Vakbonden blij met verhoging minimumloon, FNV wil meer
DEN HAAG (ANP) - Vakbonden FNV en CNV laten weten blij te zijn met het voorstel van de Tweede Kamer om het minimumloon volgend jaar extra te verhogen met 1,7 procent. FNV vindt echter dat het minimumloon, de AOW en het sociaal minimum nog verder omhoog moeten.
Voorzitter Tuur Elzinga van FNV vindt het goed dat de Tweede Kamer "verantwoordelijkheid neemt en een begin maakt met structurele maatregelen om de bestaanszekerheid te verbeteren". Wat de vakbond betreft, gaat het minimumloon omhoog naar 16 euro per uur. "Mensen die nu het minimumloon verdienen hebben meer nodig om het hoofd boven water te houden", zegt hij.
CNV is minder kritisch. "Werkend Nederland is de winnaar van de tweede dag van de algemene beschouwingen", aldus de vakbond.
Voorzitter Piet Fortuin noemt de verhoging die de Tweede Kamer voorstelt "een logische stap in deze tijden van hoge inflatie". Ook deze bond heeft meerdere keren opgeroepen om het minimumloon te verhogen. "We zijn blij dat onze herhaaldelijke oproep effect heeft gehad. Uit CNV-onderzoek blijkt dat bijna 1 op de 5 werkenden moeilijk kan rondkomen."
Meer uit Financieel
DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar is bezig lege schepen voor het transport van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) terug naar het land te halen. Qatar was voor het begin van de oorlog in het Midden-Oosten een grote exporteur van lng, maar dat is door de sluiting van de Straat van Hormuz grotendeels stilgevallen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse beurs is maandag met een kleine winst geopend. De aandacht van beleggers ging vooral uit naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens bemiddelaars Qatar en Pakistan wordt vooruitgang geboekt in de onderhandelingen. De olieprijzen daalden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse start-up Droppie, die consumenten een financiƫle vergoeding geeft voor het inleveren van afval, heeft miljoenen opgehaald voor verdere uitbreiding. Bij de recyclewinkels van Droppie kunnen mensen kleding, oude telefoons en koffiecups inleveren, in ruil voor een klein geldbedrag.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Werkzoekenden hebben een grotere kans op een baan in de bouw, als dierenartsassistent of in een tweedehandswinkel. Dat zijn volgens uitkeringsinstantie UWV dit jaar nieuwe kansrijke beroepen. Naar klantenservicemedewerkers en politieagenten is juist minder vraag.
3 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen maandagochtend omlaag, na tekenen van vooruitgang in de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. De gesprekken leken eerst nog moeizaam van start te gaan, na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Iran.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse consumenten zijn deze maand minder negatief gestemd. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De graadmeter die het vertrouwen weergeeft, ging van een stand van min 46 in mei naar min 39 in juni. Dat is de sterkste verbetering in ruim elf jaar tijd. Het consumentenvertrouwen blijft echter ver onder het gemiddelde van de afgelopen twintig jaar van min 11.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijs van een bestaande koopwoning steeg vorige maand iets harder dan een maand eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van het Kadaster. Een bestaande koopwoning was in mei gemiddeld 4,4 procent duurder dan in dezelfde periode een jaar eerder. In april stegen de prijzen nog met 4,3 procent in vergelijking met diezelfde maand in 2025.
4 uur geleden