Vakbonden bereiken cao-akkoord voor technische groothandel
UTRECHT (ANP) - De vakbonden hebben een akkoord bereikt met de werkgevers over een nieuwe cao voor de technische groothandel. In deze branche, goed voor tienduizenden werknemers, werd vorige maand nog enkele weken gestaakt.
Volgens FNV komt het uiteindelijke akkoord neer op een flinke verbetering van het bod dat de werkgevers aanvankelijk op tafel hadden gelegd. Er is onder meer een loonsverhoging van 11 procent afgesproken, verspreid over meerdere jaren tot oktober 2022.
Ook CNV is verheugd over het akkoord. De vakbond benadrukt dat hierover dertien maanden is onderhandeld. Maar de race is nog niet gelopen, geeft CNV-onderhandelaar Arie Kasper aan. "Zowel werkgevers als werknemers moeten het onderhandelingsresultaat nog voorleggen aan hun leden."
Onder de cao voor de technische groothandel vallen ruim 40.000 werknemers. Ondernemingen uit de branche zijn bijvoorbeeld Technische Unie, Polvo, Nestinox, Schuurman en Solar. Zij leveren gereedschap en materialen aan bouwers, monteurs en installateurs.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in maart met 1,7 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS was in de helft van de industriƫle branches sprake van groei.
25 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.
9 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.
11 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
11 uur geleden