat die medewerkers hun senioriteit en oude loon weer krijgen. Ook moet ontslagen personeel begeleiding krijgen naar ander werk.
Transavia is een dochteronderneming van KLM. Die luchtvaartmaatschappij maakte ook al voorlopige afspraken over het versoberen van de arbeidsvoorwaarden en over een sociaal plan. Dat moest eind september gebeuren vanwege afspraken met de overheid over staatssteun in de vorm van leningen en garantstellingen.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.
3 uur geledenXIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.
7 uur geleden