Vakbonden bereiken cao-akkoord met UWV
DEN HAAG (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en De Unie hebben in de nacht van maandag op dinsdag een cao-akkoord bereikt met uitkeringsinstantie UWV. De salarissen van bijna 21.000 werknemers zullen er voor dit jaar ruim 9 procent op vooruitgaan, aldus FNV. Ook komt er een verbeterde reiskostenregeling en een thuiswerkvergoeding.
FNV-bestuurder Etienne Haneveld vond het "hoog tijd" worden dat er een loonsverhoging kwam. "De onderhandelingen waren zo goed als vastgelopen. Actiecomités waren reeds gevormd. We hebben een uiterste inspanning gedaan om toch tot een goed resultaat te komen", zegt Haneveld. Het onderhandelingsresultaat moet nu nog worden voorgelegd aan de vakbondsleden.
Ook CNV-onderhandelaar Robbim Heins is blij met het cao-resultaat, waarmee op de valreep acties zijn voorkomen. "De druk was intussen hoog opgelopen, de mensen zitten in deze tijd echt te wachten op een stevige loonsverhoging. Die duidelijkheid hebben we nu. We hebben naar mijn idee het maximaal haalbare bereikt. Onze leden mogen nu zeggen wat ze ervan vinden."
Naast een hoger salaris en hogere reiskostenvergoeding, gaat ook de thuiswerkvergoeding omhoog, van 2 naar 3 euro netto per dag. Daarnaast komt er een budget waarmee medewerkers een thuiswerkplek kunnen inrichten. Die bedraagt 750 euro voor een periode van vijf jaar.
Meer uit Financieel
SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.
8 uur geleden