Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond wil veiligere werkomgeving spelers na veldbetreder PSV

Vakbond wil veiligere werkomgeving spelers na veldbetreder PSV

HOOFDDORP (ANP) - FIFPRO, de internationale spelersvakbond voor voetballers, heeft supportersgroepen, clubs en competities gevraagd om meer verantwoordelijkheid te nemen voor een veiligere werkomgeving. De organisatie reageerde hiermee op de veldbetreder die donderdag bij de wedstrijd tussen PSV en Sevilla keeper Marko Dmitrovic aanviel.

FIFPRO ziet het incident tijdens het duel in de tussenronde van de Europa League als onderdeel van "een verontrustende tendens, die een dringend en gecoördineerd antwoord vraagt van de voetbalindustrie", aldus de vakbond in een verklaring.

"Het voetbalveld is de werkomgeving van professionele voetballers en deze moet net zo vrij zijn van geweld en misbruik als elke andere werkomgeving in onze maatschappij."

Classificatie incidenten

FIFPRO vindt dat de aanvallen op spelers "niet langer als opzichzelfstaande incidenten" kunnen worden gezien. "Er is ook geweld tegen spelers gebruikt op voetbalvelden in onder meer Australië, Colombia, Engeland, Frankrijk, Italië, Turkije en elders."

PSV, dat de eventuele financiële schade gaat verhalen op de supporter, bevestigde vrijdag dat de 20-jarige man uit Roermond een stadionverbod heeft. De club wil een betere aanpak van het verbod. "Wij gaan met de betreffende instanties in gesprek hoe we de stadionverboden beter kunnen handhaven, hopelijk door middel van een meldplicht", zei algemeen directeur Marcel Brands.

Meer uit Voetbal

Oranje tegen Ecuador al snel verder met tien man na rood Dumfries

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.

2 minuten geleden
Oranje begint met zeven andere spelers tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.

1 uur geleden
Voetbalsters missen Janssen, Groenen, Van de Donk en Roord

ZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.

3 uur geleden
Feyenoord zegt contract met verdediger Trauner formeel op

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.

3 uur geleden
FIFA-voorzitter Infantino verzekert deelname Iran aan WK voetbal

ANTALYA (ANP/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino claimt dat Iran definitief meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Iran zal deelnemen. Daarvoor zijn we hier", zei de Zwitser in de rust van de oefenwedstrijd tussen het land en Costa Rica in Turkije, waarbij hij aanwezig is. "We zijn hier blij mee, want het is een heel, heel sterk team."

4 uur geleden
Fortuna Sittard legt Ihattaren seizoen langer vast

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft Mohamed Ihattaren voor een jaar langer vastgelegd. De 24-jarige middenvelder had een aflopend contract, dat de club met een eenzijdige optie met een seizoen kon verlengen. Dat is gebeurd, meldt de nummer 11 van de Eredivisie.

7 uur geleden
Voetballers Curaçao verliezen oefenduel van Australië met 5-1

MELBOURNE (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben in de oefenwedstrijd tegen Australië een zware nederlaag geleden: 5-1. De ploeg van bondscoach Fred Rutten kwam vlak na rust in Melbourne op gelijke hoogte via voormalig Ajacied Arjany Martha, maar incasseerde in de laatste 25 minuten nog vier doelpunten. Feyenoorder Jordan Bos maakte de 3-1 voor Australië, na vrijdag al het enige doelpunt te hebben verzorgd tegen Kameroen (1-0).

7 uur geleden