Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond wil stakingen in complete energiesector van Frankrijk

Vakbond wil stakingen in complete energiesector van Frankrijk

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse vakbond FNME-CGT heeft werknemers in de gehele energiesector van het land opgeroepen om te staken voor hogere lonen. Frankrijk heeft al weken te maken met werkonderbrekingen bij raffinaderijen van olieconcerns TotalEnergies en ExxonMobil, die voor steeds meer lege benzinepompen zorgen.

De afdeling voor de energiesector van vakbond CGT zegt dat medewerkers van kerncentrales van stroomproducent Électricité de France het werk al hebben neergelegd. Daarnaast zouden werknemers van Engie bij gasopslagen staken.

Bij de ANWB zijn zeker 350 hulpvragen binnengekomen van reizigers uit Nederland die zijn gestrand in Frankrijk omdat tankstations geen diesel of benzine meer hebben. Vrachtwagenchauffeurs lijken minder last te hebben van de stakingen. De brancheorganisatie voor goederenvervoerders TLN heeft vooralsnog geen signalen binnengekregen van problemen bij truckers in Frankrijk.

Een einde aan de stakingen bij ExxonMobil en TotalEnergies lijkt nog niet in zicht, want de cao-onderhandelingen zitten muurvast. De Franse regering greep deze week naar een noodwet om bepaalde werknemers te dwingen weer aan het werk te gaan om de bevoorrading van tankstations op gang te krijgen.

Meer uit Financieel

PostNL bezorgt ook komende jaren meeste overheidspost

DEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt ook de komende jaren verreweg de meeste post namens de overheid. De nieuwe overeenkomst, die op 1 januari ingaat, is kleiner dan eerder. Dat komt doordat een beperkt deel van de aanbesteding naar andere partijen is gegaan. Ook daalt de hoeveelheid overheidspost al langer. PostNL hield met deze afname al rekening in de financiële cijfers.

13 minuten geleden
12GO Biking neemt fietsenvoorraad van failliet Accell over

MOORDRECHT (ANP) - 12GO Biking, een van de grootste fietsenwinkels van Nederland, neemt de fietsenvoorraad over van het failliet verklaarde Accell Nederland. Volgens Pieter van den Berg, directeur van 12GO Biking, gaat het om "enkele tienduizenden stuks" van de merken Batavus, Sparta en KOGA. "Het gaat om de hele voorraad in Nederland, maar over exacte aantallen doen we geen uitspraken."

24 minuten geleden
Forse stijging Franse inflatie door hoge brandstofprijzen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in Frankrijk is in september fors gestegen door de hoge brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens het Franse statistiekbureau Insee steeg de inflatie in de op een na grootste economie van de eurozone naar 3,4 procent op jaarbasis. Dat is het hoogste niveau in meer dan twee jaar.

59 minuten geleden
Spekman verwacht volgende week gesprek over sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV verwacht volgende week om tafel te gaan met werkgevers voor een gesprek over de toekomst van de sociale zekerheid. Dat zei voorzitter Hans Spekman woensdag bij de busremise van de Haagse vervoerder HTM. Daar bedankte hij samen met PRO-leider Jesse Klaver buschauffeurs voor het staken tegen de eerdere kabinetsplannen rondom sociale zekerheid.

1 uur geleden
AEX-index verder omhoog na nieuw record dag eerder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag op de laatste handelsdag van september licht hoger geopend. De hoofdgraadmeter op het Damrak sloot dinsdag nog op een nieuw slotrecord, geholpen door flinke koerswinsten voor de chipfondsen.

1 uur geleden
Vastgoed Belang vreest voor verdere verkoopgolf huurwoningen

DEN HAAG (ANP) - Vastgoed Belang, de brancheorganisatie van particuliere verhuurders, vindt het onacceptabel dat de belasting op vermogen in box 3 voor verhuurders wordt verhoogd. "Voor particuliere verhuurders stijgt de belastingdruk daardoor volgend jaar met ruim 31,2 procent", reageert de organisatie op de dinsdag gepresenteerde kabinetsplannen. Daarnaast maakt de branchevereniging zich zorgen over de plannen van het ministerie om de manier waarop de waarde van verhuurde woningen wordt berekend, aan te passen.

2 uur geleden
Afzetprijzen Nederlandse industrie bijna 7 procent hoger

DEN HAAG (ANP) - De afzetprijzen van de Nederlandse industrie lagen in augustus 6,8 procent hoger dan een jaar eerder vanwege de hoge olieprijzen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee stegen de producentenprijzen sterker dan een maand eerder, want in juli namen de verkoopprijzen met 5,1 procent toe op jaarbasis.

3 uur geleden