Vakbonden: 775.000 Nederlanders niet op vakantie door geldtekort
BRUSSEL (ANP) - Ruim 775.000 Nederlanders hebben niet genoeg geld om een week op vakantie te kunnen gaan. Dat is ongeveer 40 procent van de mensen met een laag inkomen in ons land, meldt de Europese vakbondskoepel ETUC op basis van onderzoek waar het AD eerder over berichtte. De vereniging van vakbonden pleit voor een hoger minimumloon om het probleem tegen te gaan.
In de hele EU heeft 28 procent van de mensen volgens ETUC te weinig geld om er een weekje tussenuit te gaan. Onder mensen met lage inkomens zou dit oplopen tot bijna 60 procent van de mensen. En in Roemenië, Griekenland en Kroatië kan bijna 90 procent van de mensen met een laag inkomen niet op vakantie.
Van een laag inkomen is sprake als iemand minder dan 60 procent van het doorsnee-inkomen verdient. Dat is het middelste bedrag als alle inkomens van laag naar hoog worden gesorteerd. Volgens het CBS lag het doorsnee inkomen voor Nederlandse werknemers in 2017 op ruim 35.000 euro per jaar.
ETUC wijst erop dat mensen met een laag inkomen vaker om financiële redenen niet op vakantie kunnen dan mensen met een hoger inkomen. De ‘vakantie-ongelijkheid’ zoals de koepel dit noemt zou in tien jaar tijd bovendien in zestien landen, waaronder Nederland, zijn toegenomen. ETUC vindt dit oneerlijk en is al langer bezig om ervoor te zorgen dat het minimumloon in verschillende EU-landen wordt verhoogd. Het Europees Parlement spreekt daar na de zomer over.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Rabobank beperkt de mogelijkheden voor een aflossingsvrije hypotheek. Klanten kunnen vanaf 11 mei alleen tot 30 procent van de waarde van een huis aflossingsvrij lenen, tot een maximum van 150.000 euro. Nu is het nog mogelijk om tot 50 procent van de woningwaarde met een aflossingsvrije hypotheek te financieren.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in januari verslechterd ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De index voor het vertrouwen nam af tot min 23, van min 21 in december.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn vorig jaar met gemiddeld 8,6 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. In december stegen de prijzen met 5,8 procent ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Wind- en zonne-energie hebben in 2025 voor het eerst meer elektriciteit opgewekt in de Europese Unie dan fossiele brandstoffen, blijkt uit gegevens van energiedenktank Ember.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal nieuwbouwwoningen dat wordt opgeleverd neemt de komende twee jaar flink toe, nadat de groei vorig jaar nog iets lager uitviel. Dit verwacht directeur Taco van Hoek van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB). Het aantal opgeleverde huizen zal dit jaar stijgen naar 80.000 en volgend jaar naar 84.000, verwacht hij. Mede hierdoor groeit ook de woningvoorraad.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voorlichtingsinstituut Nibud is minder optimistisch over de stijging van de koopkracht in Nederland. Dat komt doordat de lonen gemiddeld minder hard stijgen dan eerder verwacht, meldt de organisatie die informeert over huishoudfinanciën.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Wind- en zonne-energie hebben in 2025 voor het eerst meer elektriciteit opgewekt in de Europese Unie dan fossiele brandstoffen, blijkt uit gegevens van energiedenktank Ember.
4 uur geleden