
Vakbond ziet huisvesting van studenten weer 'helemaal fout' gaan
UTRECHT (ANP) - Nog meer eerstejaarsstudenten dan vorig jaar dreigen in september zonder slaapplek aan hun studie te beginnen. De Landelijke studentenvakbond (LSVb) schat het aantal op honderden. Volgens voorzitter Joram van Velzen is het vorig jaar al "helemaal verkeerd gegaan" rond de huisvesting van studenten en lijkt het dit jaar "nog veel erger te gaan worden".
Het gaat dan in het bijzonder om de groeiende groep van internationale studenten. Universiteiten hebben een beperkt aantal woningen voor hen beschikbaar. In de eerste maanden van het nieuwe studiejaar wordt ook noodopvang voor deze groep geregeld. De vraag naar kamers is dan namelijk het grootst, terwijl afgestudeerde studenten vaak nog niet uit hun kamers vertrokken zijn.
Het aantal beschikbare bedden in die opvang is komend studiejaar lager dan vorig jaar, stelt de LSVb. Terwijl het verwachte aantal eerstejaarsstudenten aanzienlijk hoger is. Van Velzen wil dat "gemeenten en onderwijsinstellingen werkelijk alles uit de kast trekken om ervoor te zorgen dat er in september geen studenten op straat komen te slapen".
De Amsterdamse studentenvakbond ASVA roept internationale studenten op om niet meer naar Amsterdam te komen. Door enorme tekorten in de Amsterdamse studentenhuisvesting kunnen voor hen namelijk geen kamers gegarandeerd worden. Dat betekent dat zij het risico lopen op uitbuiting of dakloosheid, aldus de ASVA. "Als dit zo doorgaat zitten we in september richting een tekort van 10.000 kamers, dat is echt onhoudbaar."
Als oplossing ziet de Amsterdamse studentenvakbond "het uitfaseren van Engelstalige tracks van opleidingen." Daardoor zouden minder internationale studenten naar de universiteit komen.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De herfst begint met wisselvallig en koel weer. Op maandagavond start de astronomische herfst, dat is altijd wanneer de zon precies boven de evenaar staat en dag en nacht daarom wereldwijd even lang duren. De meteorologische herfst begon zoals altijd al op 1 september. In tegenstelling tot afgelopen weekend voorziet Weeronline geen nazomerweer meer.
22 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Bij de ingang van de honkbalclub in Rotterdam waar het EK honkbal wordt gehouden, demonstreren zondagmiddag enkele tientallen mensen tegen de deelname van Israƫl. De demonstranten staan met Palestijnse vlaggen voor de ingang en riepen boodschappen naar de bezoekers voor de wedstrijd van Nederland tegen Frankrijk die om 15.00 uur begon.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft na de rellen zaterdag in Den Haag 37 mensen aangehouden. "Meer dan duizend relschoppers" splitsten zich zaterdagmiddag af van de demonstratie voor een strenger asielbeleid op het Malieveld en "schuwden daarbij niet om veel geweld te gebruiken tegen de politie, journalisten en de omgeving". Vier agenten raakten gewond, aldus de politie zondagmiddag.
1 uur geledenZEVENBERGSCHEN HOEK (ANP) - Een man die zaterdagavond de snelweg A16 wilde oversteken, is aangereden en overleden, meldt de politie. Het ongeluk gebeurde rond 22.15 uur bij het Noord-Brabantse Zevenbergschen Hoek. Zijn identiteit is nog onbekend.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de rellen zaterdag in Den Haag is ook het Binnenhof beschadigd. Het monumentale Tweede Kamergebouw is al vier jaar gesloten omdat het wordt gerenoveerd, maar toch forceerden mensen het toegangshek en gooiden objecten naar het gebouw. Dat meldt Binnenhofrenovatie, project van het Rijksvastgoedbedrijf.
5 uur geledenCASTRICUM (ANP) - De zeer grote brand in een strandpaviljoen in het Noord-Hollandse Castricum is onder controle. De brandweer is nog wel aan het nablussen, meldt de Veiligheidsregio Noord-Holland Noord. Een derde van de strandtent is volledig afgebrand.
5 uur geledenCASTRICUM (ANP) - Het blussen van de zeer grote brand in een strandpaviljoen in het Noord-Hollandse Castricum duurt nog zeker enkele uren. Door de harde wind blijft de brand zich nog uitbreiden, meldt de Veiligheidsregio Noord-Holland Noord.
6 uur geleden