Vakbond wil veiligere werkomgeving spelers na veldbetreder PSV
HOOFDDORP (ANP) - FIFPRO, de internationale spelersvakbond voor voetballers, heeft supportersgroepen, clubs en competities gevraagd om meer verantwoordelijkheid te nemen voor een veiligere werkomgeving. De organisatie reageerde hiermee op de veldbetreder die donderdag bij de wedstrijd tussen PSV en Sevilla keeper Marko Dmitrovic aanviel.
FIFPRO ziet het incident tijdens het duel in de tussenronde van de Europa League als onderdeel van "een verontrustende tendens, die een dringend en gecoördineerd antwoord vraagt van de voetbalindustrie", aldus de vakbond in een verklaring.
"Het voetbalveld is de werkomgeving van professionele voetballers en deze moet net zo vrij zijn van geweld en misbruik als elke andere werkomgeving in onze maatschappij."
Classificatie incidenten
FIFPRO vindt dat de aanvallen op spelers "niet langer als opzichzelfstaande incidenten" kunnen worden gezien. "Er is ook geweld tegen spelers gebruikt op voetbalvelden in onder meer Australië, Colombia, Engeland, Frankrijk, Italië, Turkije en elders."
PSV, dat de eventuele financiële schade gaat verhalen op de supporter, bevestigde vrijdag dat de 20-jarige man uit Roermond een stadionverbod heeft. De club wil een betere aanpak van het verbod. "Wij gaan met de betreffende instanties in gesprek hoe we de stadionverboden beter kunnen handhaven, hopelijk door middel van een meldplicht", zei algemeen directeur Marcel Brands.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
4 minuten geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
12 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
13 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
15 uur geleden