Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond wil stakingen in complete energiesector van Frankrijk

Vakbond wil stakingen in complete energiesector van Frankrijk

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse vakbond FNME-CGT heeft werknemers in de gehele energiesector van het land opgeroepen om te staken voor hogere lonen. Frankrijk heeft al weken te maken met werkonderbrekingen bij raffinaderijen van olieconcerns TotalEnergies en ExxonMobil, die voor steeds meer lege benzinepompen zorgen.

De afdeling voor de energiesector van vakbond CGT zegt dat medewerkers van kerncentrales van stroomproducent Électricité de France het werk al hebben neergelegd. Daarnaast zouden werknemers van Engie bij gasopslagen staken.

Bij de ANWB zijn zeker 350 hulpvragen binnengekomen van reizigers uit Nederland die zijn gestrand in Frankrijk omdat tankstations geen diesel of benzine meer hebben. Vrachtwagenchauffeurs lijken minder last te hebben van de stakingen. De brancheorganisatie voor goederenvervoerders TLN heeft vooralsnog geen signalen binnengekregen van problemen bij truckers in Frankrijk.

Een einde aan de stakingen bij ExxonMobil en TotalEnergies lijkt nog niet in zicht, want de cao-onderhandelingen zitten muurvast. De Franse regering greep deze week naar een noodwet om bepaalde werknemers te dwingen weer aan het werk te gaan om de bevoorrading van tankstations op gang te krijgen.

Meer uit Financieel

Eindhovense chipfabrikant NXP boekt opnieuw hogere omzet en winst

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft de omzet in het tweede kwartaal met bijna een vijfde zien stijgen. De winst nam met een derde toe, maakte het bedrijf dinsdag bekend.

2 uur geleden
Chipbedrijven dalen op gemengd Wall Street, olieprijzen lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Chipaandelen stonden in de min, nadat op de Europese en Aziatische beurzen chipbedrijven ook al in de verkoop werden gedaan. Verder hadden beleggers de aandacht gericht op sterke bedrijfsresultaten en een verdere daling van de olieprijzen.

2 uur geleden
Reuters: regering-Trump gaat verbod instellen op Chinese robots

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump gaat maatregelen aankondigen om de import van de nieuwste Chinese robots en omvormers aan banden te leggen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De Verenigde Staten willen met een importverbod de Amerikaanse ontwikkelingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) beschermen tegen dreigingen voor de nationale veiligheid.

3 uur geleden
ING Scanner werkt niet bij iDEAL-vervangend betaalsysteem Wero

AMSTERDAM (ANP) - ING-klanten die de scanner van de bank gebruiken, kunnen in de toekomst bij onlinebetalingen geen gebruikmaken van Wero, het nieuwe Europese digitale betaalsysteem dat iDEAL vervangt. De ING Scanner wordt bijvoorbeeld gebruikt door mensen die geen smartphone of tablet hebben en daarom hun onlinebetalingen niet met de app doen.

5 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet eerste tekenen van herstel

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft in het afgelopen kwartaal weer een kleine groei laten zien. De verkopen van het belangrijke modemerk Gucci daalden nog wel, maar minder hard dan marktkenners hadden verwacht.

6 uur geleden
Chiptoeleverancier ASMI blijft profiteren van AI-investeringen

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI heeft in het tweede kwartaal van dit jaar opnieuw geprofiteerd van de enorme investeringen in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie.

6 uur geleden
Beurs Amsterdam krabbelt op, maar chipbedrijven zakken opnieuw

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs liet dinsdag een overtuigend herstel zien, waarbij meerdere aandelen opvallend grote uitslagen maakten. De chipbedrijven stonden opnieuw onder druk, onder meer door vrees voor groeiende concurrentie uit China.

7 uur geleden