Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond wil veiligere werkomgeving spelers na veldbetreder PSV

Vakbond wil veiligere werkomgeving spelers na veldbetreder PSV

HOOFDDORP (ANP) - FIFPRO, de internationale spelersvakbond voor voetballers, heeft supportersgroepen, clubs en competities gevraagd om meer verantwoordelijkheid te nemen voor een veiligere werkomgeving. De organisatie reageerde hiermee op de veldbetreder die donderdag bij de wedstrijd tussen PSV en Sevilla keeper Marko Dmitrovic aanviel.

FIFPRO ziet het incident tijdens het duel in de tussenronde van de Europa League als onderdeel van "een verontrustende tendens, die een dringend en gecoördineerd antwoord vraagt van de voetbalindustrie", aldus de vakbond in een verklaring.

"Het voetbalveld is de werkomgeving van professionele voetballers en deze moet net zo vrij zijn van geweld en misbruik als elke andere werkomgeving in onze maatschappij."

Classificatie incidenten

FIFPRO vindt dat de aanvallen op spelers "niet langer als opzichzelfstaande incidenten" kunnen worden gezien. "Er is ook geweld tegen spelers gebruikt op voetbalvelden in onder meer Australië, Colombia, Engeland, Frankrijk, Italië, Turkije en elders."

PSV, dat de eventuele financiële schade gaat verhalen op de supporter, bevestigde vrijdag dat de 20-jarige man uit Roermond een stadionverbod heeft. De club wil een betere aanpak van het verbod. "Wij gaan met de betreffende instanties in gesprek hoe we de stadionverboden beter kunnen handhaven, hopelijk door middel van een meldplicht", zei algemeen directeur Marcel Brands.

Meer uit Voetbal

Arsenal na krappe zege op Burnley dicht bij Engelse titel

LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.

1 uur geleden
Koeman vreest voor WK-deelname verdediger Timber

HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.

4 uur geleden
Leeds gaat stadionverboden opleggen voor homofobe spreekkoren

LEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.

4 uur geleden
Dastgir (36) nieuwe hoofdcoach Almere City FC

ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.

6 uur geleden
Brugge volgt Correia op als trainer van Telstar

VELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.

6 uur geleden
Onderzoekers zien na kopbal tekenen van hersenschade in het bloed

AMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.

7 uur geleden
KNVB vraagt burgemeester Volendam alsnog uitfans toe te laten

ZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.

7 uur geleden