Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond wil veiligere werkomgeving spelers na veldbetreder PSV

Vakbond wil veiligere werkomgeving spelers na veldbetreder PSV

HOOFDDORP (ANP) - FIFPRO, de internationale spelersvakbond voor voetballers, heeft supportersgroepen, clubs en competities gevraagd om meer verantwoordelijkheid te nemen voor een veiligere werkomgeving. De organisatie reageerde hiermee op de veldbetreder die donderdag bij de wedstrijd tussen PSV en Sevilla keeper Marko Dmitrovic aanviel.

FIFPRO ziet het incident tijdens het duel in de tussenronde van de Europa League als onderdeel van "een verontrustende tendens, die een dringend en gecoördineerd antwoord vraagt van de voetbalindustrie", aldus de vakbond in een verklaring.

"Het voetbalveld is de werkomgeving van professionele voetballers en deze moet net zo vrij zijn van geweld en misbruik als elke andere werkomgeving in onze maatschappij."

Classificatie incidenten

FIFPRO vindt dat de aanvallen op spelers "niet langer als opzichzelfstaande incidenten" kunnen worden gezien. "Er is ook geweld tegen spelers gebruikt op voetbalvelden in onder meer Australië, Colombia, Engeland, Frankrijk, Italië, Turkije en elders."

PSV, dat de eventuele financiële schade gaat verhalen op de supporter, bevestigde vrijdag dat de 20-jarige man uit Roermond een stadionverbod heeft. De club wil een betere aanpak van het verbod. "Wij gaan met de betreffende instanties in gesprek hoe we de stadionverboden beter kunnen handhaven, hopelijk door middel van een meldplicht", zei algemeen directeur Marcel Brands.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters FC Twente verliezen bij Arsenal in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.

6 minuten geleden
Koundé kopt FC Barcelona naar zege op Eintracht Frankfurt

BARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.

17 minuten geleden
Liverpool verlicht druk op trainer Slot met zege bij Inter

MILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.

18 minuten geleden
PSV na stunt bij Liverpool in Eindhoven ten onder tegen Atlético

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.

24 minuten geleden
Atlético bezorgt PSV tweede nederlaag (2-3) in Champions League

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.

26 minuten geleden
Bayern herpakt zich in Champions League met zege op Sporting

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.

2 uur geleden
FC Utrecht-spits Haller in selectie Ivoorkust voor Afrika Cup

YAMOUSSOUKRO (ANP) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller is opgenomen in de selectie van Ivoorkust voor de Afrika Cup. De voetbalbond van het West-Afrikaanse land heeft de selectie bekendgemaakt, met Haller als enige speler uit de Eredivisie.

3 uur geleden